Найкращі очі в королівстві тварин

Найкращі очі в королівстві тварин

Що стосується нашого зору, люди бачать досить добре. Ми можемо бачити, як зірки світяться з мільйонів світлових років, ми можемо бачити широкий діапазон кольорів і чітко бачити на милі, якщо наш зір не заважає.

Звичайно, деякі люди бачать не так добре, як інші. Зір вимірюється по відношенню до того, що бачать інші люди. Якщо ваш зір 20/50, ви можете побачити лише 20 футів від того, що бачить людина з ідеальним зором на 50 футів.

За допомогою корекції зору ми можемо досягти «ідеального» зору для людей, але, незважаючи на те що наш зір досить неймовірний, він блідне в порівнянні з деякими іншими тваринами.

Хоча майже неможливо остаточно визначити, які тварини мають найкращі очі, оскільки зір охоплює широкий спектр ознак, ми можемо побачити, як чудовий зір деяких тварин порівнюється із людським. Кожна тварина в цьому списку, як і люди, значною мірою покладається на свій зір для виживання.

КРЕВЕТКИ БОГОМОЛІВ

Найкращі очі в королівстві тварин

Орли можуть помітити кролика з неба, а креветки-богомоли мають найскладніші очі у всьому царстві тварин. Наприклад, у людей в очах є три типи колбочок. Креветки-богомоли, навпаки, мають 16 видів шишок. Хоча наукові дослідження показують, що це не обов’язково означає, що креветки-богомоли сприймають незначні відмінності в кольорі або бачать кольори, які ми не можемо уявити, це вказує на те, що креветки-богомоли мають вдосконалену систему розпізнавання кольорів.

Структура їхніх очей дозволяє креветкам рухати очима незалежно один від одного без шкоди для зору (подібно до хамелеона). Тому вони мають широке поле зору, і їх кольорові рецептори дозволяють майже миттєво вловлювати невеликі зміни кольору. Це може допомогти їм знайти здобич і партнерів, а також уникнути хижаків.

СОВИ

Ці нічні хижаки забирають пальму першість у орлів, як тільки сонце заходить. На відміну від багатьох птахів з очима, які сидять під кутом, очі сови дивляться прямо вперед, надаючи їм неймовірний бінокулярний зір. Хоча їхні великі очі не можуть рухатися або котитися, як це можуть людські очі, сови можуть рухати головою майже повністю.  Це їм дозволяє мати зону зору в 270 градусів, не рухаючи тілом.

Їх великі трубчасті очі містять набагато більше паличок, ніж людські очі, що дозволяє їм бути більш чутливими до світла. Їх діафрагма( райдужна оболонка) розширюються, щоб вночі більше світла проникало до сітківки. Оскільки райдужна оболонка регулюється, сови можуть бачити і вдень (на відміну від інших нічних тварин, які добре бачать лише вночі), але зір у них трохи розмитий, і вони погано бачать кольори.

Сови та інші тварини з чудовим нічним зором мають відбиваючу поверхню за сітківкою, відому як “tapetum lucidum”.  Цей тонкий шар дозволяє відбиватися світлу назад в око тварини після того, як воно вже пройшло, що дає тварині два шанси зібрати достатню кількість світла.

Люди, навпаки, не мають цієї риси, тому наше денне бачення значно перевершує наше нічне бачення.

ОРЛИ
Найкращі очі в королівстві тварин

Усі хижі птахи мають прекрасний зір на далекі відстані, але орли виділяються. Вони можуть чітко бачити приблизно у вісім разів більше ніж люди. Це дозволяє їм помітити і зосередитись на кролику чи іншій тварині на відстані близько двох миль. Поки ми мож

емо побачити полум’я свічки на такій відстані, маленька тваринка, замаскована в її околицях, буде прихована від нас.

Орли також можуть швидко переносити фокус. Це їм по суті дозволяє  «збільшити» свою жертву. Вони також можуть бачити ширший діапазон кольорів, ніж ми, що дозволяє їм диференціювати невеликі зміни забарвлення своєї жертви, а також бачити ультрафіолетове світло.

Що стосується денного зору, то тут панують орли, яструби та соколи. Однак у них нічого не виходить вночі.

ВІВЦІ ТА КОЗИНайкращі очі в королівстві тварин

Розглядаючи неймовірний зір, який мають багато тварин, ви можете не замислюватися про те, щоб внести свійських тварин до списку. Однак, якщо ви уважно придивитесь до очей кози, то помітите, що їх зіниці мають форму горизонтальних ліній.

Дослідження показали, що форма зіниці та орієнтація очей сильно залежать від діяльності різних класів тварин. Високі денні мисливці зазвичай мають спрямовані вперед очі із круглими зіницями, тоді як у дрібних тварин, таких як коти, змії та лисиці, які полюють вдень та вночі, є вертикальні щілинні зіниці. Вони допомагають їм сприймати глибину, а також нічне бачення.

Дикі тварини, такі як олені, коні та лосі, які проводять час на випасі на відкритому повітрі, а також повинні постійно бути напоготові, мають широкі та вузькі горизонтальні зіниці. Вони дають їм поле зору ширше, ніж у будь-якої іншої тварини. Коли вони опускають голову, їхні очі також обертаються, тому їм постійно видно область навколо них.

Хоча люди не мають чудового нічного бачення, здатності бачити ультрафіолетове світло, або зору, що перевищує 180 градусів, ми маємо ідеальне бачення. Воно відповідає потребам нашого способу життя. А також ми можемо покращити зір, якщо відчуваємо погіршення зору, на відміну від будь-якої іншої тварини.

Вам також може сподобатися

80 цікавих фактів про сову

Дитинча називають совою. Після вилуплення самка сови, як правило, буде сидіти або роздумувати своїх новонароджених совок, щоб зберегти їх у теплі. Мати також полюватиме на їжу і годуватиме совок, поки…
Відкрити