20 цікавих фактів про Японію

Унікальна культура Японії являє собою захоплюючу суміш старого і нового. Японія з глибоко вкоріненими звичаями і постійно мінливим способом життя є одночасно гордо традиційним і ультрасучасним. Це нація, яка відзначає свою сильну культурну самобутність, від їжі і повсякденного етикету до мистецтва і освіти.
20 цікавих фактів про Японію

Унікальна культура Японії являє собою захоплюючу суміш старого і нового. Японія з глибоко вкоріненими звичаями і постійно мінливим способом життя є одночасно гордо традиційним і ультрасучасним. Це нація, яка відзначає свою сильну культурну самобутність, від їжі і повсякденного етикету до мистецтва і освіти. Чи плануєте ви поїздку або просто хочете дізнатися більше про країну, ці 20 фактів про японську культуру дадуть вам більш глибоке уявлення про унікальну і захоплюючу культуру країни.

1. Манери цінуються в японській культурі

Гарні манери за столом високо цінуються в японській культурі, і правильне використання паличок для їжі – важлива частина вашої вечері. Тому, користуючись паличками для їжі в Японії, не ріжте ними їжу. Замість цього ви повинні підняти їжу до рота. Не вказуйте на щось паличками для їжі, це непристойно в японській культурі. Тим часом, ніколи не слід залишати палички для їжі у вертикальному положенні в мисці з рисом, так як це пов’язано з похоронними звичаями. Замість цього кладіть їх на підставку для паличок між укусами або після їди.

2. Традиційні поклони

Поклони – традиційна форма вітання в Японії. Однак уклін також можна використовувати для вираження подяки, поздоровлення або вибачень. У повсякденних повсякденних ситуаціях уклін – це простий кивок головою. Тим часом, довший і глибокий уклін вважається більш поважним і може означати офіційні вибачення або щиру подяку. Не хвилюйтеся, якщо ви просто приїхали – для іноземців в Японії цілком прийнятно потиснути руку.

3. Взуття для ванної

20 цікавих фактів про Японію

У японських будинках всередині вхідних дверей зазвичай є місце, відоме як Генкай, де люди змінюють взуття на домашні капці. Щоб сходити у ванну кімнату, потрібно знову змінити капці, оскільки чистота – невід’ємна частина японської культури. Найважливіше, що потрібно запам’ятати, – знову змінити капці, як тільки вийдете з ванної. Вважається дуже незручним залишати їх у ванній при поверненні в житловий простір.

4. Аніме культура

Аніме – один з найвідоміших предметів культурного експорту Японії, популярного у всьому світі. Під аніме розуміється японська анімація, намальована вручну або створена в цифровому вигляді. Хоча в 2016 році на японське аніме доводилося 60% світової анімації, найбільший вплив воно зробило на сучасну японську культуру. Якщо ви подорожуєте по країні, зверніть увагу на аніме-статуї, закуски в тематичній упаковці і рекламу на основі персонажів.

5. Вживання локшини

В Японії багато цікавих традицій обіду, але є локшина – одне з найбільш захоплюючих. Коли японці їдять локшину, вони сьорбають, це одночасно і знак задоволення, і комплімент шеф-кухарю. Так що наступного разу, коли ви замовите в Японії рамен або якісоба, не соромтесь відхлебнути скільки душі завгодно.

6. Суші

20 цікавих фактів про Японію

Суші – не просто одне з найпопулярніших страв Японії – їх люблять у всьому світі. Якщо ви хочете долучитися до японської культури, варто вдосконалити те, як ви її їсте. Традиційно маки і нігірі суші їдять пальцями, а сашимі їдять паличками для їжі. Також варто пам’ятати, що при зануренні суші в соєвий соус, соусу повинна торкатися тільки риба. Рис вбирає занадто багато соєвого соусу, тому японці намагаються цього не робити. Тим часом, змішування васабі і соєвого соусу допустимо тільки при вживанні сашимі.

7. Тянконабэ

Тянконабэ – традиційне японське тушковане м’ясо, яке найчастіше асоціюється з борцями сумо. Це висококалорійне блюдо, в яке входять риба, овочі, м’ясо і тофу, щодня їдять борці сумо. Борці сумо їдять тянконабэ з мисками рису, і це дає їм необхідні поживні речовини для тренувань.

8. Етикет ONSEN

Відвідувачі Онсен, або ванн з гарячими джерелами, в Японії зобов’язані купатися оголеними. У традиційних онсенсах не можна надягати купальники, тому кожен повинен ретельно прийняти душ перед тим, як прийняти ванну. Це означає, що відвідувачі залишають свій одяг і великі рушники в роздягальні, а в зону купання беруть з собою лише невелике рушник. Так як маленькі рушники зазвичай нікуди покласти, традиційне рішення – надіти їх на голову.

9. Грамотність

20 цікавих фактів про Японію

Рівень грамотності в Японії, що становить майже 100%, є одним з найвищих в світі. Це багато в чому завдяки відмінній системі освіти в країні, яке є обов’язковим на рівнях початкової і неповної середньої школи. Багатство великих письменників в Японії також може бути пов’язано з прагненням країни до грамотності. Ви можете особисто познайомитися з японською літературою, прочитавши твори деяких з кращих авторів країни.

10. Риба FUGU
20 цікавих фактів про Японію

Щороку неправильно приготована ​​фугу стає причиною харчового отруєння в Японії. Фугу, отруйна іглобрюха риба в Японії, є одним з найбільш смертоносних природних продуктів на планеті. Проте, в Японії він залишається дорогим і затребуваним делікатесом. Кухарі повинні пройти навчання мінімум три роки, перш ніж здавати іспит, щоб законно готувати і подавати його.

11.Ранкова зарядка

Здоров’я важливо для японської культури, і японські традиції ранкових вправ відображають це. Радіопрограма «Раджив Тайс», представлена ​​імператором Хірохіто, транслюється щодня з 1928 року. Вона транслюється щоранку протягом 10 хвилин, і її в основному слухають школярі та люди похилого віку.

12. Сидіння SEIZA

Сейдза, що означає сидіння зі схрещеними ногами, – це традиційний спосіб сидіти на підлозі японських татамі. В офіційних випадках сидяча сейдза вважається

доречною і поважною. Проте, звичайній людині важко втриматися в такому положенні. Літні японці іноді сидять, виставивши ноги перед собою, що цілком допустимо.

13. Маски в Японії

Якщо в Японії ви страждаєте від застуди або сінної лихоманки, можна надіти маску. Японці також уникають висмаркуватися на публіці, оскільки це вважається грубістю.

14. Домашня ванна

В Японії домашня ванна призначена для відпочинку, а не для чищення. Тому японці не використовують мило в ваннах. Замість цього вони спочатку приймають душ, а потім приймають ванну.

15. Ходьба під час їжі або куріння заборонена

Ходити по вулиці під час їжі неприпустимо в Японії. Так що іноді ви будете бачити людей, які перебувають коло торгових автоматів, допиваючи напої або закуски. Тим часом, куріння під час прогулянки заборонено в багатьох областях. Є спеціально відведені місця для куріння, так що не запалюйте, поки не дійдете до них.

16. Культура кави
20 цікавих фактів про Японію

Хоча чай – величезна частина японської культури, ця країна також відома своєю любов’ю до високоякісної ямайському кави. Близько 70% експортованої з Ямайки кави Blue Mountain йде до Японії.

17. Гейша

Гейш, що з англійської перекладається як «артистка-виконавець», – це традиційна артистка-жінка. Хоча, що дивно, першими гейшами були чоловіки. Згодом це стало в основному жіночою професією, і сьогодні гейші і раніше є улюбленою частиною японської культури.

18. Напої

Японці вважають неввічливим наливати собі напій на званих обідах. Так що краще налити всім напої, а потім почекати, поки хто-небудь наллє ваш.

19. Ошиборі
20 цікавих фактів про Японію

Японські ресторани часто дають клієнтам вологий рушник, відоме як ошиборі, щоб вимити руки перед їжею. Залежно від сезону рушник буде холодним або гарячим. Тільки не використовуйте його для миття особи або під час їжі.

20. Комунікація

Для більшості японців невербальне спілкування є важливою частиною соціальної взаємодії. В Японії вважається, що вираз обличчя, тон голосу і мова тіла впливають на тон розмови. Слова можуть мати різне значення, тому японці часто спостерігають невербальні сигнали, щоб зрозуміти, що хтось має на увазі насправді.

Ці цікаві факти про Японію – всього лише частина всього, що можна дізнатися про культуру країни. В Японії передові тенденції сусідять зі стародавніми традиціями. Це динамічний культурне змішання є частиною того, що робить цю країну такою захоплюючою для вивчення.

Вам також може сподобатися

Як людство захищають Індійський океан від екологічних катастроф?

Захист Індійського океану від екологічних катастроф вимагає спільних зусиль країн, організацій та індивідуальних осіб. Заходи для захисту екології Індійського океану: Міжнародні угоди і конвенції Країни, що оточують Індійський океан, активно…
Відкрити