14 дивовижних фактів про Атлантичний океан

14 дивовижних фактів про Атлантичний океан

Атлантичний океан є одним з найбільших у світі водойм, і він складається з двох океанічних басейнів: Північної Атлантики та Південної Атлантики. Отже, є велика ймовірність, що ви або були в ньому, або пролетіли над ним. Вам цікаво дізнатись більше про океан, міфічний острів Атлантида називають домом? Нижче ми розкриваємо деякі найцікавіші факти про Атлантику.

1.Він охоплює п’яту частину Землі

Атлантичний океан на площі понад 106,5 мільйонів квадратних кілометрів (41,1 мільйона квадратних миль) займає близько 20% поверхні планети, відокремлюючи континенти Північної та Південної Америки від Європи та Африки. Насправді Атлантичний океан межує зі 133 країнами та територіями. Він також охоплює близько 29% площі водної поверхні Землі.

2.Він такий великий та розділений на дві частини

Одним з найважливіших фактів про Атлантику є те, що екватор ділить океан на два: північний та південний. Вода в північній половині тепліша і солона, а в південній – холодніша і щільніша.

3.Його глибина теж вражає

Атлантичний океан має середню глибину 3646 метрів (11962 футів). Найглибша частина Атлантичного океану – Пуерто-Рикська западина, глибина якої становить 8 486 метрів (27 841 футів).

4.Це крутий факт, що в Атлантичному океані є тонна айсбергів

Айсберги відриваються від арктичних льодовиків і пливуть до Північної Атлантики, де вони становлять небезпеку на судноплавних шляхах. Одну частину океану навіть охрестили “Алеєю айсбергів” через величезну кількість айсбергів, які перетинаються з кораблями.

5.Це останнє місце відпочинку Титаніка

Величезний айсберг у Північній Атлантиці спричинив занурення середньоквадратичного “Титаніка” 14 квітня 1912 р. Корабель боковим шматочком айсбергу, який пошкодив частини правого борту та пробив шість водонепроникних відділень. Через кілька годин корабель затонув в Атлантиці. Той факт, що загинуло близько 1500 людей, робить це важливою основою для багатьох сучасних правил судноплавства.

6.Це перший океан, який перетнув літак

У травні 1919 року три літаючі катери ВМС США (їх називали Navy-Curtiss або “NCs”) вилетіли з акваторії за межами Нью-Йорка, маючи на увазі велику мету: перетнути Атлантику, як цього раніше не робив жоден літак. Лише один із них, NC-4, виконав місію, і таким чином Атлантика стала першим океаном, який перетнув літак.

7.Амелія Ерхарт підкорила Атлантику

Океан завоювала і Амелія Ерхарт. Насправді ця дивовижна жінка двічі перетинала Атлантику. Вперше вона перейшла в 1928 році разом з пілотами Вілмером Стульцем і Луїсом Гордоном. Потім вона відправилася за океан соло – перша жінка-авіатор, яка зробила це – в 1932 році.

8.Бермудський трикутник тут

Бермудський трикутник – область у Північній Атлантиці, обмежена Бермудськими островами, Маямі та Пуерто-Рико. Хоча Бермудський трикутник не відображається на світових картах, він став об’єктом легенди через таємниче зникнення близько 50 кораблів та 20 літаків у цій області. Тим не менш, Бермудський трикутник залишається однією з найжвавіших транспортних смуг у світі.

9.Він отримав свою назву від Атласа Титана

Назва «Атлантичний» походить від грецької міфології, що означає «Атлаське море». Атлас був Титаном, покараним Зевсом. Йому довелося стояти на краю світу і вічно нести на плечах небо.

10.Атлантичному океану близько 150 мільйонів років

Сотні мільйонів років тому на Землі була лише одна гігантська суша під назвою Пангея. Це може звучати неймовірно, але справа в тому, що Атлантичного океану на той час не існувало. Потім, приблизно 180 мільйонів років тому, Пангея почала руйнуватися, а суші Західної та Східної півкулі віддалялися. Це відкрило басейн Атлантичного океану, який з часом заповнився водою.

11.Вперше згадується в 450 р. До н. Е.

Хоча Атлантичний океан існував мільйони років, він вперше згадується в письмовій формі в 450 р. До н. Е. Вважається, що Платон, грецький філософ, писав ці записи.

12.В Атлантиці живе багате морське життя

Атлантичний океан – багате морське середовище, в якому незліченна кількість видів риб, морських черепах, дельфінів, акул, коралів, молюсків тощо. Деякі навіть живуть на відстані понад 914 метрів (3000 футів) нижче рівня моря.

13.Тут також розміщуються Великі острови

В Атлантиці є великі багатолюдні острови, включаючи найбільший острів на Землі, Гренландію (з 56 000 осіб). Інші великі острови – Великобританія (з 64,5 млн. Чоловік), Ірландія (з 4,9 млн. Осіб) і Куба (з 11 млн. Чоловік)

14.Тут проживають важливі водні шляхи та морські порти

В Атлантиці є важливі торгові шляхи та водні шляхи, такі як Гібралтарська протока між Марокко та Іспанією та Босфорська протока в Туреччині. Серед основних портів – Роттердам у Нідерландах, Гамбург у Німеччині, Нью-Йорк у США та Буенос-Айрес в Аргентині.

10 коротких фактів про битви в Атлантиці

1.Битва за Атлантику розпочалася на захід від Ірландії 3 вересня 1939 р. З потопленням німецької підводного човна “Афінія СС”. На борту пасажирського судна, що прямувало до Монреалу, було 1400 пасажирів та членів екіпажу; 118 вбито (у тому числі чотири канадці).

2.Німецькі підводні човни (відомі як підводні човни) становили головну загрозу для торгового флоту та флоту союзників. Підводні човни часто знаходились поза рідним портом протягом трьох місяців і довше, вони несли торпеди, а також міни. Їх вплив на судноплавство було руйнівним. Тільки в червні 1941 року підводним човнам було втрачено понад 500 000 тонн вантажу.

3.Перший трансатлантичний конвой війни відплив з Галіфакса до Великобританії 16 вересня 1939 р. У супроводі британських крейсерів та двох канадських есмінців HMCS St. Laurent та HMCS Saguenay.

4.Типовий конвой із 40 кораблів міг мати ширину 10 колон з чотирма кораблями в кожній колоні. Його очолював би флагман, що перевозив конвой комодора, і в ідеалі – у супроводі військових кораблів, які патрулювали б його зовнішні фланги. Кораблі з боєприпасами та танкери з їх сильно летючим паливом знаходились усередині.

5Хоча конвойні маршрути Північної Атлантики та Мурманського бігу до півночі Росії втратили найбільше кораблів та екіпажів, у морі ніде не було надійних притулків для торгового флоту, будь то в прибережних водах Північної Америки, Північної або Південної Атлантики, Середземне, Карибське, Індійський океан або Тихий.

6.Королівський військово-морський флот Канади розпочав війну з 13 суден та 3500 моряків і закінчив її як один з найбільших флотів у світі з 373 кораблями та понад 110 000 моряків (усі добровольці), до складу яких увійшли 6500 жінок, які служать у Жіночому Королівському Канадські військово-морські служби. Літаки Східно-повітряного командування ВПС Канади, екіпажі ВПС Королівських ВПС у Прибережному командуванні ВПС Королівства та кораблі ВМС Канади допомогли потопити 50 підводних човнів.

7.Хрест Вікторії посмертно отримав льотчик-лейтенант Девід Горнелл, який наткнувся на підводний катер на північ від Шетландських островів у червні 1944 року. Хоча його літак горів і сильно тремтів після поразки зенітним вогнем, Горнелл зумів знищити підводний човен противника і висадити його пошкоджений літак на воду. Незабаром літак затонув, але всім восьми членам екіпажу вдалося вчепитися за одну човен, поки їх не врятували через 21 годину.

8.Двоє членів екіпажу, включаючи Девіда Горнелла, померли від викриття. Торгівельна морська піхота зазнала колосальних втрат на кораблях та екіпажах. До кінця війни аж 72 канадські торгові кораблі будуть втрачені під дією ворога – торпедовані, бомбардовані, заміновані або обстріляні. Шторми на морі, аварії на експлуатації та структурні недоліки також взяли своє. У Книзі пам’яті торгового флоту вказані імена приблизно 1600 канадських торгових мореплавців, які загинули в морі під час війни, у тому числі вісім жінок.

Під час війни було вбито близько 2000 моряків Королівського флоту Канади, переважна більшість з яких – у битві за Атлантичну зону. Ще 752 члени екіпажу Королівських ВПС Канади також загинули на цьому театрі воєнних дій.

Битва за Атлантику тривала протягом Другої світової війни в Європі, яка офіційно закінчилася 8 травня 1945 р. (Відомий як День V-E).

Вам також може сподобатися

40 цікавих фактів про хімію, які повинен знати кожен

Хімія – це життя. Неважливо, чи вмієте ви перераховувати таблицю Менделєєва по атомній вазі або очікували отримати список про Райана Гослінга і Рейчел Макадамс в «Записній книжці», є ще багато…
Відкрити

Цікаві факти про Тихий океан

Тихий океан Найбільший океан на Землі наповнений таємницями, але також зазнає великих тисків, таких як зміна клімату, забруднення пластиком та надмірний вилов. Тихий океан – найбільший і найглибший океан на…
Відкрити

Факти про мед

Полийте їм тости або додайте трохи в чай ​​- коли справа доходить до підсолоджувачів. Бджоли роблять мед як джерело їжі, щоб пережити зиму, і навіть перші люди отримували свою частку…
Відкрити