Чим займаються жителі в пустелі?

Чим займаються жителі в пустелі?

Населення в пустелях розташоване нерівномірно і сконцентроване в оазисах і вздовж річок. Там розвинене землеробство. Селяни вирощують овочі, фрукти, баштанні культури, виноград, зернові. У напівпустелях багато пасовищ, де розводять корів, овець, коней, верблюдів.

Яке господарство веде людина в пустелі?

Господарська діяльність людей у пустелі дуже обмежена, оскільки клімат і ґрунт не підходять для ведення господарської діяльності. Однак, є люди, які кочують пустелями, розводять тварин, випасають їх на пасовищах і займаються видобутком води.

Що приваблює людей у пустелі?

Сьогодні пустелі – це місце вельми екстравагантного відпочинку, винятково для туристів, які не бояться відсутності життя, гарячого повітря та екстремальних умов. Сприятливі регіони, де є оазиси і вода – це найприємніші умови для проживання. 

Чим займаються люди в пустелі Сахара? 

Люди в пустелі Сахара займаються тваринництвом, землеробством, будівництвом каналів, перевезенням людей і вантажів. 

Тваринництво 

Тваринництво в пустелі Сахара обмежене і здійснюється на обмежених пасовищах. Це мисливські племена, які кочують пустелею і заводять племінних коней і верблюдів. Також, вони розводять овець і кіз. 

Землеробство

Хоча пустельні ґрунти зовсім не підходять для землеробства, люди в пустелі Сахара знайшли свій спосіб використання землі. Використовуючи правильну систему зрошення та контролюючи воду, селяни вирощують пряно-ароматичні рослини, фрукти та овочі. 

Будівництво каналів

У пустелі Сахара немає повеней, тому доступ до води – це життєво важливе завдання для жителів. Також, будівництво каналів і резервуарів дає змогу зберігати воду і збільшувати площу використовуваної землі.

Перевезення людей і вантажів

Долаючи величезні відстані в пустелі, місцеві жителі використовують верблюдів, коней і ослів для доставки товарів і перевезення людей. Це також один зі способів заробітку грошей у пустелі.

Життя в пустелі 

Життя в пустелі суворе. Екстремальні температури характерні для більшості пустель. У деяких пустелях температура піднімається настільки високо, що людям загрожує зневоднення і навіть смерть. Вночі ці райони швидко охолоджуються, оскільки їм бракує ізоляції, що забезпечується вологістю і хмарами. Температура може впасти до 4°C (40°F) або нижче. Життя тут вимагає обережності, глибокого знання цього середовища та поваги до місцевих умов. 

Корисні поради

  • Під час відвідування пустелі необхідно підготуватися до екстремальних умов і порадитися з фахівцем. 
  • Необхідно використовувати надійну та функціональну екіпіровку. 
  • Важливо зберігати питний режим і не нехтувати правильним харчуванням. 
  • Ніколи не слід пити воду з неперевірених джерел. 
  • Необхідно поважати місцевих жителів та їхні звичаї. 
  • Не залишати сміття і стежити за екологічною чистотою пустелі. 

Висновки 

Життя в пустелі хоч і дуже важке, але багато людей знайшли спосіб адаптації та виживання в таких умовах. Господарська діяльність тут обмежена, але люди продовжують займатися тваринництвом, землеробством, будівництвом каналів і перевезенням людей і вантажів. Подорожі в пустелю стають дедалі популярнішими серед туристів, які готові випробувати себе в екстремальних умовах і зрозуміти, як люди адаптувалися до нестерпної спеки та відсутності води. Але під час відвідування пустелі необхідно бути пильним і відповідальним, щоб не зашкодити цьому унікальному середовищу.

Вам також може сподобатися

Проблема співвідношення краси, мистецтва і моралі в романі «Портрет Доріана Грея»

Роман Оскара Уайльда «Портрет Доріана Грея», містить у собі співвідношення моралі, прекрасного мистецтва та могутньої краси. Також у цьому творі мистецтва зображається конфлікт між естетичними та етичними людськими сторонами. Автор…
Відкрити

Твір-роздум «Люди-векселі» нашого часу

У повісті відомого Оноре де Бальзака “Гобсек” автор пише про одну з найголовніших проблем суспільства. Він змальовує картину, в якій людські стосунки тримаються і повністю залежать від грошей, нескінченних фінансових…
Відкрити

Роздуми про миттєве й вічне, сенс життя, щастя людини в розумінні Володимира Винниченка та моєму розумінні

Володимир Винниченко – дуже відомий поет, політик та письменник. В своїй відомій новелі “Момент” він пише про щастя в житті людини, відповідаючи на запитання: “Чи може бути щастя вічним?”. Відверто…
Відкрити