50 цікавих фактів про Індійський океан

50 цікавих фактів про Індійський океан

Індійський океан – третій за величиною океан у світі, і він охоплює 1/5 загальної площі океану. Він вміщує 20% загальної води у світі. Вона має середню глибину 3960 метрів. Найглибша точка – 7450 метрів. У могутньому Індійському океані ховається низка сюрпризів. Ця стаття про факти в Індійському океані, безумовно, вразить вас, якщо ви про це ще не знаєте. Отже, навіщо витрачати час на приємний та цікавий початковий абзац? Натомість, давайте здивуємось цим захоплюючим фактам про Індійський океан.

 1. Індійський океан – єдиний у світі океан, який був названий на честь країни.
 2. З усіх країн, що розділяють Індійський океан, Індія має найдовшу берегову.

50 цікавих фактів про Індійський океан

 1. За розмірами Індійський океан є 3-м за величиною океаном у світі. Два більші за Індійський океан – Атлантичний (2-й) та Тихий (1-й).
 2. Із загальної площі океану в цьому світі 1/5 займає Індійський океан.
 3. Із загальної кількості води, яка знаходиться на Землі, 20% знаходиться в Індійському океані.

50 цікавих фактів про Індійський океан

 1. Загалом із цим океаном пов’язано 16 країн континенту Африки, 18 країн континенту Азії та 57 груп островів.
 2. Континентна держава Австралія також пов’язана з Індійським океаном.
 3. Якщо ми пройдемо НОВИНИ (Північно-Східний та Південний), ми виявимо Індійський океан, що межує з Азією на півночі, Австралією на сході, Африкою на заході та Антарктидою на півдні.
 4. Власне, на південь Індійський океан межує з Південним океаном – він же Антарктичний океан.
 5. Найбільш північна точка Індійського океану розташована в Перській затоці на екваторі 30 ° на північ.

 1. Уявна лінія, що відокремлює Індійський океан від Атлантичного, – це 20 ° східний меридіан, який починається від мису Агулхас і проходить на південь.
 2. Подібним чином Індійський океан і Тихий океан також розділені уявною лінією. Межа визначається як меридіан 146 ° 55’E, який починається від самого південного кінця Тасманії та проходить на південь.
 3. Загальна площа Індійського океану охоплює 73 556 000 кв. Км. або приблизно 28 350 000 квадратних миль.
 4. Загальний обсяг цього океану становить 292 131 000 кубічних кілометрів.
 5. Океан найширший на 10 000 кілометрів  між південною частиною Австралії та південною частиною Африки.
 6. Середня глибина океану становить 3 960 метрів або 12 990 футів. Однак найглибшою точкою в океані є Сундська глибина Яванського траншеї. Глибина тут становить 7 450 метрів.
 7. В Індійському океані найтеплішим морем є Перська затока. Друге за теплом море – Червоне море. Червоне море також є найбільш солоним з усіх морів Індійського океану.
 8. Щороку Індійський океан стає ширшим приблизно на 20 сантиметрів.

50 цікавих фактів про Індійський океан

 1. З усіх офшорних видобутку нафти, що відбуваються у цьому світі, 40% надходять з Індійського океану.
 2. Плато Кергелен – нещодавно відкритий континент, який занурений в Індійський океан у його південній частині.
 3. З усіх океанів – це світ, Індійський океан є наймолодшим, і його еволюція також є найскладнішою з усіх. Отже, як же океан виник і коли? Продовжити читання →…
 4. Еволюція Індійського океану насправді є результатом континентального розпаду, який розпочався приблизно 180 мільйонів років тому (mya). Все почалося, коли Гондваналенд – південний суперконтинент почав руйнуватися.
 5. Індійський океан з’явився лише до 140 міль. До 125 міль Індійський субконтинент почав дрейфувати на північний схід, щоб врешті зіткнутися з так званою Євразією близько 50 міль.
 6. Близько 53 міль, Африка, яка входила до складу Гондваналенду, почала рухатися на захід, тоді як Австралія та Антарктида (які також були частиною Гондваналенду) розпалися.
 7. Сучасна форма Індійського океану, яку ми бачимо, насправді сформувалась приблизно на 36 мільйонів років, і більшій частині басейну океану віком 80 мільйонів років. Це робить Індійський океан наймолодшим з усіх океанів у світі.

 1. Континентальні шельфи Індійського океану дійсно вузькі. Середня ширина становить 120 кілометрів або 75 миль, а найширші точки знаходяться на західному узбережжі Індії біля Мумбаї (300 кілометрів або 190 миль і на північному заході Австралії).
 2. Однак є один виняток із цього вузького континентального шельфу Індійського океану. Він знаходиться біля західного узбережжя Австралії та досягає 1000 кілометрів або 620 миль.
 3. З трьох основних океанів (Тихого, Атлантичного та Індійського) в Індійському океані є найменша кількість окраїнних морів.

50 цікавих фактів про Індійський океан

 1. Індійський океан багатий чітко визначеними прибережними конфігураціями. Тут є дюни, пляжі, лагуни, бар’єрні острівні комплекси, коралові рифи, скелі, мангрові болота, солончаки, дельти та лимани.
 2. Індійський океан – найтепліший з усіх океанів, що є на планеті Земля. Однак температура варіюється від однієї частини океану до іншої.

Середня температура становить 22 ° C при 20 ° південної широти північної широти північної широти, але може сягати 28 ° C або навіть вище поблизу прибережних районів екватора. Як тільки ми рухаємось на південь і перетинаємо широту 40 ° південної широти, відбувається швидке зниження температури.

 

 1. Вирушаючи на південь від Індійського океану приблизно на 65 ° південної широти, завжди можна буде зустріти айсберги та набивати лід. Айсберги можуть досягати 45 ° південної широти.
 2. Через високу температуру в Індійському океані фітопланктон не може рости належним чином, а отже, різноманітність морського життя в океані дуже обмежена.
 3. Не тільки дефіцит фітопланктону, низький рівень кисню у водах океану є ще одним фактором, що сприяє обмеженню морського різноманіття океану.
 4. Існує щось, що називається Ninetyeast Ridge – підводний гірський масив довжиною 5000 кілометрів в Індійському океані, який ділить океан на Східний та Західний Індійський океани.
 5. Незважаючи на те, що морське життя обмежене в Індійському океані, воно все ще залишається найбільшим живильним середовищем для величних горбатих китів.

Дивовижні факти в Індійському океані: 36-40

 1. Ми дізналися про найглибшу точку Індійського океану, але яка найвища точка? Найвища точка – це сам рівень моря.
 2. Індійський океан має дуже складні гідрологічні характеристики. Існують горизонтальні шари води, спричинені різними типами циркуляції. Більш легкі шари лежать поверх важчих шарів. Навіть солоність, температура та вміст кисню в кожному шарі відрізняються.
 3. Солоність Індійського океану відрізняється від місця до місця. Солоність поверхні океану зазвичай коливається від 32 до 37 ppt (частин на тисячу). Наприклад, Аравійське море має солоність 37 ppt, а Бенгальська затока – 32 ppt.
 4. Індійський океан є домом для кількох тектонічних меж плит. Одним з таких прикладів є Родрігес Тріпл-Пойнт. Це межа Антарктичної континентальної плити, Індо-Австралійської континентальної плити та Африканської плити.
 5. Ще однією кордоном або лінією розлому є Індійська тектонічна плита та бірманська плита, що стикаються в зоні субдукції. У 2004 році індійська тектонічна плита перемістилася нижче бірманської плити та створила вертикальну тріщину близько 20 метрів.

В результаті велика кількість води була витіснена, що спричинило масивне цунамі внаслідок землетрусу магнітудою 9,3, спричиненого тріщиною. Це призвело до приблизно 200 000 смертей і понад 1 мільйон людей стали безпритульними.

 1. В Індійському океані є багато важливих гавань і портів. Вони розташовані на різних континентах. Наприклад, на Індійському субконтиненті є порти Колката, Ченнаї та Мумбаї. В Австралії знаходиться порт Мельбурна. В Індонезії є порт Джакарта. У Південній Африці є Ричардс-Бей і Дурбан, а в Шрі-Ланці – Коломбо.
 1. Індійський океан розглядається як замкнений океан. Це тому, що в океані вся Азія розташована на півночі, створюючи вихід до моря.
 2. Циркуляції в Індійському океані змінюють курс двічі на рік.
 3. В Індійському океані дозволяється рибалити лише прожитковий мінімум.

50 цікавих фактів про Індійський океан

 1. Індійський океан має 4 основні точки доступу. Це Малаккська протока, Ормузька протока, Баб-ель-Мандебська протока та Суецький канал.
 2. ​​Піски пляжів Індійського океану, як відомо, багаті на корисні копалини. Таїланд, Шрі-Ланка, Індонезія, Південна Африка та Індія широко використовують ці ресурси.
 3. В Індійському океані є численні бульбочки марганцю, але навіть найсучасніші технології сучасності не змогли видобути марганець.
 4. Рідкоземельний мінерал, що називається мозаніт, знайдений у піщаних тілах біля берегів Індійського океану. Інші виявлені мінерали включають ільменіт, хроміт, цикрон та олово.
 5. Подібно до Великої тихоокеанської сміттєвої ділянки, навіть в Індійському океані є така відома як сміттєва ділянка в Індійському океані площею понад 1,9 мільйона квадратних миль або 5 мільйонів квадратних кілометрів. Це було виявлено у 2010 році.
 6. Ця пляма в основному являє собою пластиковий вихор для сміття, який циркулює по океану. Його маршрут обігу – Австралія до Африки через Мозамбікський канал, а потім назад до Австралії.

Цей циркуляція займає 6 років, і відбувається, тому що вихор їде на півдні Індійського океану. Однак деякі уламки насправді застрягли в самому центрі закрутки, а отже, ніколи не подорожують.

Вам також може сподобатися

15 простих способів почати економити гроші

Прості та ефективні способи почати економити гроші вже зараз Почніть складати бюджет Це простий спосіб візуалізувати свої витрати та оцінити, де можна заощадити. Бюджетування дає вам можливість контролювати свої гроші,…
Відкрити

Топ 10 вчених-хіміків

Навіщо людству хімія? За останні два тисячоліття наука значно просунулася вперед. Наприклад, ми більше не віримо, що людське тіло складається лише з чотирьох елементів або що все формується з вогню…
Відкрити

40 цікавих фактів про хімію, які повинен знати кожен

Хімія – це життя. Неважливо, чи вмієте ви перераховувати таблицю Менделєєва по атомній вазі або очікували отримати список про Райана Гослінга і Рейчел Макадамс в «Записній книжці», є ще багато…
Відкрити