12 китайських знаків зодіаку і їх походження

12 китайських знаків зодіаку і їх походження

У китайських знаках зодіаку, також відомих як «Шу Сян» або «Шен Сяо», є 12 символів тварин. Він виник понад 2000 років тому в древньому зоолатрія, де стародавня релігія поклонялася тваринам. Ці знаки зодіаку пов’язані з п’ятьма «елементами» або «фазами»: вогнем, водою, деревом, металом і землею. Більш того, ця віра стала важливою частиною китайської культури. Замість того, щоб представляти місяці, як в західних сузір’ях, китайські знаки зодіаку відповідають років за китайським місячним календарем, а тварина представляє певний рік, починаючи з першого дня Місячного Нового року. Крім того, китайські знаки зодіаку впливають на життя людей з точки зору стану, кар’єри, шлюбу, сумісності і навіть характеру.

Перш ніж ми заглибимося в деталі кожного з 12 тварин, давайте почнемо з деякою передісторії китайського зодіаку.

Походження китайських знаків зодіаку
Існує безліч міфів і легенд про китайському зодіаку, і найпопулярніша версія китайського зодіаку починається з Нефритового імператора. У китайських культурах, міфах і інших релігіях Нефритовий імператор є одним з уявлень першого Бога. У китайській міфології існує безліч історій про Нефритовому імператорі. Деякі вважають, що Нефритовий Імператор в дитинстві жив самовідданої життям, допомагаючи нужденним, в той же час він був наслідним принцом королівства Чистого Щастя і Величного Небесного Світла і орнамент. Одного разу Нефритовий Імператор вирішив, що 12 тварин будуть його охоронцями, і будуть обрані перші 12 тварин. У цей день Щур встала рано і поспішила до місця збору. Але коли Щур побачила, що Бик біжить набагато швидше, Щур запропонувала Бикові, щоб той заспівав для нього за умови, що він буде нести Щура по шляху. Нарешті, з появою Бика і Щура, Щур ковзнула попереду Бика і стала першою твариною китайського зодіаку, потім послідували 10 інших тварин.

Чому кішка не входить в китайський зодіак?
За деякими даними, Щур і Кот спочатку були хорошими друзями. Коли вони обидва почули новини про те, що Нефритовий Імператор збирає тварин за знаком зодіаку, кішка сказала щура: «Ми повинні брати участь в цьому, але моя проблема в тому, що я не можу прокинутися рано». Будучи одним, Щур пообіцяв, що розбудить Кота, і вони підуть разом. На жаль, вранці, коли Щур встала, він був занадто схвильований, забув про свою обіцянку Коту і попрямував прямо до місця збору. Нарешті, коли з’явився Кот, вибір вже закінчився. Ймовірно, тому кішки і по сей день так ненавидять щурів.

Крім виверти Щури з Биком в оповіданні про перегони китайського зодіаку, є й інші уявлення про пріоритети тварин. Згідно китайської міфології, Всесвіт почався без світла і форми, поки земля і небо не були розділені. Більш того, саме Щур створила тріщину і впустила повітря. Для віруючих Щур стала героєм світу.

12 тварин китайського зодіаку
Щур (鼠 shǔ)

12 китайських знаків зодіаку і їх походження

Щур займає перше місце серед 12 тварин в 12-річному циклі китайської календарної системи. Він належить до одного з п’яти елементів – Землі. Стародавні племена поклоняються Пацюкові як богу і приносять жертви в ім’я процвітання і успіху. За характеристиками Щур прониклива і розумна.

Рік Щура: 1960 1972, 1984, 1996 року, 2008, 2020.

Цікавим є той факт! Глобальні рецесії і потрясіння на фондовому ринку відбулися в рік щура; 2020 г. (COVID-19) і 2008 року (світова фінансова криза).

Бик (牛 niú)

12 китайських знаків зодіаку і їх походження

Бик – другий символ тваринного в 12-річному циклі. У китайській вірі існує безліч стародавніх історій про Биках або бикоподібі людей. Ці історії включають Бика як людини і як небесного істоти. Деякі історії стосуються Бика або великої рогатої худоби в сільському господарстві. Але найважливіша мета Бика – це релігійне жертвопринесення або підношення. Риси Бика включають сильного, надійного, старанного і рішучого.

Рік Бика: 1961, 1973, 1985, 1997, 2009 2021

Тигр (虎 hǔ)

12 китайських знаків зодіаку і їх походження

Тигр – третя тварина серед знаків зодіаку. Зазвичай тигри живуть на просторих землях, тому у них гострий зір і сильні почуття. Вони символ влади. Характеристики цього зодіаку – енергійний, обережний, наполегливий і вольовий. Тому ці персонажі допомагають їм бути великим лідером. Вони завжди багато працюють, щоб домогтися успіху, тому що їм важко змиритися з невдачами.

Рік Тигра: 1962 1974, 1986, 1998 2010 2022

Кролик (兔 tù)

12 китайських знаків зодіаку і їх походження

Кролик – четверта тварина в 12-річному циклі китайського зодіаку. Згідно з повір’ям, якщо ви народилися в рік кролика, у вас зазвичай буде ніжний і м’який характер. Крім того, кролики ручні, люблячі, швидкі в діях, не люблять сперечатися, мають скромне ставлення, з ними приємно спілкуватися, і їх нелегко дратувати.

Рік Кролика: 1963 1975, 1987, 1999 року, 2011, 2023

Дракон (龙 lóng)

12 китайських знаків зодіаку і їх походження

Будучи 5-м аміналом в 12-річному циклі китайського зодіаку, Дракон має тенденцію бути енергійним, амбітним, заповзятливим і лідером. Дракони народжуються з чудовим лідерством в поєднанні з мудрістю, знаннями і здібностями, люди навколо них готові підкорятися наказам.

Рік Дракона: 1964 1976, 1988, 2000, 2012 2024

Цікавий факт! Дракон – найпопулярніший знак зодіаку серед китайців, що викликає «бебі-бум» в відповідні роки Дракона.

Змія (蛇 ше)

12 китайських знаків зодіаку і їх походження

Змія – шість тварина китайського зодіаку. Велику частину часу люди вважають це тварина злим, і його зовнішній вигляд завжди лякає. Таким чином, його символ здається таким загадковим і злісним. З іншого боку, Змія – одна з емблем в старих китайських традиціях. У наші дні в Китаї все ще є місця, де люди вважають, що знайти змію у себе у дворі – це удача. Знаки зодіаку Змії спокійні, спостережливі, проникливі і мудрі. Однак вони також присвійних і байдужі.

Рік Змії: 1965, 1977, 1989, 2001, 2013, 2025

Кінь (马 mǎ)

12 китайських знаків зодіаку і їх походження

Кінь – сьомий тварина в китайському зодіаку. Люди, народжені в рік коня, зазвичай мають пристрасним, енергійним, прямолінійним і обнадійливим характером. Вони також відомі своєю ентузіазмом, щирістю, добрим почуттям гумору, живими, активними і постійно прагнуть до незалежності і свободі.

Рік Коня: 1966 1978, 1990, 2002 2014 року, 2026.

Коза (羊 ян)

12 китайських знаків зодіаку і їх походження

Коза (також відома як вівця або баран) – восьме тварину в китайському зодіаку. Люди-кози зазвичай трохи сором’язливі і ніжні. Вони також люблять залежати від інших з пасивним ставленням. Проте кози чуйні, добрі, законні, наполегливі, творчі, доброзичливі і добрі.

Рік Кози: 1967 1979, 1991 року, 2003 2015 року, 2027.

Мавпа (猴 hóu)

12 китайських знаків зодіаку і їх походження

Мавпа – дев’ятий амінал в китайському зодіаку. Згідно з китайським гороскопом, мавпи пустотливі, кмітливі і кмітливі. Їх вміння і яскраві ідеї можна побачити вже в юному віці. Крім того, вони можуть добре прогнозувати шанси і ймовірності, а також намагаються з усіх сил допомагати іншим у повсякденному житті з веселим характером, який може впливати на них і всіх навколо них.

Рік Мавпи: 1968 1980, 1992 року, 2004, 2016, 2028

Півень (鸡 jī)

12 китайських знаків зодіаку і їх походження

За китайським гороскопом Півень уособлює впевненість і інтелект. Півні – мислителі критично, яскраві, чесні, амбітні, комунікативні, вмілі та серцеві. Більш того, вони володіють високим почуттям власної гідності, рідко покладаються на інших і хотіли б вийти на вулицю якомога більш презентабельно.

Рік Півня: 1969, 1981, 1993, 2005 2017, 2029.

Собака (狗 gǒu)

12 китайських знаків зодіаку і їх походження

Собака – друге після останнього тварина в китайських знаках зодіаку. Собаки – кращі друзі людини і багатообіцяючі тварини. Вони чесні і лояльні по характеру. Більш того, вони від природи обережні, і на те, щоб обзавестися новими друзями, потрібен час. Але як тільки у них з’являться друзі, вони залишаться вірними їм і будуть їх підтримувати. А ще вони вірні коханці і надійні партнери.

Рік Собаки виконання: 1970, 1982, 1994, 2006, 2018, 2030.

Свиня (猪 zhū)

12 китайських знаків зодіаку і їх походження

Свиня – останнє і 12 тварина в китайському зодіаку. Згідно з китайським зодіаком, люди, народжені в рік Свині, мають гостинним характером, чесними, відвертими, ніжними, сміливими, зі спокійним і сильним серцем. Більш того, вони зазвичай незалежні або самодостатні, чуйні, співчутливі, щедрі і терплячі. Свині також відомі своєю довірливістю, і іноді інші можуть ними скористатися.

Рік Свині: 1971, 1983, 1995 року, 2007, 2019, 2031

Китайський Зодіак в різних країнах

Китайський зодіак має великий вплив на різні азіатські країни, включаючи Японію, В’єтнам, Таїланд, Сінгапур, М’янму, Філіппіни, Камбоджу і Корею. У деяких країнах знаки зодіаку дуже схожі на те, що використовують китайці, в той час як деякі тварини можуть відрізнятися в інших країнах.

Японія
У японському зодіаку також є 12 зодіакальних тварин, схожих на китайський зодіак, але зі своєю власною версією свині, яку вони називають «кабаном». вказує як фазу Місяця, так і час сонячного року), японський зодіак заснований на сонячному календарі, оскільки місячний календар був припинений з 1872 року.

В’єтнам
У В’єтнамському зодіаку другим тваринам є Водяний Буйвол замість Бика, а четвертим тваринам є Кішка замість Кролика. Одна з конкретних причин, по якій використовувалася кішка, полягала в тому, що в країні ще не було кроликів, коли зодіак був введений у В’єтнамі.

Таїланд
У тайському зодіаку Нага замінив Дракона як 5-го тваринного. Нага – напівлюдина-напівзмія в країнах Південної Азії. Люди поклоняються Наге, тому що вірять, що вона дає багатство і родючість.

М’янма
Бірманський зодіак має менше знаків зодіаку і трохи відрізняється від китайського. Всього у нього всього вісім знаків зодіаку, які засновані на напрямках: північ, схід, південь, захід, північний схід, південний схід, південний захід і північний захід. Дні тижня – основа постанови астрології. Однак серед розділена на дві частини; вранці і вдень, всього вісім днів. У наші дні є свої власні відповідні символи тварин: Гаруда (міфічна птиця), Тигр, Лев, Слон (без бивнів), Слон (з бивнями), Щур, Морська Свинка і Дракон.

Інші країни Азії
Хоча в версіях все ще може бути невелика різниця, корейські, сінгапурські, філіппінські і камбоджійські знаки зодіаку дуже схожі на китайський зодіак, в якому використовуються щур, бик, тигр, кролик, дракон, змія, кінь, коза, Мавпа, курка, собака і свиня. Наприклад, згідно з корейської культури, щороку представлений одним з 12 знаків зодіаку, відомих як тварини Сібіджісін, де кожна тварина вважалося вартовим, який охороняв людей свого часу.

Вам також може сподобатися

Цікаві факти про Великдень

Люди з різних культур та країн по-різному ставляться до того, що таке Великдень. Вони також по-різному тлумачать його первісне значення та свої традиції щодо того, як це святкувати. Ось декілька…
Відкрити

Прості хитрощі, які допоможуть зробити ваші страви ще смачніше

Навіть якщо ви не надто полюбляєте стояти над плитою, вам все одно час від часу доводиться готувати. Якщо ви хочете, щоб результат виправдовував зусилля, важливо знати кілька простих хитрощів, які…
Відкрити

Coffee time

Ні для кого не є таємницею, що ранок починається з кави. Люди з багатьох країн готові підтримати нашу думку. Цей напій із просто чудовим ароматом здатний підкорити серця мільйонів. І…
Відкрити

Дивовижна їжа McDonald’s з усього світу

Ресторани McDonald’s популярні в багатьох країнах світу і вже стали повсякденною частиною нашого життя. Але різні культури відрізняються своєю унікальністю. Кожна країна привносить свої незвичайні страви. Що ж такого дивовижного,…
Відкрити