23 цікавих фактів про змій

23 цікавих фактів про змій

Різновид видів змій.

Змії – глобальний і різноманітний вид тварин. Важко сказати, скільки видів змій живе в дикій природі. На сьогодні виявлено та зареєстровано 3686 видів змій. Змії були знайдені на всіх континентах, крім Антарктиди. Гімалайська гадюка мешкає на висоті 16 000 футів над рівнем моря. Що цікаво, не всі види змій мешкають на суші. Морські змії належать до сімейства Elapidae, в яке також входять кобри та гадюки. Існує 60 видів морських змій, які діляться на дві основні групи: Справжні морські змії належать до підродини Hydrophiinae. Вони повністю водні та харчуються рибою і безхребетними. Морський Крат входять в підродині Laticaudinae. Ці види напівводні та отруйні.

 

Змії – це екзотермії

Змії не можуть створювати тепло тіла самі по собі. Вони холоднокровні й покладаються на зовнішню температуру, щоб отримати енергію. Зовнішні джерела (наприклад, сонце) допомагають їм нагрітися й отримати енергію для роботи. Як тільки вони зігріються, у змій з’являється енергія, щоб продовжувати свій день (або ніч). Якщо вони занадто холодні, вони будуть з усіх сил намагатися перетравлювати їжу, пересуватися або рятуватися від хижаків. Щоб змії не замерзли, погрітися на сонечку, відпочиньте під теплою лампою або знайдіть тепле місце, щоб згорнутися клубочком. Увечері нерідко можна побачити на дорогах або тротуарах змій, що поглинають тепло асфальту.

 

Вони м’ясоїдні.

На відміну від інших рептилій, таких як ящірки, змії м’ясоїдні. Вони їдять тільки м’ясо (тобто інших тварин) або яйця тварин. Що їдять змії? Багато змій – пристосовницькі годувальниці, тому вони будуть варіювати свій раціон в залежності від того, яка видобуток доступна. Більш дрібні змії, такі як змія з кільцевої шиї, поїдають дощових черв’яків, слимаків і земноводних. Більші змії, такі як зелена анаконда, можуть поїдати ссавців, таких як олені та свині! У неволі більшість господарів годують своїх змій мишами, щурами або кроликами в залежності від їх розміру. Розмір змії обмежує розмір з’їдається видобутку.

 

Змії можуть ковзати зі швидкістю 12,5 миль на годину.

Багато хто вдаватися в питання, наскільки швидкі змії. Всупереч відсутності кінцівок, змії можуть рухатися на подив швидко. Найшвидша змія в Північній Америці – це різновид карети, яка може ковзати зі швидкістю до 3,6 милі в годину. Найшвидша змія у світі – чорна мамба, швидкість якої становить 12,5 миль на годину. Чорні мамби можуть підіймати до третини свого тіла від землі під час ковзання. Змії використовують луску на животі й бічні м’язи, щоб тягнутися по землі.

 

1,1 мільйона осіб володіють домашніми зміями

У США у 4% власників домашніх тварин є змії. У 2012 році опитування будинків в США показав, що понад 1 150 000 осіб тримають змій. Очікується, що це число буде швидко рости, оскільки зміст рептилій дуже популярно серед мілленіала. Найпопулярніша змія – кульовий пітон. Кулясті пітони відомі своїм слухняним характером, простотою догляду та різноманітністю морфів. Ще один фаворит – морфи кукурудзяних змій, які менше пітонів, але такі ж доброзичливі.

 

Змії впадають в сплячку

Цікавий факт про змій полягає в тому, що взимку багато видів, що мешкають в більш холодному кліматі, впадають в сплячку. У міру того, як восени знижується температура, змії шукають притулок і притулок, відоме як гібернантна. Подібно до того, як ведмеді впадають в сплячку в печерах, змії впадають в сплячку в старих норах тварин, що впали колодах або штучних спорудах (наприклад, гаражах і старих складах). Відомо, що деякі змії, такі як синій скакун, впадають в сплячку з іншими видами та повертаються в один і той же місце щороку. Під час сплячки їх метаболізм сповільнюється, і вони переходять в період спокою, коли вони не будуть їсти й пити. Навесні, коли стає тепліше, вони виходять зі сплячки та повертаються до нормального життя.

 

Вони можуть пити воду без губ.

Більшість людей не розуміють, як змії п’ють воду, бо у них немає губ. Однак більшість видів п’ють воду, так само як люди. Вони використовують свій рот для всмоктування, в результаті чого вода потрапляє в їх пелька. Щоб вода не вилилася, вони закривають ротом. Створення тюленя може бути непростим завданням для (ради, задля) годиться, у якого немає рухомих губ! У деяких змій на нижніх щелепах утворилися спеціальні шкірні складки, які вбирають воду, як губка. Цей спосіб пасивного пиття вимагає менше енергії, ніж спроба набрати воду.

 

Вони можуть прожити місяці без їжі.

Змії – майстри очікування їжі. Вони можуть обмежити споживання енергії в спокої, тому що вони холоднокровні. Це означає, що вони уникають перетравлення життєво важливих запасів білка, необхідного для виживання. Деякі види можуть знизити метаболізм до 72%. Якщо ссавців позбавляють їжі, вони швидко починають пошкоджувати їх органи. Дивно, але деякі змії можуть обходитися без їжі понад року. У дикій природі ця здатність допомогла зміям адаптуватися до настільки широкого кола середовищ існування і стати успішними хижаками.

 

У змій є зуби й ікла (передні та задні).

Будь, кого вкусила змія, знає, що у нього є зайві зуби. Зуби у змій зазвичай маленькі та вигнуті. Це дозволяє їм добре тримати здобич. У багатьох змій ікла довше і гостріше, ніж їх звичайні зуби. Ікла розрізняються залежно від виду і пристосовані для різного видобутку. У змій із роду Elapidae і Viperidae ікла розташовані в передній частині рота. У інших сімейств, таких як Colubridae і Pareatidae, ікла розташовані ближче до тилу. У деяких видів ікла настільки довгі, що їх доводиться складати, коли вони не використовуються.

 

Зміїне шипіння як захисний механізм

Шипіння змії нелегко сплутати з іншим звуком. Найпоширеніша причина, чому змії сичать, – це захисний механізм. Коли їх потривожать, більшість змій спочатку спробують вислизнути та знайти укриття. Якщо це не вдається, вони можуть шипіти, вигинатися або бити. Шипіння дозволяє нападаючому знати, що він завдасть удар. Хижа змія відрізняється своїм гучним шипінням. Шаруваті суматори відомі своїм безпомилковим відображенням погроз. Перед нанесенням удару вони надують свої тіла і голосно сичать.

 

Сітчасті пітони можуть досягати 33 футів в довжину.

Запитати, наскільки великими стають змії, – непросте питання. Будь-ентузіаст знає, що змії можуть бути самих різних розмірів – навіть серед таких популярних домашніх тварин, як кенійський піщаний удав і мексиканський кінгснейк. У дикій природі відмінності в розмірах між видами надзвичайно великі. Найдовша змія у світі – сітчастий пітон, а найбільша з зареєстрованих особин – майже 33 фути в довжину. Сітчасті пітони через свого розміру, вони будуть їсти диких свиней, оленів і ведмедів. Барбадоська змійка – найменша змія у світі, її довжина становить всього десять сантиметрів.

 

Змії отруйні, але не отруйні

Іноді змій, таких як медноголовая і гадюки, називають отруйними. Це неправильна назва. Змії насправді отруйні. Тварина вважається отруйним, якщо від їжі або дотику до нього ви захворієте (наприклад, жаби). Тварина отруйно, якщо від укусу або ін’єкції ви відчуваєте себе погано (наприклад, змії, медузи та павуки). Більшість змій, які вважаються небезпечними для людей, отруйні. Є дуже рідкісні отруйні види. Японська змія харчується жабами й зберігає їх отрута в спеціальних залозах за головою. У разі загрози він виділяє ці отрути для відлякування хижаків.

 

Внутрішні тайпани – сама отруйна змія у світі.

Внутрішні тайпани – самі отруйні змії у світі. Є деякі суперечки з приводу цього зміїного факту. Але тести LD-50 на його отруті показують, що його отрута є найбільш токсичним. Інші дуже небезпечні види включають чорну мамбу та індійську кобру. Внутрішні тайпани мешкають у внутрішніх пустелях Австралії і являють собою досить скромну коричневий різновид з чорною головою. На щастя, вони дуже рідко зустрічаються в дикій природі та в цілому володіють мирним характером. Однак, якщо їх спровокувати, внутрішні тайпани піднімуть передню половину свого тіла і завдадуть удар, випускаючи один з найсильніших отрут.

 

У змій немає століття

Змії схожі на геконів тим, що у них немає століття. На відміну від геконів вони не облизують очі, щоб зволожити і очистити їх. Вони захищають свої очі парою модифікованих лусочок, які називаються наглазниками. Наочником відштовхують пил від рогівки і зберігають вологість. Це означає, що зміям не потрібно моргати! Однак з зручністю Наочник не обійшлося без проблем. Наочником представляють собою лусочки, тому вони можуть застрягти під час сараю. Якщо їх не видалить змія або обережний ветеринар, шари можуть накопичуватися, викликаючи погіршення зору або навіть сліпоту.

 

Вони ведуть денний, нічний і сутінковий спосіб життя.

Знайти змій можна в будь-який час дня і ночі. Активність змії залежить від температури, пори року і її виду. Зазвичай вони слідують передбачуваним схемами: Денний – в основному активним протягом дня (наприклад, королівські змії). Нічний спосіб життя – в основному активний вночі (наприклад, мангрові змії). Сутінковий – в основному активний вранці або ввечері (наприклад, рожевий удав). У розпал літа або в дуже жарких регіонах змії більшу частину дня проводять в тіні і виходять вночі. У більш прохолодних регіонах більшість видів чинить навпаки.

 

Деякі їсть птахів

Всі види змій – хижаки. Однак тип м’яса, який вони їдять, залежить від виду. Змії, такі як щурячі змії, універсальні і їдять майже все, що можуть зловити і проковтнути. Решта види спеціалізуються на: Удав амазонки поїдає птахів, підстерігаючи їх з листя в джунглях. Змії з щупальцями зображують із себе підводні гілки і їдять рибу. Черв’ячні змії поїдають черв’яків, слимаків і личинок комах. При змісті в неволі важливо знати, яку їжу їсть змія в дикій природі.

 

У змій немає зовнішніх вух, але вони все одно можуть чути

Багато хто думає, що змії глухі, тому що у них немає видимих ​​вух. У змій немає зовнішніх вух, але є внутрішні вуха. Ці кістки – залишки свого походження як ящіркоподібних тварин! Завдяки цим крихітним кісточках вони непогано чують. Вони виявляють звукові коливання, які відбуваються через землю, а також можуть вловлювати звуки, що поширюються по повітрю. У дослідженні, проведеному на кулястих пітонів, вони змогли почути в повітрі низькочастотні звуки. Подібні вібрації можуть сказати змії, де наближається її добування або хижаки.

 

Вони нюхають повітря, щоб полювати

Більшість змій полюють за виглядом і запахом, але роблять це незвичайним способом. Змія висовує язик, щоб понюхати повітря. У них в небі є особливий орган, званий органом Якобсона. Орган Якобсона дозволяє їм вловлювати молекули запаху, зібрані їхньою мовою. Деякі змії також використовують інфрачервоне виявлення для полювання. У гадюк, удавів і пітонів є спеціальні ямки над ротом, які дозволяють їм «бачити» тепло, що виходить від тваринного або поверхні.

 

Змії виникли 142 мільйони років тому

Рептилії бродили по Землі сотні мільйонів років – задовго до динозаврів. Після вимирання динозаврів і подальшого відсутності великих хижаків змії змогли розділитися на багато сімей, які ми знаємо сьогодні. У порівнянні з крокодилами, ящірками та черепахами змії – відносно молодий вид. Судячи по скам’янілостях, змії відділилися від своїх родичів-ящірок десь між 142 і 117 мільйонами років тому в кінці юрського періоду.

 

Змії холоднокровні

Змії холоднокровні, як і більшість рептилій. Це дає декілька переваг. Вони здатні пристосовувати свої тілесні функції до ширшого температурному діапазону, ніж ссавці. Це означає, що вони витрачають мінімальну кількість енергії, необхідне для підтримки активності. Теплокровні тварини не можуть цього зробити і споживають однакову кількість енергії для всіх температур.

 

У них унікальні скелети

Можливо, ви чули, що у змій «всі хвости». Це не правда. Лише невелика частина їх тіла являє собою справжній хвіст. Один з найцікавіших фактів про змій полягає в тому, що, не дивлячись на свою гнучкість, у змій є кістки. У них унікальний каркас з декількома корисними модифікаціями: Більшу частину довжини змії становить її тулуб з ребрами, прикріпленими до дуже гнучким хребту. Нижні щелепи сітчастих пітонів прикріплені до черепу таким чином, що вони дозволяють їм широко відкривати роти, щоб проковтнути великі знаряддя добування. Змії пересуваються, ковзаючи, ковзаючи, хрустячи і звиваючись.

Багато людей захоплені спробами дізнатися, як рухаються змії. Пересування змій ділиться на чотири категорії:

Концертіно.

Бічна хвилястість.

Прямолінійний.

Бічний рух.

Рух концертини найчастіше спостерігається, коли змія знаходиться на слизькій поверхні або дереться по дереву. Вони стискають своє тіло як гармошку і використовують м’язи живота, щоб підштовхнути себе вперед. Бічна хвилястість – найбільш поширений спосіб руху змії. Це класичне змієподібною «ковзання». Вони рухаються з боку в бік по вигнутій схемою. Одна з причин, по якій у змій є луска, – прямолінійний рух. У цьому типі руху змії використовують луску на животі, щоб поповзом тягнутися вперед. Нарешті, бічний вітер – це рух зліва направо. Змія використовує підборіддя і хвіст, щоб «ходити» по гарячій або нерівній поверхні.

 

Вони линяють два або три рази на рік.

Перед випаданням луска змії здається тьмяною, а очі непрозорими. Це тому, що їх верхній шар шкіри відділяється від нижчих шарів. Коли змія готова пролитися, вона буде тертися об грубі предмети, щоб зішкребти небажану шкіру. Їх шкіра буде втрачати або частинами, або одним довгим шматком. Дорослі змії линяють два-три рази на рік. Пташенята і молодь будуть линяти частіше в міру зростання. Деякі пташенята линяють кожні два місяці! Після линьки у змії залишається нове яскраве лускате покриття. Вас здивував будь-якої з цих фактів? Дайте нам знати!

 

Вам також може сподобатися

15 цікавих фактів про лемурів

Лемур на латині означає “Духи ночі” Факти про лемурів показують, що корінні жителі Мадагаскару боялися лемурів. Їх зовнішній вигляд може нервувати, особливо вночі, коли вони найбільш активні. Досвід тубільців привів…
Відкрити

Що їдять дельфіни?

Зубчасті кити (включаючи всіх дельфінів) – м’ясоїдні тварини; вони їдять інших тварин. Дельфіни їдять різноманітну рибу, кальмарів, креветок, медуз і восьминогів. Типи риб і інших істот, які їдять дельфіни, залежать…
Відкрити

10 національних парків Австралії

Австралійські національні парки легко відносяться до найрізноманітніших у світі. Їх заповідні ландшафти настільки різноманітні, що ви могли б присвятити роки свого життя їх вивченню. 500+ національних парків країни охоплюють понад…
Відкрити