Переваги холодного душу

Переваги холодного душу

Холодний душ має багато переваг для здоров’я, включаючи підвищення пильності, імунітету, покращує втрати ваги, сприяння відновленню м’язів, зниження стресу, підняття настрою та боротьбу з депресією, покращення стану шкіри та волосся, підвищення рівня тестостерону та покращенню сну.

Вченими доказано, що холодний душ має ряд переваг, особливо вранці, щоб покращити свій день. Незважаючи на те, що ми не рекомендуємо регулярно приймати крижані ванни, кілька стратегічно розміщених холодних душових кабін на тиждень можуть творити чудеса для вашого загального здоров’я та продуктивності.

Ви не впевнені, що це може зробити для вас? Потім зменшіть температуру води і продовжуйте читати; ви будете вражені!

9 дивовижних переваг холодного душу

1. Підвищує пильність

Хоча це може здатися тортурою, ранковий холодний душ може підвищити рівень адреналіну. З іншого боку, реакція на глибоке дихання допомагає організму подолати перший удар холодної води на шкіру, а також підвищує рівень гормонів і нейромедіаторів.

Крім того, частота серцевих скорочень значно збільшується, що призводить до поліпшення кровообігу, харчування та доставки кисню, що дозволяє вам працювати якнайкраще!

2. Підвищує імунітет

Численні додаткові системи органів і процеси прискорюються внаслідок здатності холодної води покращувати кровообіг. Імунна система є однією з них, оскільки було показано, що посилений кровообіг активує імунологічні компоненти. Крім того, холод сприяє ефективному видаленню чужорідних мікробів, які можуть викликати інфекцію, і сприяє загоєнню ран.

3. Сприяє схудненню

Вам важко схуднути? Використання потужності холодного душу є однією з найпростіших речей, які ви можете зробити. Однак для чого це слугує? Коли холодна вода потрапляє на шкіру, організм пристосовується, активуючи механізми, які допомагають підтримувати температуру тіла.

В результаті прийняття холодного душу в першу чергу вранці значно збільшує спалювання калорій. Згідно з дослідженнями, прийняття холодного душу вранці може збільшити спалювання калорій до 1500%, що становить до дев’яти кілограмів, що втрачаються щороку, не докладаючи додаткових зусиль. Все це досягається лише за допомогою п’ятихвилинного ранкового холодного душу, то чому б і ні?

4. Сприяє відновленню м’язів

Якщо ви коли -небудь бачили, як відновлюються найкращі спортсмени, ви помітите, що вони приймають крижану ванну після тренування або тренувань. Незважаючи на те, що холодний душ в нормі, лід є кращим для полегшення дискомфорту на наступний день після тренування, стан, відоме як затримка початку м’язової болю.

Це поширений симптом руйнування м’язів, і він часто супроводжується значним болем і запаленням в уражених областях. В результаті ви не зможете виконувати вправи протягом дня чи двох після процедури, що може бути незручно, якщо ви конкурентний професіонал.

Було показано, що особи, які приймають холодний душ лише 24 хвилини за кожен сеанс, значно зменшують запалення та біль, а також відновлюються набагато швидше. З іншого боку, багато з цих провідних спортсменів можуть вибрати кріотерапію, яка не є широко доступною для широкої публіки.

5. Зменшує стрес

Стрес негативно впливає на різноманітні системи органів, часто без вашого усвідомлення. Холодний душ значно знижує вироблення кортизолу та підвищує рівень хороших хімічних речовин у мозку, відомих як ендорфіни. Крім того, потужні антиоксиданти, такі як глутатіон та інші допоміжні молекули, збільшуються, щоб полегшити вплив стресу, спричиненого підвищеним виробленням кортизолу. Повторне перебування під холодним душем покращує толерантність вашого організму до окисного стресу і з часом може сприяти регулюванню кортизолу.

6. Покращує настрій і бореться з депресією

Кортизол, який часто асоціюється зі стресом, відіграє важливу роль у розвитку депресивних захворювань, як згадувалося раніше. Холодний душ, здається, посилює нервову чутливість, яка потім надходить до мозку.

Дійсно, ця підвищена чутливість стимулює вироблення ендорфінів, таких як дофамін і серотонін, що покращує настрій у сумних людей.

Водолікування холодною водою також може використовуватися як безпечне та ефективне природне лікування депресивного розладу.

Сеанси можуть зайняти всього три -п’ять хвилин, але переваги для вашого психічного здоров’я значні.

7. Покращує стан вашої шкіри та волосся

Ви бачили тілесні та емоційні переваги душу з холодом, але як щодо їх естетичної цінності? Якщо цього було недостатньо, щоб переконати вас почати їх використовувати, вам пощастило, оскільки вони також можуть покращити природну красу вашого волосся та шкіри.

У порівнянні з душем з холодною водою, тепла вода видаляє набагато більше натуральних олій нашої шкіри та волосся, залишаючи їх млявими та сухими.

Крім того, було показано, що волосся, які регулярно миють холодною водою, мають міцніші фолікули і менш схильні до лупи. Справді, душ з холодною водою покращує приплив крові до шкіри голови, що може сподобатися багатьом людям, які шукають засоби від випадіння волосся.

8. Підвищує рівень тестостерону

Якщо ви чоловік, вам буде особливо цікаво почути, що душ із холодом може дійсно підвищити рівень тестостерону. Хоча це невідомо, рівень тестостерону збільшується у відповідь на вплив холоду, оскільки підвищення температури тіла призводить до збільшення швидкості синтезу ДНК та білка.

Ось чому ваші яєчка висять нижче, ніж решта вашого тіла; оскільки тепло перешкоджає виробленню тестостерону і сперматогенезу, ваші яєчка бовтаються від решти тіла, що призводить до зниження температури. Холодна вода стимулює яєчка виробляти більше тестостерону, тому найкращі важкоатлети перед купанням купаються у крижаних ваннах. Вважається, що це призводить до збільшення виробництва електроенергії.

9. Це допомагає вам заснути

Теплий душ сприяє сну, тоді як холодний душ пробуджує вас, принаймні вранці, але може мати подібний сприятливий вплив на ваш режим сну, коли ви його використовуєте вночі.

Схоже, цей ефект пояснюється активацією мелатоніну, ключового гормону, який регулює наш добовий ритм, і рівень якого збільшується під час заходу Сонця. Прийміть пару холодних душ перед ніччю і переконайтесь у різниці!

Висновок

Холодний душ настільки простий, що його можна використовувати в будь -якому місці. Крім того, якщо ви живете в холодному районі, це набагато краще! Багато найвпливовіших і найуспішніших людей у ​​світі клянуться холодним душем, маючи на увазі, що він має бути корисним.

Вводити їх поступово; використовуйте їх один-два рази на тиждень і оцініть свою відповідь. Результати підтвердять ефективність цієї техніки.

Вам також може сподобатися

Цікаві факти про Тихий океан

Тихий океан Найбільший океан на Землі наповнений таємницями, але також зазнає великих тисків, таких як зміна клімату, забруднення пластиком та надмірний вилов. Тихий океан – найбільший і найглибший океан на…
Відкрити

15 простих способів почати економити гроші

Прості та ефективні способи почати економити гроші вже зараз Почніть складати бюджет Це простий спосіб візуалізувати свої витрати та оцінити, де можна заощадити. Бюджетування дає вам можливість контролювати свої гроші,…
Відкрити