8 найпопулярніших видів спорту в Японії

8 найпопулярніших видів спорту в Японії

Поки Японія провела значну частину своєї історії ізольовано від решти світу, країна швидко взяла низку видів спорту, які були запроваджені, коли вона відкрилася в кінці 19 століття. Дивно, але багато хто залишається провідними видами спорту в країні донині. Читайте далі, щоб дізнатись, чи улюблений вид спорту увійшов до топ-8!

Бокс

Коли комодор Перрі наказав відкрити японські порти в 1854 році, його люди ввели в країну бокс. Цунекічі Коянагі, борець сумо, який входить до рейтингу озекі, був обраний сьогунатом, щоб кинути виклик боксеру та борцю в серії поєдинків поєднаних єдиноборств. Звідти спорт пожвавився, і перший великий виставковий бій відбувся в 1887 році.

8 найпопулярніших видів спорту в Японії

Юджіро Ватанабе, якого вважають батьком японського боксу, тренувався з 16 років у Каліфорнії до повернення до Японії та створення клубу Кенто Ніппон у 1921 р. У наступні роки виникло кілька федерацій та асоціацій боксу, що завершилося формуванням Всеяпонська асоціація професійних кенто в 1931 році, яка в кінцевому підсумку перетвориться на Японську асоціацію боксу (JPBA), назва, яку вона зберігає з 2000 року.

Правила, що регулюють професійний бокс в Японії, встановлюються в рамках Японської комісії з боксу (JBC), щоб заохотити боксерів боротися всередині країни. Дуже мало чоловіків-боксерів намагаються здобути міжнародні титули, а чемпіонів Японії загалом не визнають у всьому світі.

Автоперегони

Змагальні автоперегони існували в Японії з 1920-х років, але лише тоді, коли в 1936 році було відкрито швидкісну вулицю Тамагава, спорт отримав постійну, спеціальну трасу. Soichiro Honda, який згодом заснував однойменну автомобільну компанію, був одним із перших конкурентів на новій трасі, тоді як нещодавно утворений Nissan конкурував із власною заводською командою.

8 найпопулярніших видів спорту в Японії

Сформувавши свою компанію, Honda продовжив відкривати Міжнародний гоночний курс Suzuka, більш відомий як Suzuka Circut, у 1962 році. На трасі пройшли численні великі події чемпіонату світу, особливо Формула 1. Щоб не відставати, Mitsubishi також відкрив іподром, Fuji Speedway, на початку 1960-х (нині належить Toyota). Майже всі найбільші гонки в Японії відбулися на одній з цих двох трас – хоча в цілому по Японії понад 20 автогоночних трас.

Гольф

Як і багато видів спорту в цьому списку, гольф був імпортом із Заходу після Реставрації Мейдзі (1868-1912). Британський емігрант на ім’я Артур Гескет Наречений жив у Кобе вже 33 роки і втомився від того, що не міг займатися своїм улюбленим видом спорту. Отже, він зі своїми приятелями вирішив зробити на горі Рокко поле для гольфу з чотирма лунками, яке є фоном для Кобе. Оригінальний курс був завершений в 1901 році, але в 1903 році був розширений до дев’яти лунок, щоб стати гольф-клубом Кобе.

Гольф деякий час залишався майже виключно видом спорту для емігрантів та японців, освічених західними країнами. Відкриття курсу в Токіо в 1914 році представило його представникам більш традиційної еліти Японії, і інтерес швидко розширився, побачивши 71 курс, відкритий по країні до 1940 року.

8 найпопулярніших видів спорту в Японії

Оскільки японська система соціального класу була порушена після Другої світової війни, все більше і більше представників нового середнього класу почали грати в гольф, створюючи нову хвилю гравців. Гольф був новим майданчиком для ведення бізнесу та ознакою висхідної мобільності аж до краху економічної бульбашки на початку 1990-х.

В наш час гольф не обмежується віком, класом чи статтю. Найпопулярніші сучасні японські гравці в гольф досить молоді, в тому числі Ріо Ісікава, який здобув славу у віці 15 років, а також Хідекі Мацуяма та жінка-гольфістка Ай Міязато з найвищим рейтингом. На додаток до численних полів для гольфу в країні, ви також знайдете зелені сітки для їзди майже в будь-якому місці країни.

Сумо

Сумо часто вважають національним видом спорту Японії і існує з античних часів. Спочатку виникла в результаті синтоїстського ритуалу людської боротьби з богом, професійні турніри з сумо розпочалися в 1684 році в токійському храмі Томіока Хатіман-гу.

Існує два прийнятих способи претендувати на перемогу: витіснити суперника з рингу або встановити контакт із землею будь-якою іншою частиною тіла, крім ніг. Звичайно, є й інші підстави для дискваліфікації, в тому числі, коли відпадає пояс борця або маваші.

8 найпопулярніших видів спорту в Японії

Щороку проводиться шість турнірів із сумо по всій країні, кожен з яких триває 15 днів. У борців нижчого рангу на початку дня проводяться матчі, і трибуни повільно заповнюватимуться, коли спортсмени вищого рейтингу пробиватимуться на ринг, або дохйо. Два найкращі борці, як правило, йокодзуна та / або озекі (найвищий та другий за рейтингом борці сумо) змагаються останніми, щоб закрити турнір. Щоб отримати більш детальний огляд дня сумо, натисніть тут.

Йокодзуна – це дуже престижний ранг, і той, що насправді тримався виключно не японськими борцями з 2000 року, і багато неймовірних спортсменів походили з Монголії.

Теніс

Вважається, що теніс вперше прибув до Японії в 1878 році, коли в парку Ямате Йокогами було побудовано п’ять майданчиків для використання іноземцями. У тому ж році Джорджа А. Леланда запросили представити фізичну культуру в стилі Ветерна в Японії, і загалом вважається, що його внесок призвів до того, що теніс став широко викладатися по всій країні. Однак витрати на закупівлю матеріалів для стандартних тенісних м’ячів призвели до розвитку “м’якого тенісу”, який використовує гнучкий, повністю гумовий м’яч. До 1886 року м’який теніс був стандартною формою спорту, яким займаються в Японії, і його досі викладають у державних школах по всій країні.

8 найпопулярніших видів спорту в Японії

Теніс зайняв чільне місце в японській культурі. Саме в тенісі Японія виграла свої перші олімпійські медалі, на які претендував Ічія Кумагай на Олімпійських іграх 1920 в Антверпені. Японський імператор Акіхіто зустрів імператрицю Мічіко на тенісному корті в курортному містечку Каруїдзава в 1957 році. Серія манги “Принц тенісу” продана понад 50 мільйонами копій. І оскільки став єдиним японським тенісистом чоловічої статі, який коли-небудь входив до топ-10 у одиночному тенісі, з 2015 року Кей Нісікорі в одиночку поставив форсунки на популярність цього виду спорту.

Футбол

Задовго до футболу існував стародавній спорт з удару м’ячем під назвою куджу, який розвинувся в Китаї і поширився на Корею, а також Японію, де він був перейменований на кемарі. Вперше у XIX столітті сучасний футбольний спорт (відомий як футбол) був введений в країну командиром британського Королівського флоту Арчибальдом Луціусом Дугласом, який навчав його курсантів японського флоту між 1873 і 1879 роками.

Хоча футбольні асоціації були організовані в 1920-х роках, лише в 1930 році Японія мала національну збірну. А в 1936 році Японія дебютувала на Олімпійських іграх у Берліні, де відсвяткувала свою першу перемогу в перемозі над Швецією 3: 2. До Другої світової війни цей вид спорту зазвичай називали шукю (蹴 球, буквально “удар м’ячем”), але його стали називати “футболом” (або саккаа) через повоєнний американський вплив.

8 найпопулярніших видів спорту в Японії

Перша організована національна ліга була організована в 1965 році, що складалася з восьми клубів аматорських компаній. Бронза на Олімпійських іграх 1968 року в Мексиці підвищила популярність цього виду спорту, але вона залишалася напівпрофесійною до 1992 року, коли була сформована Японська професійна футбольна ліга, широко відома як J.League, до складу якої входили дев’ять команд з напівпрофесійної Японії. Футбольна ліга та новостворений Shimizu S-Pulse.

Зараз в Японії функціонує 18 професійних футбольних клубів. Ряд зіркових гравців з’явився з “Ліги”, включаючи Казуйосі Міуру, Хідетосі Накамуру та Шунсуке Накамуру, тоді як кілька ключових гравців виступають за футбольні клуби по всьому світу, такі як Макото Хасебе та Кейсуке Хонда. Чоловіча збірна відома як Самурай Блю.

Хоча жіночий футбол користується меншою популярністю поза національними турнірами, жіноча національна збірна Японії з футболу, відома як Надешіко Японія, привернула хвилю уваги після перемоги над США на фіналі Чемпіонату світу з футболу серед жінок у 2011 році.

Бейсбол

Бейсбол – безперечний провідний вид спорту в Японії, і його жартома називають національним видом спорту Японії (за іронією долі, Японія насправді не має офіційно визнаного національного виду спорту – навіть сумо чи кендо).

Хоча більшість японців розуміли б слово “бейсбол”, місцево воно називається якую, або пуро якую, коли описує професійну лігу. Навіть до бейсболу середньої школи ставляться дуже серйозно, адже Національне чемпіонат з бейсболу середньої школи (або Кошієн) є дуже перегляданим заходом кожного літа.

8 найпопулярніших видів спорту в Японії

Хоча бейсбол був введений в країну в 1872 році, пройшло 64 роки, перш ніж була сформована повна професійна ліга в 1936 році. Ця ліга включала Токіо Кьоджін (нині Гіганти Йоміурі) і Осака Тигри (нині Ханшин Тигри). До 1950 року ліга була досить великою, щоб розділитися на Центральну лігу (що складається зі старих команд) і Тихоокеанську лігу (що складається з нових команд), які до цього дня зіткнулися в Японській серії кожного жовтня.

Є кілька відмінностей між японським та американським бейсболом. Японський м’яч трохи менший, як і зона удару та ігрове поле. Ігри регулярного сезону обмежуються 12 подачами, а ігри плей-офф обмежуються 15 подачами, тобто можливі поєдинки. Однак ліги фактично підписуватимуть гравців із США та інших країн за кордоном, хоча до активного реєстру будь-якої команди можуть бути включені лише чотири гравці іноземного походження. Тим не менше, Ренді Басс все ще тримає найвищий середній показник ватину в одному сезоні – 389.

 

Вам також може сподобатися

Дивовижна їжа McDonald’s з усього світу

Ресторани McDonald’s популярні в багатьох країнах світу і вже стали повсякденною частиною нашого життя. Але різні культури відрізняються своєю унікальністю. Кожна країна привносить свої незвичайні страви. Що ж такого дивовижного,…
Відкрити

Чашка кави за 24$

Люди готові платити 25,000 $ за тако та 195,000 $ за пляшку вина, але чи може ціна за чашку кави досягати таких вершин? Чашка кави в Eleven Madison Park в…
Відкрити

Цікаві факти про Великдень

Люди з різних культур та країн по-різному ставляться до того, що таке Великдень. Вони також по-різному тлумачать його первісне значення та свої традиції щодо того, як це святкувати. Ось декілька…
Відкрити

Прості хитрощі, які допоможуть зробити ваші страви ще смачніше

Навіть якщо ви не надто полюбляєте стояти над плитою, вам все одно час від часу доводиться готувати. Якщо ви хочете, щоб результат виправдовував зусилля, важливо знати кілька простих хитрощів, які…
Відкрити