Неймовірно цікаві факти про Стародавній Єгипет

Неймовірно цікаві факти про Стародавній Єгипет

Річка Ніл мала важливе значення для розвитку давньоєгипетської цивілізації

Факти Стародавнього Єгипту показують, що велика єгипетська цивілізація не могла б розвиватися до такої міри, якби не річка Ніл. Завдяки воді з Нілу навколишні райони були дуже родючими, що дозволяло єгиптянам вирощувати пшеницю, флекс, папірус та інші культури, які були центральними для їх культури та господарства. Ніл, який був відомий як Ḥ’pī або Iteru, що означає просто “річка”, не лише забезпечував єгиптян великою кількістю їжі, але й великою кількістю торгових матеріалів, які відігравали центральну роль у встановленні позиції Єгипту в регіоні. Єгиптяни навіть вірили, що Земля рівна і кругла, і що їх могутня річка протікає через її центр.

Вважалося, що фараони нащадками богів

Один з найбільш захоплюючих фактів Стародавнього Єгипту стосується його таємничих правителів – фараонів, яких певним чином вважали самими божествами. Таким чином, фараони були не просто царями Стародавнього Єгипту, але також вважали нащадками богів, давши їм силу керувати безпосередньо богами. Таким чином, вони мали повну владу над землею та народом, бувши військовими командирами, главами урядів та важливими релігійними діячами. Але вони правили за допомогою різних радників, звичайно, таких як візири, номархи та священики.

Давньоєгипетська культура оберталася навколо релігії

Оскільки давньоєгипетські правителі вважалися нащадками богів, не є великим здивуванням те, що релігія відіграла важливу роль у культурі Стародавнього Єгипту. У древніх єгиптян було понад 200 богів (і богинь), і їх усіх часто закликали в часи потреби. Більшість найбільших єгипетських архітектур було створено в релігійних цілях, і всі важливі ритуали в житті давньоєгипетських народів були пов’язані з релігією. Будучи високорелігійною цивілізацією, давньоєгиптяни витрачали багато часу на роздуми про потойбічне життя та докладання різноманітних зусиль, щоб забезпечити їх душам можливість вижити навіть після смерті тіла.

Піраміди – найвідоміша спадщина Стародавнього Єгипту

Факти Стародавнього Єгипту показують, що знамениті єгипетські піраміди – це найвідоміша і найулюбленіша спадщина єгипетської архітектури минулих тисячоліть у сучасному світі. Вражаюче побудовані, більшість пірамід служили гробницями для фараонів та їхніх дружин. Першою відомою побудованою пірамідою була піраміда Джосера, побудована у 27 столітті до нашої ери візиром Імхотепом для фараона, якому він служив – Джосера. Найвідомішими єгипетськими пірамідами є Великі піраміди в Гізі, серед яких піраміда Кеопса є найбільшою і вважалася найвищою рукотворною спорудою у світі протягом майже 4000 років! Це також одне із семи чудес Стародавнього світу, і єдине, яке залишалося досить цілим протягом століть. Нині існує близько 130 єгипетських пірамід; більшість з них є популярними туристичними об’єктами.

Стародавній Єгипет був створений об’єднанням Верхнього та Нижнього Єгипту

Факти Стародавнього Єгипту показують, що до існування могутньої цивілізації Єгипет був розділений на два великі царства, відомі як Верхній Єгипет і Нижній Єгипет. Їх імена походять від їх географічного положення, але не так, як думає більшість з нас, оскільки Верхній Єгипет знаходився на південь від Нижнього Єгипту. Їх назви походять від течії Нілу, яка починається у високогір’ї Східної Африки та тече на північ до Середземного моря. Два королівства були об’єднані приблизно в 3100 році до нашої ери Намером, фараоном, якого сьогодні іноді ототожнюють з Менесом, першим фараоном давньоєгипетської цивілізації та засновником першої династії єгипетських правителів.

Епоха Стародавнього Єгипту поділяється на 8 періодів або 31 династію фараонів

Факти Стародавнього Єгипту свідчать, що велика єгипетська цивілізація тривала приблизно з 3100 р. До н. Е., Коли царства Верхнього та Нижнього Єгипту були об’єднані, аж до 332 р. До н. Е., Коли колись могутній Єгипет був переданий знаменитому македонському правителю Олександру Македонському без бою. Після цього Олександр Македонський ненадовго правив Єгиптом, а після його смерті в 323 р. До н. Е. Один з його полководців Птолемей Сотер утвердився як новий правитель Єгипту і започаткував грецьку династію Птолемеїв в Єгипті, членом якої була також знаменитою єгипетською царицею Клеопатрою VII. Після її смерті колись могутня єгипетська цивілізація стала провінцією Римської імперії.

Погляди древніх єгиптян на одяг були досить незвичними

Єгипетські жінки носили сукні – типовий предмет жіночого гардеробу також сучасної епохи – але єгипетські чоловіки також носили те, що сьогодні вважається переважно жіночим одягом – спідниці. Наче недостатньо того, що давньоєгипетські чоловіки носили спідниці, вони також носили макіяж, оскільки єгиптяни вірили, що воно має цілющу силу (а також захищало обличчя від екстремального сонця регіону). Єгипетські діти також були досить незвичними за сучасними мірками щодо одягу – вони не носили одягу до підліткового віку. Це, без сумніву, було ще одним наслідком жаркого клімату в регіоні.

Єгиптяни використовували монети лише в останньому столітті Стародавнього Єгипту

Факти Стародавнього Єгипту показують, що могутня антична цивілізація почала використовувати монети лише з V століття до нашої ери, приблизно за 100 років до того, як Олександр Македонський став правителем своїх земель. Гроші були введені до Єгипту з-за кордону, але найперші види грошей використовували насправді не справжні монети, а стандартизовані шматки металу. До цього стародавні єгиптяни протягом століть використовували спеціальну бартерну систему, яка базувалася на стандартних мішках із зерном та одиниці дебена, що становила вагу приблизно 3 унції. Ціни на бартерну торгівлю були встановлені по всій країні й записані в спеціальні списки, що регулювали торгівлю. Робітники отримували зарплату зерном, причому найнижчий рівень заробляв близько 400 фунтів зерна на місяць, а робітники вищого рівня, такі як майстри, заробляли 550 фунтів зерна на місяць. Фермери торгували своїми товарами на інші товари відповідно до діючих торгових коефіцієнтів.

Давньоєгипетське мистецтво базувалося на символіці

На відміну від більшості видів сучасного мистецтва, мистецтво Давнього Єгипту виконувало функціональну мету, як правило, в політичній чи релігійній сфері, і як таке створювалося з точністю та чіткістю, щоб символізувати певний аспект життя. Основними матеріалами, що використовувались для створення різноманітних малюнків, картин, статуй та різьби, були папірус, дерево та камінь. Фарби отримували із гірських порід, таких як залізна руда, мідна руда, деревне вугілля, вапняк та інші. Через те, що практично все єгипетське мистецтво дотримувалося цих основних принципів, його стиль майже не змінювався протягом довгих століть великої єгипетської цивілізації.

Стародавні єгиптяни використовували ієрогліфи для письмової мови

Давньоєгипетська письмова мова використовувалася ще до часів великої давньоєгипетської цивілізації, приблизно з 3500 р. До н. Слово означає «священні гравіровані літери», які чітко вказують на їх основне релігійне призначення. Ієрогліфи використовували на папірусі, дереві та камені. Ієрогліфи складаються з трьох елементів: фонетичних гліфів, які функціонують подібно до алфавітів, логографів, які функціонують як морфеми, та визначників, що визначають значення обох згаданих раніше елементів. Але оскільки ієрогліфи – це дуже складна система (єгиптяни використовували їх понад 700), більшість людей того часу не могли писати ієрогліфами, тому протягом століть розроблялися два простіші сценарії: ієратичний та демотичний. Ієрогліфи використовувались до IV століття нашої ери, і незліченні спроби були розшифрувати цю таємничу античну писемність у наступні століття. Лише у 1820-х роках їх повністю розшифрував французький лінгвіст Жан-Франсуа Шампольйон, який зрозумів, що ієрогліфи – це поєднання фонетичних та ідеографічних знаків …

Єгиптяни винайшли зубну пасту

Вірте чи ні, факти Давнього Єгипту показують, що єгиптяни використовували зубну пасту кілька тисяч років тому і, що ще більш захоплююче, вони її винайшли! Звичайно, давньоєгипетські зубні пасти нічим не нагадували сучасні зубні пасти, які більшість із нас використовує два і більше разів на день; насправді це був зубний порошок, що складається зі смири та трьох інгредієнтів, яких сьогодні більшість людей не хотіли б мати у своїх зубних пастах: пемза, попіл бичачого хутра та спалена яєчна шкаралупа. А як щодо зубних щіток? Стародавні єгиптяни їх не використовували, оскільки перші зубні щітки з’явилися в Китаї приблизно в 1600 р. До н. Е., Тому вони застосовували зубний порошок, натираючи його на зуби пальцями.

У стародавніх єгиптян була дуже вагома причина муміфікації своїх померлих

Хоча факти Древнього Єгипту показують, що муміфікація в Древньому Єгипті розпочалася як природне явище (оскільки вони ховали своїх померлих у неглибоких ямах, де гарячий сухий пісок пустелі зневоднював тіла, створюючи тим самим ранні мумії), єгиптяни навмисно почали муміфікувати тіла мертвих в релігійних цілях дуже скоро після піднесення великої цивілізації – близько 3000 р. до н. Загробне життя було одним із центральних аспектів давньоєгипетської релігії, і головна мета муміфікації полягала в збереженні тіл померлих, щоб вони могли добре жити в потойбічному світі. Муміфікація, як правило, була розкішшю багатих і полягала у видаленні більшості органів з тіла (хоча і не серця, оскільки єгиптяни вважали, що це будинок душі), збереженні тіла в різних мінералах та оліях, обгортанні його білизною пов’язки, іноді покриваючи її ліпним гіпсом, і кладучи на вічний спокій у кам’яних саркофагах. Піраміди, в яких розміщували тіла фараонів, служили для захисту душі померлого, яка залишилася в серці.

Рамзес Великий, найвідоміший фараон Стародавнього Єгипту, обожнювані жінки

Історики знають його як Рамесеса II, третього фараона 19-ї єгипетської династії, який правив Єгиптом протягом 13 століття до нашої ери та на початку 12 століття до нашої ери. Він є найвідомішим правителем Стародавнього Єгипту і вважається наймогутнішим фараоном могутньої єгипетської цивілізації. Він мав кілька великих військових успіхів, збагатив Єгипет усіма товарами, які його солдати привезли із завойованих земель, заснував багато великих міст і побудував безліч великих гробниць і статуй. Але всі ці його досягнення – ніщо в порівнянні з його успіхом у жінок … У нього було вісім законних дружин (серед яких найвідомішою є, мабуть, його перша королева Нефертарі) та понад 100 наложниць. Поміж ними ці жінки народили понад 150 синів і дочок Рамзеса. Дивно, але великий фараон пережив більшість з них, доживши приблизно до 90 років.

Найкраще збережена фараонова гробниця належить фараону Тутанхамону

Факти Стародавнього Єгипту показують, що єдиною майже повністю неушкодженою могилою давньоєгипетського фараона є гробниця фараона Тутанхамона, відомого також як цар Тут, який правив Єгиптом у 14 столітті до нашої ери. Його могилу в Долині королів з науковим позначенням KV62 було відкрито в 1922 році англійським археологом, на ім’я Говард Картер. У могилі молодого фараона, який помер у віці 18 років, знаходились різні скарби, серед яких скульптури, колісниці, човни, інші мумії, скрині, дорогоцінна похоронна золота маска та багато інших цінних предметів. Причина, чому могила залишалася досить цілою, проста: вона була побудована під хатами робочих, які захищали могилу від великих пошкоджень протягом століть.

Величні гробниці померлих фараонів містили кілька незвичайних предметів

Окрім саркофага, в який було покладено тіло, та різноманітних речей померлого правителя, в гробницях могутніх єгипетських фараонів містилося кілька дуже незвичайних речей, яких ви, можливо, не очікували знайти в таких місцях.

По-перше, це були муміфіковані тіла котів фараона, оскільки коти вважалися священними тваринами та повинні були супроводжувати своїх господарів під час подорожі до потойбічного світу.

По-друге, були слуги фараона – у ранні періоди Стародавнього Єгипту це були насправді справжні слуги, яких вбивали після смерті господаря. Пізніше були використані моделі слуг фараона.

По-третє, могили також містили туалети – на випадок, якщо могутній померлий правитель потребуватиме їх у наступному житті …

Відомий французький лідер Наполеон мав різні зустрічі зі старовинними пірамідами

Факти Стародавнього Єгипту показують, що найвідоміший з них відбувся під час так званої битви під пірамідами, яка сталася в 1798 році під час вторгнення французів до Єгипту. Французькі війська на чолі з самим Наполеоном здобули важливу перемогу, яка знищила більшу частину єгипетської армії. Битву назвав сам Наполеон на честь пірамід, які були видні на горизонті, коли відбулася битва. Популярна легенда про Наполеона навіть стверджує, що Наполеон відповідальний за відсутність носа на Великому сфінксі в Гізі – одному з найвідоміших єгипетських пам’ятників. Люди Наполеона нібито відстрілювали ніс сфінксу під час тренувальної практики. Однак факти Давнього Єгипту показують, що насправді це сталося не так. Відсутній ніс насправді є наслідком навмисного нападу суфійського фанатика приблизно за 500 років до появи Наполеона. Сам Наполеон відвідав Велику піраміду в Гізі одного разу, але вийшов помітно потрясеним і блідим, стверджуючи, що бачив усередині своє бачення свого майбутнього.

Діти селян у Стародавньому Єгипті мали незвичну роль

Наче хотілося ходити голим, поки підлітків не вистачало, їх також змушували виконувати дуже незвичну роль, яка допомагала фермерським зусиллям батьків – вони служили опудалами. Як тільки діти селян могли ходити, вони супроводжували батьків на поля. Опинившись там, їм було дано завдання патрулювати поля та шрамувати будь-яких тварин, які можуть пошкодити продукти. Якщо вони не працювали добре, їх могли жорстоко покарати батьки або, що ще гірше, лорд, який володів ними, батьками та фермою …

Один з найвідоміших єгипетських символів, Анкх, символізує життя

Факти Стародавнього Єгипту показують, що “анкх” також відомий під іменами “подих життя” і “ключ Нілу”, що чітко показує, що він тісно пов’язаний з життям. Точніше, його розуміють як символ вічного життя, тому не дивно, що його часто зображували поруч з єгипетськими богами та фараонами та ставили поруч із муміями у гробницях. Єгиптяни також часто носили його як оберіг, вважаючи, що це додає їм сили та здоров’я. У 20 столітті цей древній символ життя став популярним у рухах Нью-Ейдж, що символізує толерантність до різноманітності чи вірувань, подібно до терпіння давньоєгипетського релігійного плюралізму.

Давньоєгипетське товариство мало сувору ієрархію з фараоном на вершині

Нащадки богів і носії їхньої сили – фараони – звичайно, були на вершині ієрархії, за ними слідували їх найбільш довірені радники, візири, а потім інші первосвященики та дворяни. Урядовці, солдати та книжники формували наступні рівні ієрархії, за ними йшли купці та ремісники. Рівнинні робітники, фермери та раби представляли найнижчі рівні давньоєгипетського суспільства. Хоча соціальний статус, як правило, успадковувався, наприклад, коли сини та дочки фермерів самі ставали фермерами, можна було піднятися на вищий рівень в ієрархії. Цього можна було досягти за допомогою освіти, яка дозволяла дітям навчитися професії та стати купцями, книжниками чи цілителями або обіймати важливі посади в уряді.

Давньоєгипетські фараони були всіма людьми – за одним винятком

Згідно з давньоєгипетськими віруваннями, лише чоловіки були «обрані» як представники богів і як такі названі фараонами – правителями давньоєгипетських царств. Але в історії Стародавнього Єгипту була одна жінка-фараон – ви можете здогадатися, хто? Якщо ви вгадали Клеопатру, ви вгадали не так! Клеопатра справді була одним з останніх фараонів Єгипту, але її правління настало після періоду Стародавнього Єгипту. У цивілізації Стародавнього Єгипту, яка тривала приблизно з 3000 р. До н. Е. До 4 століття до н. Е., Лише одна жінка вважається справжнім фараоном Єгипту: Хатшепсут 18-ї династії Єгипту, яка правила Єгиптом протягом 15 років протягом 15 століття до н. Вона також вважається першою великою жінкою в історії, про яку ми сьогодні знаємо …

Факти Стародавнього Єгипту – Факти про Стародавній Єгипет Резюме

Факти стародавнього Єгипту Давній Єгипет – це термін, який ми зазвичай використовуємо для опису могутньої цивілізації, яка тисячоліттями управляла Північно-Східною Африкою. Хоча регіон, який сьогодні відомий як Єгипет, був заселений задовго до цього, вважається, що епоха Стародавнього Єгипту розпочалася приблизно в 3100 р. До н. Е. І тривала до 332 р. До н. Стародавня єгипетська цивілізація досягла багатьох великих досягнень, серед яких найбільш відомими є піраміди. У Стародавньому Єгипті тисячоліттями правили могутні царі, які, як вважали, були нащадками богів – фараонів. Релігійні вірування були головними у житті давніх єгиптян, які вірили в потойбічний світ. На додаток до релігії, давньоєгипетські царства були тісно пов’язані з річкою Ніл, що дозволило їм вирощувати та торгувати сільськогосподарськими культурами, а отже, перерости у потужну цивілізацію, яка сформувала історію епохи.

Вам також може сподобатися

12 неймовірних фактів про павуків

Павуки – одна з груп безхребетних, за якими найпростіше спостерігати, і вони чарівні істоти. Ось деякі з наших улюблених цікавих фактів про павуків. 1. Павуки комахи? Павуки – павукоподібні. Вони…
Відкрити