Дізнайтеся про різні типи шкіри

У кожного з нас є свій тип шкіри і, щоб дізнатися правильне лікування від тих чи інших хвороб, необхідно знати свій.
Дізнайтеся про різні типи шкіри

У кожного з нас є свій тип шкіри і, щоб дізнатися правильне лікування від тих чи інших хвороб, необхідно знати свій.

Типи шкіри

Декілька критеріїв класифікують різні типи шкіри. Наприклад, класифікація Фітцпатрика, вперше описана в 1975 році, базується на кольорі шкіри та її реакцією на вплив сонця. Серед іншого це використовується для визначення належного типу сонцезахисного фактора або для прогнозування ризику раку шкіри. Однак з косметичної точки зору шкіра класифікується за декількома факторами, пов’язаними з її балансом: секреція сальних залоз, рівень гідратації та рівень чутливості. Таким чином, кожен тип шкіри матиме свої особливості та вимагатиме різного догляду. Тип шкіри визначається генетикою, хоча на нього впливають інші фактори, і він може змінюватися з часом.

Виходячи з цих характеристик, розрізняють п’ять типів здорової шкіри: нормальна, суха, жирна, комбінована (як жирна, так і суха шкіра) та чутлива.

Нормальна шкіра

Ця шкіра не надто суха і не надто жирна. Вона має правильну текстуру, без дефектів, а також чистий, м’який зовнішній вигляд і не потребує особливого догляду.

Ніжна шкіра

Чутлива шкіра схильна реагувати на подразники, куди нормальна шкіра не реагує. Це тендітна шкіра, що зазвичай супроводжується почуттям дискомфорту, таким як жар, стягнутість, почервоніння або свербіння. Цей тип шкіри втрачає свою бар’єрну (або захисну) функцію, що полегшує проникнення в неї мікроорганізмів та подразнюючих речовин, підвищує ймовірність виникнення інфекції та алергічних реакцій. Це ніжна шкіра, яка потребує більшого догляду, щоб боротися із сухістю, шорсткістю та її звичайним зовнішнім виглядом. Іноді її називають роздратованою шкірою, а чи не чутливою, але ці терміни є синонімами і з-поміж них немає дерматологічних відмінностей.

Суха шкіра

У багатьох випадках сухість шкіри викликана зовнішніми факторами, такими як погода, низька вологість повітря та занурення у гарячу воду, і зазвичай вона має тимчасовий характер. Однак у деяких людей це може відбуватися частіше і залишатися на все життя. Оскільки суха шкіра може тріскатися, роблячи її більш схильною до впливу бактерій, хоча в цілому це несерйозно, це може викликати інші шкірні захворювання, такі як екзема, або бути більш схильним до інфекцій, якщо не лікувати належним чином.

Ознаки та симптоми сухості шкіри можуть змінюватись в залежності від різних факторів, таких як вік, стан здоров’я або їх причина. Зазвичай йому характерне відчуття стягнутості і шорсткості. Також може набувати попелясто-сірий колір, з появою лущення, свербежу, почервоніння та дрібних тріщин. Потріскана шкіра зазвичай спостерігається на дуже сухій шкірі і є невеликими тріщинами, які в більш серйозних випадках можуть бути глибшими і навіть кровоточити.

Атопічна шкіра – це шкірне захворювання, що характеризується сухістю шкіри, яка призводить до лущення і подразнення і викликає неприємні симптоми, такі як свербіж. Основною причиною є генетична схильність, хоча спровокувати її виникнення або погіршити стан можуть і інші фактори, які можуть бути екологічними, алергічними, пов’язаними з їжею і навіть деяким одягом.

Жирна шкіра

Жирна шкіра має пористий, вологий та яскравий вигляд. Це викликано надмірним виробленням жиру сальними залозами і зазвичай визначається генетичними та/або гормональними причинами. Це часто зустрічається у підлітків та молодих людей до 30 років і зазвичай пов’язане з появою акне.

Комбінована шкіра

Залежно від розташування вона має характеристики як сухої, так і жирної шкіри, оскільки розподіл сальних та потових залоз нерівномірний. Області з великою кількістю масла зазвичай є Т-зона (чоло, ніс і підборіддя), а шкіра на щоках нормальна або суха.

Луската шкіра

Подразнення шкіри, що повторюється, викликане факторами навколишнього середовища, такими як сонце, вітер, сухість або надмірна вологість, може викликати лущення шкіри, тобто відшарування від епідермісу великих лусочок, які іноді мають вигляд дрібного пилу. Однак лущення також може бути результатом деяких станів, таких як алергічна реакція, грибкова або стафілококова інфекція, порушення імунної системи або рак, а також онкологічне лікування. У цих випадках лущення зазвичай супроводжується свербінням.

Червоні плями

Існує велика кількість дерматологічних причин та захворювань, що викликають появу червоних плям або висипки, включаючи інфекції, спеку, алергени, порушення імунної системи та прийом ліків.

Шкірні родинки

Родинки – це темні крапки або плями на шкірі, які зазвичай з’являються у дитинстві та підлітковому віці. Вони спричинені групами пігментованих клітин. В цілому вони нешкідливі, але краще перевірити їх у дерматолога, якщо вони змінюють розмір, форму або колір, або якщо виникає свербіж або кровотеча, оскільки деякі з них можуть стати раковими.

Загалом важливо звертати увагу на зовнішній вигляд шкіри, тому що, незалежно від типу вашої шкіри, існують певні характеристики, які можуть бути ознакою проблем зі шкірою.

Вам також може сподобатися

Міягі: країна історії самураїв

Сендай, столиця префектури Міягі і найбільше місто в Тохоку, був заснований легендарним самураєм Дате Масамуне більше 400 років тому. Він відомий насамперед своєю жорстокістю, а також любимо за його почуття…
Відкрити

10 природних чудес Австралії

Австралія сповнена приголомшливих пейзажів та природних чудес, які ідеально підходять для пригод на природі. Звичайно, найвідоміший – це Великий Бар’єрний риф, але тут є ще й драматичні гірські хребти, рожеві…
Відкрити

Застосування інфра- та ультразвуків у техніці 

Нижче наведено кілька прикладів застосування цих технологій: Інфрачервоні датчики Інфрачервоні датчики використовуються для безконтактного вимірювання температури, виявлення руху та взаємодії з об’єктами на основі їх теплового випромінювання, в системах безпеки,…
Відкрити

Як людство захищають Індійський океан від екологічних катастроф?

Захист Індійського океану від екологічних катастроф вимагає спільних зусиль країн, організацій та індивідуальних осіб. Заходи для захисту екології Індійського океану: Міжнародні угоди і конвенції Країни, що оточують Індійський океан, активно…
Відкрити