7 простих способів зробити роботу мозку ефективнішою

7 простих способів зробити роботу мозку ефективнішою

Якщо хтось попросив вас описати визначальні характеристики «людини», ви, швидше за все, скажете про те, що ми можемо говорити, ходити у вертикальному положенні і т. д.

Все це добре. Але ви знаєте, яка найважливіша риса?

Можливість вибору.

Що таке префронтальная кора?

Людина – це єдина жива істота на планеті, яке володіє раціональним, свідомим розумом. Саме це призвело до зростання нашої цивілізації протягом століть.

Префронтальна кора є місцем цієї раціональності, і без неї ми будемо діяти тільки за інстинктом.

Це називається «виконавчою частиною» мозку. Наша префронтальна кора відповідає за логіку, розум, силу волі, креативність, рішення проблем, прийняття рішень і, найголовніше – постановку цілей.

Якщо ваша префронтальна кора є слабкою, здатність здійснювати все це буде набагато зменшена.

Але … через дивну здатність мозку змінювати себе, ви можете посилити цю область.

Ось 7 способів збільшити активність в цій частині мозку.

Миттєве задоволення

Ми живемо в такому світі, де ви з легкістю можете задовольнити будь-яке бажання без витрачання часу і грошей.

З одного боку це звучить добре, але реальність говорить про зворотне.

Миттєве задоволення змушує мозок одразу ж просити ще, що з плином часу зменшує ваш рівень терпіння. На жаль, в більшості випадків, ви не отримаєте миттєвої віддачі.

Сьогодні найбільшими джерелами миттєвого задоволення є соціальні мережі. Лайки, ретвіти, повідомлення, все це форми «зворотного зв’язку». Це означає, що ви повинні максимально скоротити час на соціальні мережі.

За межами зони комфорту

Щоб досягти великих цілей вам потрібна сила волі. Сила волі виникає з префронтальної кори. Вона подібна до м’язів. У вас є тільки певна кількість, яку ви можете використовувати в день.

Кращий спосіб зміцнити силу волі – зробити щось, що виходить за межі зони вашого комфорту. Наприклад, ви можете зайвий раз проїхати стоячи в транспорті або ж завести розмову з незнайомцем, чекаючи в черзі.

Вивчайте нову інформацію

7 простих способів зробити роботу мозку ефективнішою  Навчання залучає мозок. Подібно до того, як сила волі виходить за межі комфорту, навчання або щось нове створює нові нейронні зв’язки в цій галузі мозку.

Читання (особливо читання незнайомого матеріалу) – відмінний спосіб реалізувати свій мозок і префронтальну кору. Коли ви читаєте, ваш мозок намагається об’єднати інформацію в книзі в єдине ціле, щоб зрозуміти частини.

Оптимізм

Здібність думати про ті чи інші речі є головною функцією префронтальної кори. Потрібна сила волі і свідома думка, щоб прийти до вірного рішення.

Песимізм – це шлях найменшого опору. Потрібно дуже мало зусиль, щоб задуматися про те, чому ваше життя засмоктує, чому люди засуджують і чому світ такий поганий.

Крім того, оптимізм – кращий рецепт здоров’я.

Здоровий сон

Сон є ключем до пожвавлення здоров’я вашого тіла, але більшість людей страждають недосипанням.

Нестача сну зменшує вашу працездатність, тим самим ускладнюючи фокусування на важливих речах.

Якщо вам потрібен гарний сон, ось чотири поради:

  • Лягайте спати в певний час
  • Тримайте електроніку подалі від себе
  • Створіть свій ритуал перед сном
  • Спіть у тьмяно освітленій кімнаті

Медитація

7 простих способів зробити роботу мозку ефективнішою  Коли хтось чує слово «медитація», воно, як правило, викликає в уяві фотографії людей, що сидять, схрестивши ноги на землі. Медитація може бути такою, але це ще не все.

Вона зосереджена на конкретній темі, ідеї або мотиві, задля посилення префронтальної кори.

Це можна зробити різними способами, але мета полягає в тому, щоб зосередити розум.

Постійна практика медитації важлива, бо впливає на позитивні зміни в нашому мозку. Це як з підтриманням гарної фізичної форми – вона вимагає постійних тренувань. Як тільки ми перестаємо займатися, ми знову повертаємося до вихідної точки і для відновлення знову потрібен час.

Всього 15 хвилин в день можуть кардинально змінити ваше життя так, як ви навіть уявити собі не можете.

Змініть свій раціон

Певні продукти ускладнюють ваше логічне мислення. Компоненти з високим вмістом солі, цукру або штучних добавок впливають на це частіше, ніж інші.

Якщо ваше харчування складається з їжі швидкого приготування, для вас буде краще їсти якомога більше овочів, фруктів і білків. Ці продукти містять багато поживних речовин, які ваш мозок може використовувати в якості енергії.

Мозок – найцінніший орган у вашому тілі. Дайте йому ту турботу, яку він заслуговує. Почніть дотримуватись наших порад і результат не змусить себе чекати.

Джерело

Вам також може сподобатися

3D-друк: примха чи майбутнє?

Усі мають уявлення про те, що пов’язано з побудовою будинку: великі витрати, тривалий процес проектування і ще більш тривалий процес будівництва за участю чоловіків у жовтих захисних шоломах. Але цей…
Відкрити

Ноутбук або настільний комп’ютер: що краще?

Ноутбук або настільний комп’ютер: що краще? На перший погляд може бути складно перебрати всі варіанти ноутбуків і настільних комп’ютерів. Але коли ви знаєте, для чого будете його використовувати, все стане…
Відкрити

Що таке кіберспорт і як він впливає на дитину

Багато батьків спантеличені кіберспортом. Як дитина може годинами дивитися, як інші гравці грають у відеоігри? Кіберспорт перетворився в масовий видовищний вид спорту. Ваша дитина любить дивитися баскетбол. Але замість того,…
Відкрити

Що краще пк або консоль

Запитайте сьогодні геймера, на чому вони грають «ПК або консоль», і ви, ймовірно, отримаєте детальний список причин, чому одна з них краще, ніж інша. Проте, цей обмін думками очікується, оскільки…
Відкрити