40 цікавих фактів про хімію, які повинен знати кожен

40 цікавих фактів про хімію, які повинен знати кожен

Хімія – це життя. Неважливо, чи вмієте ви перераховувати таблицю Менделєєва по атомній вазі або очікували отримати список про Райана Гослінга і Рейчел Макадамс в «Записній книжці», є ще багато чого дізнатися про цю захоплюючу галузь науки. Ось 46 найцікавіших фактів про хімію і її ролі в нашому житті.

1.Графіт

У твоєму тілі досить графіту, щоб зробити приблизно 9000 олівців. Бачиш, ти все-таки особливий.

2.Подушки безпеки

Подушки безпеки в автомобілях можуть врятувати вам життя, але насправді вони зроблені з високотоксичної речовини, званого азидом натрію. Подушка безпеки сповнена цих солей, і вони вивільняються при спрацьовуванні транспортного засобу, щоб підвищити свою температуру, щоб підірвати подушку з її компактного місця. Не турбуйтеся, тому що після цієї частки секунди підвищення температури вони перетворюються в газоподібний азот, який насправді викликає розширення подушки безпеки.

3.Одна шина, одна молекула

Шини – це гігантські шматки гуми, тому здається, що вони повинні складатися з безлічі різних молекул. Однак гумові шини насправді складаються з одного масивної ланки полімерного ланцюга, що робить його всього лише однієї єдиної молекули.

4.Скільки снігу в воді?

Стара легенда про те, що один дюйм води дорівнює 10 дюймам снігу, вірна, але не завжди. Це співвідношення вірно для снігу при температурі 30 градусів за Фаренгейтом, але співвідношення збільшується з пониженням температури та зменшується з підвищенням температури. Наприклад, при 20 градусах співвідношення становить 20 дюймів снігу до одного дюйму дощу, а при 40 градусах – 5: 1.

5.Магічна експансія

Вода особлива і ми про це знаємо, навіть якщо ви не вчилися в дитинстві. Коли вода замерзає, вона, очевидно, розширюється, але якщо задуматися, це не повинно бути так очевидно. Зазвичай матеріали ущільнюються і стискаються при зниженні температури, але вода і її унікальна структура мають багато місця для вивільнення енергії, що призводить до її розширення.

6.Холодне серце

Що цікаво, вода також швидше замерзає, коли вона тепла, а не холодна.

7.Ти відчуваєш запах?

Немає нічого кращого свіжого, чистого запаху після хорошої грози. Це відбувається через хімічної реакції, яку блискавка надає на землю при ударі. Коли вдаряє блискавка, вона створює озон – так, той озон, кисневе з’єднання, яке захищає землю – шляхом руйнування молекул кисню, які потім перетворюються в озон і виділяють в повітря запах, який залишається.

8.Вода в немовлятах

Дорослі люди зазвичай на 60% складаються з води, однак при народженні ми на 80% складаються з води. Через рік вміст води падає до 65%, а з віком дитини стабілізується на рівні 60%.

9.Не намагайтеся робити це вдома

Припустимо, у вас є кімната з дерев’яними стінами, і вона нагріта до 68 градусів за Фаренгейтом. Ви також використовуєте електродриль, щоб просвердлити стіну, намагаючись запалити будинок. Без проблем. Ваша дриль споживає в середньому 750 Вт електроенергії, а для нагріву кілограма деревини потрібно 2000 джоулів енергії, тому для досягнення бажаного ефекту потрібно всього чотири хвилини безперервного свердління. Вуаля! Ви можете забрати свої страхові гроші.

10.Природне опалення

Або, як щодо того, щоб не запалювати вогонь. Замість цього просто обігрів свій будинок людьми! Це легко, оскільки люди випромінюють в середньому близько 150 Вт, і вам знадобиться всього 70 осіб, щоб обігріти ваше житло взимку, якщо ви тримаєте їх в постійному русі. Ні 70 осіб? Ну а для чого ще Facebook? Отримайте це запрошення на захід!

11.Мідний фільтр.

Єдиний метал, який також володіє природними антибактеріальними властивостями, – це мідь. Отже, так, за мідною пляшкою з водою, яку ваш друг всюди носить із собою, стоїть якась наука.

12.Батько Хімії

«Батько» таблиці Менделєєва – Дмитро Менделєєв. Він створив періодичну таблицю елементів, по суті, як гігантську шпаргалку. Працюючи професором Санкт-Петербурзького державного університету, він повинен був представити опис всіх хімічних елементів, але йому не вистачало часу, тому він просто зібрав великий набір даних про атомну вагу. Тому таблиця впорядкована по атомній вазі.

13.Спірний хімік.

Менделєєв за життя був фігурою неоднозначною. Його другий шлюб викликав громадські суперечки, тому що його розлучення ще не був завершений, а в Імператорської Росії один повинен був розлучитися протягом семи років, перш ніж вони могли вступити в повторний шлюб, що зробило його шлюб незаконним. Через це Російська академія наук відмовила йому в прийомі, хоча він був відповідальний за перетворення російської хімії.

14.Нехай росте

Гоління – відстій. Ми все це знаємо, але не у багатьох з нас вистачить сміливості просто сказати, чорт візьми, я росту все своє тіло. Але Дмитру Менделєєву було все одно, і було відомо, що він стриг бороду тільки раз на рік, кожну весну. Після того, як його покликали до царя Росії, він все ще навіть не подбав про те, щоб доглядати за собою.

15.Закон про хіміків.

Менделєєв створив Періодичний закон, в якому він описав основні закономірності всіх 63 відомих елементів свого часу. Він використовував це для створення таблиці, яка потім передбачала нові елементи, маючи прогалини, створюючи нову расу, щоб виявити, які елементи були відсутні в банку людських знань.

16.Его на шляху

Менделєєв потім використовував це порожній простір, щоб передбачити ще не виявлені елементи та навіть передбачати їх вага і хімічну поведінку. Однак це також призвело його до заперечення існування елементів, які він не передбачав, як він зробив з відкриттям аргону, галію, скандію і германію, просто тому, що вони не вміщалися в його таблиці.

17.Відро з чумом

Мел – невід’ємна частина дитинства, від школи до гри на тротуарі, і ви напевно коли-небудь пробували його. Це було не дуже добре, правда? Він біса сухий, і це може бути пов’язано з його складом: він складається з трильйонів скам’янілого планктону. Може бути, це частина плану Шелдона Дж. Планктону – вкрасти рецепт Креб Петті.

18.Боротьба з вогнем спермою

Як природний антипірен, ДНК тепер використовується для створення вогнезахисних волокон. Дослідження того, як замінити комерційні антипірени цієї природно повторюється екологічно чистої структурою, з якої складається все життя на Землі, триває.

20.Спасибі, Слина

Їжа – це необхідність, а смачна їжа – одне з найбільших задоволень в житті. Ви можете подякувати свою слину за це, тому що без цієї вологи ви не змогли б нічого відчути. Слина розщеплює їжу, яка, в свою чергу, розчиняє хімічні речовини на смакових рецепторах мови.

21.Як легко ти можеш йти

Найлегший елемент, що складається виключно з радіоактивних ізотопів техніці, який також є першим штучно створеним елементом. Однак у техніці немає навіть одного стабільного ізотопу. Оскільки це був перший в основному штучний елемент, доданий в таблицю Менделєєва, його назва походить від грецького слова «штучний».

22.Важка.

Найважчий елемент у світі – Оганесон. Цей синтетичний елемент, вперше створений в 1979 році й отримав назву-заповнювач Унуноктіум, був остаточно розроблений і визнаний у 2016 році. Після синтезу він був перейменований на честь відомого фізика-ядерника Юрія Оганесяна.

23.Ні, ми були першими

Оганесян – один з двох періодичних елементів, названих на честь живої людини, другий – Сиборгом, ще один синтетичний елемент, відомий як найстабільніший ізотоп. Атоми цього елемента були виявлені як радянськими, так і американськими вченими в 1974 році, що призвело до суперечки, який тривав 23 роки між двома країнами.

24.Металевий стіл

Метал становить найпоширеніший тип елемента в періодичній таблиці. Цікаво, що єдиними двома який сріблястими металами є золото і мідь.

25.Наповнення повітряної кулі

Гелій має здатність не тільки підвищувати голос, а й підвищувати його. Те, що він легше кисню і навколишнього нас повітря, дає йому здатність плавати.

26.Джерела нашого походження

Хоча вуглець всюди, навіть всередині зірок, він не утворився в результаті Великого вибуху. Замість цього атоми вуглецю виробляються атомами гелію, які зливаються разом під час утворення червоних гігантів вмираючими зірками.

27.Формування гіганта

Червоні гіганти набувають свій колір або, принаймні, колір, що сприймається людським оком, в процесі охолодження і розширення, коли весь їхній водень, нарешті, витрачений. Це станеться з нашим Сонцем приблизно через 5 мільярдів років, і при цьому воно поглине Меркурій і Венеру.

28.Алмазні сльози

Слово вуглець походить від французького слова вугілля – Шарбонно. Він був названий в 18 столітті після того, як Антуан Лавуазьє з’ясував, що алмаз складається з вуглецю. Він зробив це, побудувавши інструмент для фокусування сонячних променів (сонячну піч), а потім використовував його для спалювання алмазу та аналізу залишків. Тільки тоді люди усвідомили, що вуглець – це не просто вугілля, а унікальне хімічна речовина.

29.Людський макіяж

У світі 94 природних хімічні елементи, і наші тіла складаються з більш ніж 60 з них. Вони необхідні для нашого макіяжу, але тільки шість з них складають 99% нас: кисень, вуглець, водень, азот, кальцій і фосфор.

30.Крижана гарячка

Ми називаємо діаманти «крижаними» через їх зовнішнього вигляду, вірно? Неправильний. Насправді, «лід» – це не просто жаргон, але за ним стоїть реальна логіка. Алмази мають здатність переносити тепло, що, в свою чергу, робить їх крижаними на дотик. Їх унікальна теплопровідність обумовлена ​​тривимірної плетених ґратчастої структури, яка перетворює тепло в легко переносяться коливання решітки.

31.Вуглець як ковдру

Те, що щось стає модним словом і використовується в якості політичної риторики, не завжди означає, що ви повинні ставитися до цього скептично. Хімічна наука, що лежить в основі нагріву нашої планети та подальшої зміни клімату, відносно проста: вуглекислий газ згуртовано оточує планету Земля, запобігаючи витік занадто великої кількості тепла і, таким чином, створює теплі умови, що підтримують життя. Оскільки люди спалюють все більше і більше викопного палива, все більше вуглекислого газу викидається в атмосферу і все більше тепла утримується на планеті. Ось так поясни це свого дядька на День Подяки, і, може бути, на цей раз він все зрозуміє.

32.Спеціальний вакуум

Щоб закипіти, вода потребує особливе ​​середовище з тиском, але не обов’язково при дуже високих температурах. Насправді, хоча космос неймовірно холодний, вода закипає, коли знаходиться в космосі. Перше, що відбувається при впливі космічного вакууму, – це швидке закипання, за яким слід миттєве замерзання.

34.Тальк всюди

Всім відомий тальк – він повсюдно в сучасному суспільстві. Це тому, що тальк є самим м’яким хімічною речовиною з відомих, що робить його ідеальним для всього, від сушки рук баскетболістів до змазування речей.

35.Сухий лід

Сухий лід – це … ну, власне, що таке сухий лід? Це діоксид вуглецю у твердому стані. Це і є.

36.Рідкі мечі

Хоча метал є твердою речовиною, не кожен метал залишається твердим при кімнатній температурі. Ртуть – це одинокий метал, який фактично приймає іншу форму при нормальних умовах, аж до 0 градусів Цельсія.

37.Кисневі барвники

Кисень прозорий для людського ока, однак, коли він переходить в рідкий стан, він набуває синього кольору.

38.Жаб’яча шкіра

У шкірі людини є білки, які роблять нас водонепроникними, щоб вода не виходила з нашого тіла, що також обмежує наше поглинання зовнішньої води. А жабі не потрібно навіть пити воду, тому, що її шкіра вбирає воду з повітря.

39.Дозрілі машини

Ви коли-небудь помічали, що, коли яблука починають дозрівати, починають дозрівати та інші фрукти й овочі навколо них? Ні, я не просто це вигадав – приділіть більше уваги своїй вазі з фруктами! Річ у тім, що в міру дозрівання яблук виділяється газ етилен, за допомогою якого дозрівають самі різні види свіжих продуктів. Отже, для тих з нас, хто живе в більш холодному кліматі, ви можете тримати свої яблука поряд з твердими зеленими грудочками, які в продуктових магазинах називають авокадо, коли ви розпаковуєте продукти.

40.Іржа Життя

Марс здається нам червоним через велику кількість оксиду заліза. Інше слово: іржа. Марс – це великий старий іржава куля, що пливе в космосі.

41.Руйнування скла

Метали складаються з щільно упакованих атомів, проте скло, на відміну від інших твердих матеріалів, містить випадковий набір атомів, які відносно вільні один від одного і широко розосереджені. Через такого складу скло не може поглинати енергію, оскільки атоми розташовані недостатньо близько, щоб підтримувати його структуру при передачі енергії, що робить його дуже крихким.

42.Посередники

Скло насправді не знаходиться у твердому стані, а знаходиться в так званому аморфному твердому стані, що означає матеріал, який не є твердим, але не рідким. Що це означає? Значить, скло – це якась рідина, яка неспішно тече своїм життям.

43.Основа фізичного життя

Вуглець є основою всього живого на Землі, тому, що він може зв’язуватися з багатьма іншими хімічними елементами, але він також може зв’язуватися з самим собою і згодом приймати різні фізичні форми, включаючи алмази та графіт – одні з найжорсткіших і самих м’яких речовин. землі.

44.Наскільки солоний

Закон Архімеда заклав основу того факту, що коли ви входите в ванну, рівень води відразу підіймається. Проте, коли ви додаєте в воду саму сіль, рівень солі у воді фактично знижується, оскільки розчиняються у воді іони дозволяють молекулам розчинника краще упорядочиваться.

45.Скорочення калорій

Точно так же, якщо ви додасте половину літра спирту в половину літра води, у вас буде менше одного літра рідини. Ще один приклад чуда алкоголю. Будь ласка.

46.Занадто багатий для моєї крови

Стартап-компанія з Оксфордського університету розробила тип молекули, званий ендоедральних фулереном, також відомий як «бакібол». Ці молекули продаються за ціною, еквівалентною 167 мільйонам доларів за грам. Єдине більш дорога речовина? Це буде міфічна речовина, відома як антиречовину. Вченим дійсно вдалося зробити деякі з цих речовин, але цілий грам антиводню буде коштувати 62,5 трильйона доларів.

Вам також може сподобатися

Факти про мед

Полийте їм тости або додайте трохи в чай ​​- коли справа доходить до підсолоджувачів. Бджоли роблять мед як джерело їжі, щоб пережити зиму, і навіть перші люди отримували свою частку…
Відкрити

Цікаві факти про Тихий океан

Тихий океан Найбільший океан на Землі наповнений таємницями, але також зазнає великих тисків, таких як зміна клімату, забруднення пластиком та надмірний вилов. Тихий океан – найбільший і найглибший океан на…
Відкрити

Топ 10 вчених-хіміків

Навіщо людству хімія? За останні два тисячоліття наука значно просунулася вперед. Наприклад, ми більше не віримо, що людське тіло складається лише з чотирьох елементів або що все формується з вогню…
Відкрити