15 цікавих фактів про Ірландію

Хочете дізнатися більше про Ірландію? Ось 15 цікавих фактів про Ірландію, про які ви, мабуть, не знали!
15 цікавих фактів про Ірландію

Хочете дізнатися більше про Ірландію? Ось 15 цікавих фактів про Ірландію, про які ви, мабуть, не знали!

1.Ірландія дуже успішно виступає на пісенному конкурсі Євробачення

Це єдина країна, яка перемогла на Євробаченні сім разів, і єдина країна, яка перемогла 3 рази поспіль. Niamh Kavanagh – In Your Eyes може бути найвідомішим ірландським переможцем.

2.Найдавніші дані про присутність людини в Ірландії датуються 12 800 р. До н.е.

У печері була знайдена ведмежа кістка, на якій були чіткі сліди від кам’яних знарядь праці. Кістка була радіовуглецевою, датована 12800 р. До н. Е. Кістка була знайдена вже в 1903 році, але її не досліджували за новими технологіями до 2010 року.

Це означає, що Ірландія була заселена вже в епоху палеоліту. Раніше найдавніші дані були датовані 8000 роками.

3.Більше ірландців живе за кордоном, ніж в Ірландії

Насправді близько 70-80 мільйонів людей у ​​всьому світі заявляють про ірландське походження, але важко оцінити точні цифри. Основною причиною такої кількості є масові еміграції через голод та пошук кращих можливостей за кордоном, особливо в Америці у 1800-х роках. Австралія, Канада, Аргентина та Південна Африка – одні з країн з найбільшою кількістю нащадків Ірландії, і, звичайно, Великобританія. Звичайно, офіційна кількість громадян, які народилися в Ірландії за кордоном, не становить 80 мільйонів осіб. За кордоном проживає близько 1 мільйона громадян Ірландії.

4.Англійська мова вперше була введена тут у 12 столітті

Сьогодні більшість людей розмовляють англійською мовою, але це не завжди було так, і навіть сьогодні рідною мовою ірландської мови все ще говорять і навчають у школі. Ірландська – гельська мова, що належить до кельтської сторони індоєвропейського мовного дерева, і зовсім не схожа на англійську. Це все ще перша розмовна мова в Голуеї, Керрі, Корку та Донегалі, менших районах Уотерфорда, Мейо та Міта.

15 цікавих фактів про Ірландію

5.На острові понад 30 000 замків та руїн

Замки розкидані по острову у величезних кількостях, і їх кількість вказує на загальну кількість 30 000 замків та розорення. Деякі замки відкриті для туристів, а в деяких випадках навіть можна орендувати цілий замок!

15 цікавих фактів про Ірландію

6.Ірландці сильно п’ють

Однак люди вживають найбільше не алкоголю, а чаю. Тільки турки п’ють більше чаю на душу населення і на людину, ніж ірландці. Що стосується алкоголю, то вони стисло на 4 місці. У середньому ірландець споживає 2,19 кілограма чаю на рік (4,83 фунта).

15 цікавих фактів про Ірландію

7.Лише близько 9% людей в Ірландії мають природне руде волосся

Ірландців зазвичай асоціюють з рудим волоссям, дуже світлою шкірою та веснянками, але насправді це лише стереотип. Хоча середній відсоток людей з натуральним рудим волоссям тут вищий, ніж в будь-якому іншому місці на Землі, він все ще становить лише 9%.

8.Ірландія – острів, розділений на дві політичні зони

Північна частина острова називається Північною Ірландією і є частиною Сполученого Королівства. Більша частина території Ірландії належить Ірландській Республіці, яка є суверенною державою.

15 цікавих фактів про Ірландію

9.Найстаріший паб, відкритий вже у 900 р. Н. Е.

Seans Bar в містечку Атлон вважається найстарішим пабом в Ірландії, який досі працює. У 2004 році його також внесли до списку рекордів Гіннеса як найстаріший паб у Європі!

15 цікавих фактів про Ірландію

10.Польська мова – друга за поширеністю мова вдома

Ірландською мовою вдома говорять приблизно 2% населення, тоді як польською мовою розмовляють вдома понад 119 000 громадян, за даними ОГС.

11.Хелловін відбувається з кельтського фестивалю врожаю Самхейн

Ви святкуєте Хелловін? Тоді слід сказати подяку ірландцям, і особливо кельтському фестивалю врожаю Самхейн, звідки, як передбачається, походить Хелловін.

12.82% громадян Ірландії номінально є римо-католиками

Попри те, що  зростає кількість громадян називає себе атеїстами з християнським походженням, Ірландія все ще має одне з найбільших відвідувань церкви в Європі, і близько 82% від загальної кількості населення номінально є римо-католиками.

13.Святий Патрік не був ірландцем

Святий Патрік, покровитель Ірландії, не був ірландцем, як багато хто міг би повірити. Насправді він народився десь у великій Британії, швидше за все, у містечку сучасного Уельсу. Святого Патріка викрали Пірати та привезли в Ірландію. Його продали в рабство і він пробув там 6 років, перш ніж почув голос, що сказав, що він повинен повернутися додому. Так він і зробив, і, повернувшись до retрет-Британії, він став кліриком, а згодом повернувся до Ірландії як місіонер. День Святого Патріка широко відзначається сьогодні щороку 17 березня.

15 цікавих фактів про Ірландію

14.Ви можете претендувати на ірландське громадянство, якщо хтось із ваших дідусів та бабусь є ірландець

У вас є ірландський дідусь і бабуся? Якщо ви можете це довести, ви можете подати заяву на отримання ірландського громадянства. Це особливо корисно, якщо ви народилися за межами Європи та Європейського Союзу, оскільки тоді ви можете подати заявку на ірландський паспорт. Наявність ірландського паспорта означає, що ви можете подорожувати без клопоту з отриманням візи, подорожуючи по Європі.

15.Хурлінг та гельський футбол – два національних види спорту

У більшості країн футбол, хокей або баскетбол є національним видом спорту, але в Ірландії є свої види спорту, і вони дуже популярні. Особливою популярністю користуються хурлінг та гельський футбол, які вважаються національними видами спорту.

16.Студенти не повинні стояти під дзвоном у Трініті-коледжі

Ця маленька архітектурна особливість на території Трініті-коледжу, яку називають Campanile, є прекрасним видовищем. Але якщо ти студент Трініті-коледжу, ти будеш триматися подалі; забобони стверджують, що якщо ви пройдете під дзвін перед тим, як закінчити навчання, ви зазнаєте невдачі. Ви, мабуть, навіть не повинні стояти біля нього. Інша легенда стверджує, що дзвін дзвонить автоматично, якщо під ним стоїть незаймана.

17.Ви можете побачити північне сяйво в Ірландії

Якщо вам не хочеться витратити свою спадщину на поїздку до далекої Фінляндії чи дорогої Ісландії чи Норвегії, ну … маловідомий факт про Ірландію полягає в тому, що ви насправді можете побачити Північне сяйво з цього атлантичного острова.

18.В Ірландії немає змій

Легенда і добре відомий “факт” про Ірландію та її змій полягає в тому, що Святий Патрік прогнав їх усіх. Але насправді, для початку змій ніколи не було. Це більше пов’язано з Льодовиковим періодом, ніж чим-небудь іншим. Однак ви можете знайти змію в зоопарку.

19.Комедія – це велика справа

Темна, суха комедія – річ в Ірландії. Телевізійні шоу – від улюбленого батька 90-х до Деррі-дівчат 2016 року – ставлять героїв у компрометуючі ситуації, коли ніхто ніколи не опиняється в кращому стані, ніж був раніше. Це геній, і вам потрібно це випробувати.

20.Це одна з найбільших світових зірок кіно

Так, я маю на увазі всю країну в цьому цікавому факті про Ірландію. Скелі Мохера були представлені у фільмі Гаррі Поттер. Пляж Курракло-Стренд був місцем посадки на День D у рятуванні рядового Райана. Сцени з італійської роботи 1969 року були зняті в Дублінській затоці Кілмейнхем. Острів Скелліг Майкл та його стародавнє монастирське поселення були відомими у Зоряних війнах: Пробудження сили. Купа, в основному.

Загальні факти про Ірландію

15 цікавих фактів про Ірландію

Загальне населення: 6,6 млн, З них 4784 млн. (Республіка Ірландія) та 1875 млн. (Північна Ірландія)

Столиця: Дублін (Ірландія) та Белфаст (Північна Ірландія)

Тривалість життя: 81,61 року

Найвища гора: Карраунтухіл (1038 метрів)

Площа землі: 84 421 км2 (32 595 кв. Миль)

Найбільше озеро: Лох-Неа

Національний день: 17 березня

Уряд: Унітарна парламентська республіка

Президент: Майкл Д. Хіггінс

Валюта: євро (€) (EUR)

Мови: англійська, ірландська, ольстерська шотландська

Релігія: християнство (римо-католицизм

Найбільші міста Республіки Ірландія

Вам також може сподобатися

One step away from death

Once my family and I went on vacation to the mountains to try snowboarding. When you are on holiday, you hope to relax and have a lot of fun. But when you relax with an extreme sport, there are risks of getting hurt or even worse.
Відкрити

Міягі: країна історії самураїв

Сендай, столиця префектури Міягі і найбільше місто в Тохоку, був заснований легендарним самураєм Дате Масамуне більше 400 років тому. Він відомий насамперед своєю жорстокістю, а також любимо за його почуття…
Відкрити