12 неймовірних фактів про павуків

12 неймовірних фактів про павуків

Павуки – одна з груп безхребетних, за якими найпростіше спостерігати, і вони чарівні істоти. Ось деякі з наших улюблених цікавих фактів про павуків.

1. Павуки комахи?

Павуки – павукоподібні. Вони відрізняються від комах тим, що у них всього дві частини тіла, вісім ніг, а не шість, шість або вісім очей (два у комах), і прядильники на черевці, які виробляють шовк.

2. Скільки там павуків, яких ви ніколи не бачили?

Дослідження незайманого трав’яного поля в Сассексі виявило 5,5 мільйона павуків на гектар.

3. Скільки павуків в звичайному будинку?

Здається, немає ніяких надійних статистичних даних про кількість павуків в звичайному будинку, але є безліч павуків, яким безумовно сподобається жити в вашій оселі. До них відносяться тато-довгоногий павук Pholcus phalangioides, який плете неохайну павутину в кутках кімнат і шаф, і павук-миша Scotophaeus blackwalli, більш міцний, оксамитовий вигляд, який крадеться по стінах вночі.

Але ярлик «домашній павук» зазвичай закріплюється за представниками роду Tegenaria, які непомітно ховаються в мережі трубок до осені, коли довгоногі самці метушаться по нашим осель в пошуках більших і осілих самок.

Чотири види регулярно зустрічаються в британських будинках, хоча їх складно відрізнити один від одного, і Арахнофобія, безсумнівно, будуть раді дізнатися, що п’ятий вид тепер, здається, влаштувався тут з континентальної Європи.

4. Скільки очей у павуків?

Зазвичай люди думають, що у павуків вісім очей, але це не завжди так. Хоча у більшості павуків вісім очей, у деяких їх всього шість, а у деяких навіть менше шести очей. Але їх завжди парне число – павуків-циклопів не буває!

5. Як павуки роблять шовк?

Павуковий шовк починається в шовкових залозах у вигляді рідкого гелю з довгих білкових ланцюгів, який спускається по поступово звужується трубці. У міру звуження трубки на суміш наносяться покриття (наприклад, для забезпечення липкості і водонепроникності) до того, як вона вийде через крихітні патрубки (пристрої, що контролюють потік рідини) на фільєрах павука.

Гель твердне тільки при розтягуванні, тому він не видавлюється, як зубна паста, а витягується моторним клапаном в кожному патрубку.

Батарея шовкових залоз виробляє широкий спектр волокон з різними властивостями, які використовуються для конкретних завдань – наприклад, драглайн, пастка, сітчаста опора або ящик для яєць.

12 неймовірних фактів про павуків

6. Чи всі павуки будують мережі?

Тільки 17 з 37 сімейств павуків Великобританії використовують мережі, щоб зловити свою здобич. Ці мережі бувають самих різних форм – від викликають загальне захоплення кругових мереж садових павуків і їх родичів до набагато менш бажаних клубків павутини довгоногих павуків.

Деякі типи павутини є міцними структурами – наприклад, часто великі воронкоподібні мережі великих домашніх павуків можуть тривати роками і вміщати зміну різних мешканців.

На відміну від цього павутина сфер, яку виробляють лише чотири сімейства британських павуків, більш тендітна. Вітер і дощ пошкоджують їх структуру, а клейка покриття спіральної нитки, вловлюють літаючих комах, стає неефективним через пилку і пилу. В результаті мережі часто перебудовуються щоночі – операція, що вимагає виробництва близько 20 метрів шовку.

7. Чому деякі павуки поїдають власні мережі?

Відмовитися від однієї мережі і створювати нову щоночі було б досить марнотратно. Замість цього деякі прядильники orb-web-spinners переробляють амінокислоти, з яких складаються білки шовку, поглинаючи шовк, систематично розбираючи свої пошкоджені мережі. Інші види просто викидають старий шовк, але один американський вид використовує його для обгортання яєчного мішечка.

8. Для чого павуки використовують шовк, крім побудови павутини?

Шовк використовується для створення павутини і мішечків для яєць, загортання видобутку, допомоги в розосередженні молоді та як страхувальної лінії під час рятування від хижаків. Водні павуки також використовують шовк, щоб утримувати підводний повітря.

Павуки розходяться з допомогою шовку. Вони подорожують на найвищу точку, піднімають живіт і випускають одну або кілька пасом. У теплі дні, коли потоки повітря піднімаються, павучків піднімають в повітря і забирають.

12 неймовірних фактів про павуків

9. Скільки комах їдять павуки?

Павуки поїдають велику кількість комах. У виняткових випадках один павук може понести сотні дуже маленьких мух за один день.

Їстівну видобуток загортають в шовк. Останки часто можна побачити прикріпленими до павутині тих видів павуків, які їх будують.

10. Як павуки ловлять видобуток?

Павуки-краби – хижаки, які сидять і чекають. Їх часто можна побачити сидять на садових кольорах з витягнутими довгими передніми лапами, схожими на крабів, для захоплення комах, які відвідують рослина.

Павуки-вовки коричневі і пухнасті, і в сонячні дні можна побачити велику їх кількість бігають через рослинність (наприклад, на краю ставка) в пошуках здобичі.

На сонячних стінах можна побачити чорно-білих смугастих павуків-стрибунів, які переслідують і накидаються на видобуток.

Дуже характерний нічний павук мокриць (Dysdera crocota), що має червонувато-коричневі тіло і ноги, бліде черевце і потужні ікла, полює на мокриць під камінням і вазонами.

11. Чи є комахи, яких павуки не їдять?

Павуки уникають неприємних комах. Наприклад, опікова і кіноварний моль нерухомо лежать в павутині павуків і викидаються господарем.

12. Чи є у павуків не тільки ікла, а й зуби?

Як і в інших членистоногих, ротові частини павуків походять від примітивних спадкових структур, що нагадують кінцівки.

У той час як ноги і педіпальпи (щупальця, аналогічні вусикам комах) все ще мають кілька зчленованих сегментів, хеліцери павука скорочені до двох частин: базального блоку і іклів складного ножа.

Всі павуки (крім тих, що входять в маловідоме сімейство Uloboridae) вводять отруту через порожнисті ікла, щоб вбити свою здобич, в тому числі ферменти, які починають розріджувати їжу.

Новоутворена попередньо переварена слиз всмоктується через ротовий отвір між хеліцерами. Хоча тут і відбувається скрегіт, зуби насправді не входять.

У комах, проте, кожна щелепа зменшена до одного трикутного (або чотиригранного) сегмента; вони шарнірно закріплені на зовнішніх задніх кутах і зустрічаються один з одним, як леза ножиць. Кінчики і внутрішні краю губок часто забезпечені зубами для нарізки, різання або шліфування.

Вам також може сподобатися

80 цікавих фактів про сову

Дитинча називають совою. Після вилуплення самка сови, як правило, буде сидіти або роздумувати своїх новонароджених совок, щоб зберегти їх у теплі. Мати також полюватиме на їжу і годуватиме совок, поки…
Відкрити

17 фактів про дельфінів, яких ви не знали

Наші кращі друзі моря, дельфіни, завжди викликали у людей велике захоплення. Це доброзичливі, щасливі і товариські тварини, які були позитивно відзначені своїм грайливим характером, інтелектом і випадкової допомогою людям, будь…
Відкрити

Дифузія в житті людини

Дифузія Дифузія – це форма змішування, як правило, коли молекули розходяться. Більш конкретно, це чистий рух молекул або атомів з області високої концентрації в область низької концентрації і є ефектом,…
Відкрити