Факти про хом’яків які ви ймовірно не знали

Факти про хом'яків які ви ймовірно не знали

Без сумніву, вони одні з найулюбленіших домашніх тварин в світі, але що ви дійсно знаєте про ці хутряних кулях? Наприклад, чому людям подобається мати їх в якості домашніх тварин? Найбільш очевидна причина може полягати в тому, що вони виглядають мило, і за ними легше доглядати, ніж, скажімо, з такими собаками, як коргі. Але зворотна сторона цього полягає в тому, що вони не живуть так довго, як собаки. В середньому тривалість життя хом’яків становить 2-3 роки. Крім того, укус хом’яка може переносити сальмонелу – бактеріальне захворювання, що вражає кишечник. Ви також можете отримати його при непрямому контакті з зараженим предметом.

Але якщо ви дійсно хочете залишити його будинку, не дозволяйте цим речам зупиняти вас. Більш ніж що-небудь ще, знання всіх цих фактів про хом’яків допоможе вам дізнатися про плюси і мінуси їх змісту в якості домашніх тварин. Фактично, одним з явних переваг є те, що їх легко привчати до туалету, тому що їм подобається містити свій простір в чистоті і порядку. Фактично, ви можете привчити хом’яка до горщика в одному місці. Це тому, що вони зазвичай випорожнюються в одному місці, незалежно від того, чи живуть вони всередині вольєру або за його межами.

Незалежно від того, чи хочете ви завести хом’яка в якості домашнього вихованця, в наведеній нижче статті ви знайдете захоплюючі факти про хом’яків, які допоможуть вам краще їх зрозуміти.
Не всі хом’яки – домашні тварини.
З цих фактів про хом’яків ви будете здивовані, дізнавшись, що не всі хом’яки підходять для домашніх тварин. Фактично, тільки 5 з 24 видів можна привезти додому. Це сирійські хом’яки, хом’яки Робо або Роборовского, китайські хом’яки, російські карликові зимові білі хом’яки і карликові хом’яки Кемпбелла. Їх можна знайти в місцевому зоомагазині, а решта види мешкають в дикій природі.

Є багато видів хом’яків.
Хом’яки всіх 24 видів бувають різних форм і розмірів. Технічно це гризуни, що відбуваються з підродини Cricetinae. Залежно від виду хом’яки можуть бути золотистого, чорного, медово-білого, жовтого, коричневого і навіть червоного кольору. У них зазвичай короткі хвости, короткі ноги, великі очі, широкі лапи і шовковистий хутро.

Найкраще мати для хом’яків окремі клітини.
Якщо порівняти хом’яків з людьми, їх можна охарактеризувати як амбівертов. Вони цінують свій простір, і в більшості випадків відокремлений за своєю природою. Однак бувають винятки, коли два хом’яка можуть залишатися на одному місці. Наприклад, робо-хом’яки можуть перебувати в парах одного виду, якщо вони пов’язані один з одним. В іншому випадку їм було б складно пристосуватися.
Сирійські хом’яки вміють поводитися з алкоголем.
Золоті або сирійські хом’яки часто зустрічаються на півночі Сирії, де поширені сухі місця проживання. Через це вони зберігають фрукти в своїх мішечках, щоб жити за рахунок них в холодні зимові місяці.

Проте на той момент, коли вони будуть готові до вживання, фрукт вже ферментує. А оскільки хом’яки адаптивні за своєю природою, у них велика печінку, яка змушує їх швидко засвоювати алкоголь. Ось чому хом’яків зазвичай використовують в якості зразків для досліджень, пов’язаних з алкоголем.

Хом’яки насправді не ведуть нічний спосіб життя.
Всупереч поширеній думці, що хом’яки найбільш активні в нічний час (наприклад, в новинах), це не так. Дрібні ссавці, такі як хом’яки, сутінкові. Це означає, що вони активні в сутінкові годинник. Експерти вважають, що це так, тому що в цей час активні і комахи, що входять до їх звичайний раціон.

А оскільки в той час світ ще темний, ймовірність бути спійманим хижаками дуже мала. Дивовижне доповнення до наших фактами про хом’яків!

Деяким видам хом’яків загрожує зникнення.
Згідно з дослідженнями, не всі види хом’яків потрапляють в цю категорію. Однак один з найменш відомих фактів про хом’яків полягає в тому, що колись вважалося, що сирійські хом’яки знаходяться на межі зникнення. У 1980-х роках їх види перебували під загрозою через людського розвитку в їх природному середовищі існування. Але в 1990-ті деякі були спіймані і відтворені.

Хом’яки можуть знову завагітніти відразу після пологів.
Цикл вагітності хом’яків – один з найкоротших циклів в класі ссавців. Вони несуть послід близько 16-30 днів. Якщо умови для пологів несприятливі, хом’яки можуть відкласти пологи на строк до дев’яти днів. Відразу після пологів вони теж можуть відразу завагітніти!

Мати-хом’як також може їсти своїх дитинчат.
У несприятливих умовах мати-Хомяк може перервати вагітність. Вона також може вирішити з’їсти свого дитинчати, якщо батька-хом’яка немає поруч. Дослідження показують, що хом’яки роблять це, коли помічають, що послід занадто великий. Чому вони це роблять? Щоб переконатися, що у них ще достатньо ресурсів для інших цуценят хом’яка.

Неправильні колеса можуть викликати артрит у домашніх хом’яків.
У дикій природі хом’яки люблять бігати. Але у хом’яків в якості домашніх тварин зазвичай є маленькі коліщатка, за якими вони можуть бігати. Це альтернативний спосіб підтримувати їх активність.

Тим не менше, краще, якщо власник купить колеса правильного розміру. Якщо він занадто маленький, це може викликати проблеми з хребтом, біль і навіть артрит. Якщо хом’як помітить, що колесо занадто маленьке, він може відмовитися використовувати його, і це може привести до нездорового способу життя. Якщо ви хочете завести хом’яка в якості домашнього вихованця, переконайтеся, що ви відповідальний власник домашньої тварини, вибравши правильне колесо для своїх вихованців.

Хом’яки дальтоніки і короткозорі.
Один з найменш відомих фактів про хом’яків полягає в тому, що вони технічно «сліпі» при народженні. Тільки через два тижні хом’яки можуть відкрити очі. Але навіть при тому, що у них вже є зір, у них все ще недостатньо важелів впливу.

Хом’яки в основному дальтоніки і короткозорі. Через це вони використовують нюх через вуса, щоб ефективно орієнтуватися.

Домашні хом’яки люблять спати в квіткових горщиках і тюбиках для паперових рушників.

Чомусь хом’яки люблять спати в закритих приміщеннях. Ось чому в їх клітини найкраще ставити квіткові горщики і трубочки. Як постільної білизни найкраще підійде всмоктуючий матеріал, наприклад, подрібнена папір. Вони також люблять рити нори, тому переконайтеся, що у них достатньо матеріалу, який вони можуть використовувати для гніздування.

Через надмірне розмноження у більшості хом’яків виникають хвороби серця.
Передбачається, що за своє життя хом’яки мають всього 3-5 виводків. Так як вони живуть в середньому лише 2 роки, пологи для більшості хом’ячків-матерів є непростою справою.

Надмірне розмноження також є однією з найбільш частих причин смерті, оскільки вони стають схильними до серцевої недостатності. На жаль, від цього немає ліків, а відвідування ветеринара може бути досить дорогим, оскільки хом’яки вважаються «екзотичними» тваринами. Ці факти про хом’яків повинні якимось чином підказати, як правильно доглядати за домашніми хом’яками.

Чомусь хом’яки люблять спати в закритих приміщеннях. Ось чому в їх клітини найкраще ставити квіткові горщики і трубочки. Як постільної білизни найкраще підійде всмоктуючий матеріал, наприклад, подрібнена папір. Вони також люблять рити нори, тому переконайтеся, що у них достатньо матеріалу, який вони можуть використовувати для гніздування.

Через надмірне розмноження у більшості хом’яків виникають хвороби серця.
Передбачається, що за своє життя хом’яки мають всього 3-5 виводків. Так як вони живуть в середньому лише 2 роки, пологи для більшості хом’ячків-матерів є непростою справою.

Надмірне розмноження також є однією з найбільш частих причин смерті, оскільки вони стають схильними до серцевої недостатності. На жаль, від цього немає ліків, а відвідування ветеринара може бути досить дорогим, оскільки хом’яки вважаються «екзотичними» тваринами. Ці факти про хом’яків повинні якимось чином підказати, як правильно доглядати за домашніми хом’яками.
Хом’яки можуть сплющувати своє тіло.
Хом’яки розумні. Вони можуть розплющити своє тіло, якщо захочуть. Таким чином, вони можуть поміститися в дуже вузькі щілини і невеликі отвори. Через це їх буває складно знайти. Оскільки у них не найкращий зір, вони часто гинуть або отримують травми, коли знаходяться на волі.

Хом’яки за своєю природою безладні.
У самок і самців хом’яків кілька партнерів. Коли настає період розмноження, самець хом’яка подорожує з однієї нори в іншу і злучається з кожної була зустрінута самкою.

Але є заковика. Якщо самка вже спарилася, на самці хом’ячка утворюється пробка, щоб запобігти будь-якому запліднення від самця. А так як вони територіальні, самки хом’яка відразу ж після спарювання вигнати хом’ячка в своїй норі.

На Гаваях заборонені хом’яки.
Клімат Гаваїв ідеально підходить для проживання хом’яка. Це означає, що репродуктивність хом’яків в країні висока. Через це хом’яки заборонені на Гаваях. Це головним чином тому, що ці тварюки можуть швидко утворювати великі колонії і становити загрозу для інших видів і їх сільського господарства. Тримати хом’яків в цьому районі – злочин, тому що небезпечно, якщо вони втечуть в дику природу.
Хом’яки відмінно вміють збирати їжу.
У хом’яків є ідеальні місця для зберігання їжі. На їх щоках є кишені, які вони можуть використовувати як місце для листя, коріння, фруктів і зерен. Знайшовши рясний джерело їжі, вони наповнюють свої кишені до країв і повертаються в свої нори. Там у них будуть продовольчі камери, де вони зможуть зберігати отриману їжу.

Діти і вагітні жінки можуть піддаватися ризику зараження вірусом від хом’яків.
Хом’яки можуть бути милими і чарівними, але вони також можуть переносити сальмонелу. У деяких випадках вони також можуть принести вірус, схожий на грип, який може поставити під загрозу дітей і вагітних жінок. Передача від хом’яка людині може статися в результаті укусу, прямого або непрямого контакту з зараженим об’єктом. Корисно знати всі ці факти про хом’яків, щоб усвідомлювати ризики, пов’язані з їх домашніми тваринами.

Хом’яки не люблять їсти залишки їжі.
На відміну від інших домашніх тварин, хом’яки люблять їжу в свіжому вигляді. Власники домашніх тварин повинні тримати годівницю повної і міняти запас корму щодня. Додавання в свій раціон деяких фруктів і овочів також є для хом’яків способом отримати збалансоване харчування.

Стрижка – звичайна практика для хом’яків.
І домашні хом’ячки, і самі хом’яки в дикій природі. Вони роблять це не рідше двох разів на день, тому власникам не потрібно розчісувати, купати або навіть доповнювати вже існуючі методи догляду. Хом’яки люблять залишатися чистими і бездоганними.

Золоті хом’яки роблять вдих тільки два рази в хвилину, коли впадають в сплячку.
Хоча по-справжньому хом’яки не впадають в сплячку на тривалі періоди, у них також є свій режим сплячки. Дикі хом’яки залишатимуться в норах і перекривати всі виходи щебенем або землею. Їх гнізда будуть вистелені травою, і вони прокидаються тільки раз в тиждень, щоб поїсти. Одна цікава річ в цих фактах про хом’яків полягає в тому, що сирійський або золотий хом’як може знизити частоту ударів до 4 ударів в хвилину з звичайних 400 ударів. Це означає, що за хвилину вони дихають тільки двічі!

Зуби хом’яка будуть постійно зростати.
Хом’яки – один з небагатьох видів, у яких вже буде повний набір зубів після народження. З роками він також буде постійно зростати. Ось чому у них завжди повинно бути що жувати. Це необхідно для того, щоб їхні зуби залишалися здоровими і зношеними. Для домашніх хом’яків для цього відмінно підійдуть іграшки з сіна та дверних блоків. Краще уникати пластикових предметів, кедра і сосни, оскільки всі вони можуть бути небезпечні при ковтанні.

Укус хом’яка як захисний механізм.
Оскільки вже встановлено, що у хом’яків немає оптимального зору, вони легко лякаються. В якості захисного механізму вони можуть вкусити, якщо їх застають зненацька. Якщо вони в дикій природі, вони вже звикли до шуму лісу. Власники домашніх тварин повинні виявляти особливу обережність і обережність при поводженні з хом’яками.

Шоколад токсичний для хом’яків.
Теобромін – це хімічна речовина, що міститься в шоколаді. А це токсично для хом’яків. Їх дієта повинна складатися тільки з овочів, фруктів і частувань. Алкоголь і кофеїн теж можуть їм нашкодити. Корисно знати ці факти про хом’яків, щоб власники могли краще про них подбати.

Хом’яки люблять чистоту і порядок в своєму середовищі проживання.
Привчити хом’яків до туалету нескладно, так як вони зазвичай справляються з туалетом в певних кутах клітини. Це тому, що вони люблять містити свій простір в чистоті і порядку. Завдяки цьому навчання і очищення також стають простіше.
Хом’яки швидко бігають.
Розмір і форма задніх лап дають їм можливість бігати назад. Для них це перевага, коли вони бачать, що наближаються хижаків. З іншого боку, їх передні і задні лапи такі ж, як у людей, що використовують обидві руки. Потрібно міцно тримати їх іграшки і їжу.

Як і люди, хом’яки можуть бути примхливими.
Залежно від середовища, в якій вони перебувають, настрій хом’яка може змінюватися. Згідно з декількома дослідженнями, у хом’яків зі зручною підстилкою і великою кількістю іграшок є кращий вибір і кращий спосіб життя, ніж у хом’яків з меншою кількістю іграшок. Власники хом’яків також повинні враховувати чинники, які вплинуть на ймовірність того, що вони будуть добре дбати про своїх вихованців, перш ніж навіть усиновити їх. Безумовно одне з найважливіших нагадувань в цих фактах про хом’яків.

Хом’яки можуть дізнатися своє ім’я.
Не всі знають, що хом’яки – розумні тварини. Але так, вони є. Якщо власник часто використовує ім’я хом’яка, щоб називати його, у нього буде великий шанс дізнатися його звучання. З цим вони підійшли б, як тільки покличуть. Немає сумнівів в тому, чому хом’яки також використовуються в декількох дослідженнях протягом багатьох років.
Легка тканина на клітці допоможе домашнім хом’якам пристосуватися.
Новим власникам домашніх тварин важливо знати, що хом’яка буде потрібно якийсь час, щоб пристосуватися до нового середовища. Щоб дати їм достатньо вільного простору для освоєння нового середовища існування, покладіть над кліткою легку тканину. Власники можуть знімати його під час приклеювання і вправ, але їм потрібно буде знову прикрити його, принаймні, на кілька днів.

Хом’яки також є частиною поп-культури.
Ці факти про хом’яків також гарні, наскільки це можливо. У 1998 році «Танець хом’яка» був одним з перших вірусних матеріалів в Інтернеті. Це зробив Дейдре ЛаКарт. У кількох фільмах і аніме-серіалах хом’яки також були головними героями. Прекрасним прикладом був японський серіал під назвою Hamtaro. Йшлося про хом’як, який відправився в захоплюючі пригоди разом з «шинкою».

Дихальна система хом’яків унікальна.
Хом’яки продовжують дивувати нас у багатьох відношеннях. Судячи з природним звичкам і характеристикам, їх частини тіла також виконують унікальні функції. Замість двох часток легенів у них п’ять. У кожної частки є відповідна роль. Крім того, у них є два шлунка, які дозволяють їм правильно перетравлювати їжу.

Вам також може сподобатися

Дифузія в житті людини

Дифузія Дифузія – це форма змішування, як правило, коли молекули розходяться. Більш конкретно, це чистий рух молекул або атомів з області високої концентрації в область низької концентрації і є ефектом,…
Відкрити

5 прикладів турботи про потомство у ссавців

Важливо пам’ятати, що не тільки люди приймають екстраординарні заходи для захисту, виховання своїх дитинчат. У тваринному світі повно мам, які не поспішають вчити своїх малюків знаходити їжу і захищатися від…
Відкрити

Цікаві факти про морськеих Анемонів

Морські анемони – тварини, які відіграють важливу роль в морській екосистемі. Вони схожі на рослини. Безхребетні слугують домівкою для численних морських істот, таких як креветки-чистильники і навіть риби-клоуни, такі як…
Відкрити