Похід стародавніми дорогами Японії

Похід стародавніми дорогами Японії

Японія має заслужену репутацію раю для мандрівників завдяки скелястим горах, зеленим лісам та чарівним стежкам з химерними святинями і замшілими статуями Дзідзьо. Серед деяких з найбільш відомих маршрутів для подорожей – легендарні древні дороги Японії, які відкривають неймовірні види, живу історію і важливі культурні зв’язки.

Кілька століть тому по цих дорогах проїжджали всі, від ченців до членів імператорської сім’ї, тому вона є відмінним способом по-справжньому познайомитися з історією і культурою країни. Кращий час для проходження маршрутів – весна або осінь, коли погода найбільш сприятлива. Щоб уникнути натовпу на більш популярних маршрутах, намагайтеся відвідувати їх в будні дні і по можливості уникайте державних свят, таких як Золотий тиждень. Якщо ви відправляєтеся в багатоденну поїздку, бронюйте житло заздалегідь для спокою. І найголовніше отримуйте задоволення!

1. Дорога Токайдо

Похід стародавніми дорогами Японії

Вважається найважливішою з древніх автомобільних доріг Японії, Токайдо (що означає «Східний морський шлях») сходить до періоду Едо (1603-1867). Вона проходить уздовж узбережжя від Ніхонбасі в Токіо до моста Сандзе в Кіото, проходячи в цілому через сім префектур. По дорозі 53 «станції», де мандрівники зупиняються і відпочивають. Токайдо, протяжністю понад 300 миль (480 кілометрів), має багату історію і різноманітні види, які може запропонувати мандрівникам.

Не хвилюйтеся, якщо довжина звучить трохи страхітливо! Ви можете розбити подорож на будь-яку кількість днів, зупиняючись в готелях і реканах по дорозі. Інший варіант – просто прогулятися по його частині. Оскільки маршрут проходить через кілька міст між Токіо і Кіото, включаючи Сідзуока і Нагоя, або поблизу від них, досить легко приєднатися до дороги або з’їхати з неї в будь-якій точці.

Одна з родзинок Токайдо – це ділянка в Хаконе, яка веде до Місіма, який проходить по древнім кам’яним стежкам, які оточені лісом. Сам маршрут складає близько 30 кілометрів (трохи більше 18 миль) і розділений на дві ділянки.

Перша ділянка починається в Хаконе-Юмото та проходить через Мото-Хаконе до перевалу Хаконе. Чайний будинок Amazake Chaya є ідеальним місцем для зупинки по шляху, пропонуючи втомленим мандрівникам традиційний чай, амазаке (солодкий безалкогольний напій з ферментованого рису) і японські солодощі. Ви також можете відвідати реконструйований контрольно-пропускний пункт Хаконе, який допомагає контролювати рух уздовж Токайдо, на березі озера Асі. Друга ділянка – це Хаконе-Тозі до Місіми, яка проходить повз руїни замку Яманака (який зараз є парком), а також Місіма Тайся, прекрасного святилища в двох кроках від станції Місіма.

Похід стародавніми дорогами Японії

Багато з інших ділянок дороги є більш міськими, що складаються з мощених стежок через збережені міста і села Едо. У гарну погоду Ви зможете помилуватися прекрасним видом на гору Фудзі на середній частині шосе.

Токайдо часто фігурував в японському мистецтві і літературі в період розквіту дороги. Одним з найвідоміших прикладів є серія гравюр Укійо-е, створена Утагава Хіросіге, на яких зображені 53 станції уздовж маршруту, а також його початок і кінець. Так що, подорожуючи по цій легендарній дорозі, ви буквально пройдете через ключову частину історії і культури Японії. Немає нічого краще цього!

Доступ

Якщо ви технічно хотіли пройти всю екскурсію, найближчі станції в Токіо – це станція метро Nihonbashi і станція Tokyo. Так само найближча станція на іншому кінці Кіото – це станція Сандзе.

Але якщо ви хочете прогулятися по мальовничому маршруту, прокладеному в Хаконе, найпростішою відправною точкою є станція Хаконе-Юмото, до якої можна добратися з Токіо приблизно за годину через Токайдо-Саньо Сінкансен і пересадку на Romancecar в Одавара. Є приміські поїзди, але вони значно збільшують час у дорозі.

Майте на увазі, що деякі ділянки маршруту насправді є вулицями з пожвавленим рухом – ви можете пройти пішки, але по шляху є також зупинки Tokai Bus, якщо ви віддаєте перевагу проїхати до ділянок маршруту, спеціально призначеним для піших прогулянок.

2. Яманобе-но-Мічі

Похід стародавніми дорогами Японії

Яманобе-но-Мічі, якій більше тисячі років, вважається частиною найстарішої дороги Японії, Сінкайдо. Маршрут, захований в сільській частині префектури Нара, пролягає від храму Оміва в Сакураі до храму Ісонокамі в Тенри, загальна протяжність якого становить близько 11 кілометрів (близько семи миль).

Яманобе-но-Мічі, найкоротша з древніх доріг в цьому списку, ідеально підходить для початківців туристів. Стежка досить добре позначена і більшу частину шляху залишається пологою, оскільки вона звивається через незаймані села і сільські угіддя. В цілому прогулянка повинна зайняти від чотирьох до шести годин в залежності від вашого рівня фізичної підготовки і того, скільки часу ви хочете провести в різних пам’ятках по маршруту. Таким чином, його можна легко завершити за один день, але в місті Нара є безліч варіантів розміщення, якщо ви хочете зробити більш тривалу подорож.

Похід стародавніми дорогами Японії

Незважаючи на меншу відстань, на цьому історичному шляху не бракує пам’яток. Відправна точка – Храм Ісонокамі – присвячений богу, що живе в мечі, який подарували першому імператору Японії. Цікаво, що тут також мешкає безліч птахів, які вільно бродять по території!

Храм Чогакудзі стане ідеальною зупинкою для відпочинку на півдорозі завдяки своїм чудовим садам і ресторану, де подають традиційну локшину Міва-сомен. Крім того, зверніть увагу на місцеві фруктові прилавки на стежці, де ви можете купити найсвіжіші сезонні страви. Вони використовують систему честі, тому обов’язково залишайте гроші в скарбничці.

Також по дорозі ви зустрінете стародавні мегалітичні кургани в вигляді замкових шпарин, звані кофун, які, як кажуть, є гробницями деяких з перших імператорів Японії. З протилежного боку стежки знаходиться святилище Оміва, яке безумовно не можна пропустити. Вважається найстарішим синтоістскім святилищем у всій країні, воно знаходиться в лісі біля підніжжя священної гори Міва. Храм може похвалитися рідкісними потрійними воротами торії, а також природними джерельними водами, які, за чутками, мають цілющі властивості – ідеальне місце, щоб оговтатися від екскурсії!

Доступ

Найближчі станції – це станції Сакураи і Міва на одному кінці і станція Тенри на іншому.

3. Накасендо

Похід стародавніми дорогами Японії

Накасендо (що означає «Середня гірська дорога») – ще один з п’яти маршрутів епохи Едо, що сполучали стару столицю Кіото. На відміну від Токайдо, ця дорога проходить углиб країни, через префектури Сайтама, Гунма, Нагано, Гіфу і Сіга. Хоча обидва маршрути мають однакову довжину, Накасендо вважався більш безпечним з двох через відсутність річкових переходів.

Як і у випадку з Токайдо, ви можете або повністю подолати 332-мильне (близько 534-кілометрового) шосе, зупиняючись в готелях по шляху, або пройтися пішки тільки по кращих ділянках. Якщо вам потрібна компанія або допомога в організації, є групи, які проводять пішохідні екскурсії по обом древнім дорогам, з розміщенням і доставкою багажу. Вони часто включають в себе кілька екскурсійних зупинок по шляху і пропуск деяких з менш знакових ділянок дороги, що робить їх гарним вибором, якщо вам просто потрібні основні моменти.

Одна з найпопулярніших частин Накасендо – це ділянка довжиною 4,8 милі (7,7 км) між магом і Цумаго, двома станціями відпочинку в Гіфу і Нагано. Цей маршрут проведе вас через долину Кисо, від мощених вулиць однієї традиційної села до іншого, через сільські поля і мирні ліси. Можливо, ви зможете зробити одноденну поїздку, але, щоб отримати від подорожі максимум задоволення, ви можете віддати перевагу переночувати в традиційному рекані в будь-якому селі.

Похід стародавніми дорогами Японії

І Магом, і Цумаго заповнені сувенірними магазинами і місцевими закусочними, розміщеними в збережених або відреставрованих будівлях, які чудово передають атмосферу давно минулих днів. Класичний чайний будиночок знаходиться приблизно на півдорозі між ними і являє собою ідеальне місце для відпочинку. Якщо у вас є час, ви також можете відправитися в означений об’їзд до красивих водоспадів Одакімедакі.

Похід в цій області мальовничий, в основному добре позначений і не дуже складний, тому підходить для туристів будь-якого рівня і досвіду. Загалом, відмінне знайомство зі стародавніми автомагістралями Японії і подорож, яку ви навряд чи забудете!

Доступ

Найпростіший спосіб дістатися до Магом – пройти пішки від автобусної зупинки на шосе магом або сісти на автобус від станції JR Nakatsugawa. Щоб дістатися до Цумаго, найпростіше взяти таксі від станції JR Nagiso або пройтися по ділянці стежки Накасендо між Нагіси і Цумаго.

4. Кумано Кодо

Похід стародавніми дорогами Японії

Кумано-кодо – це мережа древніх паломницьких маршрутів, які перетинають лісисті гори префектур Міє, Нара і Вакаяма в південній частині Кансі. У 2004 році маршрути і три священних святилища Кумано, яким понад тисячу років, були внесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Сьогодні використовуються чотири основні маршрути: Накахечі, Охеті, Іседзі і Кохечі, а також кілька інших, більш складних і менш відвідуваних. Ці чотири маршрути пропонують походи різної тривалості і рівня складності, від одноденних до багатоденних. Хоча можна все організувати самостійно, більш простий варіант – звернутися в компанію за допомогою в бронюванні проживання, транспортуванні багажу і т. д. Обов’язково візьміть з собою багато їжі і води, так як тут ви не знайдете магазинів або торгових автоматів!

Похід стародавніми дорогами Японії

Найпопулярнішим маршрутом для сучасних паломників є маршрут Накахечі, завдяки хорошим вказівниками, що збереглися стежках і відносній легкості в порівнянні з іншими маршрутами. Він проходить углиб країни від Танабе в префектурі Вакаяма, вгору в гори до Хонг Тайся (одній з трьох головних святинь паломництва) за приємними лісовими стежками, усіяним меншими святинями і статуями. По дорозі є кілька мальовничих сіл з реканами, де можна переночувати.

Поруч з святинею ви побачите Оюнохара, найбільші ворота торії в світі, заввишки 33 метри (близько 108 футів)! З Хонг-Тайся також можна здійснити пішу прогулянку до двох інших святинь Кумано, Хаятама Тайша і Начі Тайша. Останній є домом для захоплюючого дух водоспаду Нати-но-Таки, який є найвищим в Японії, його висота становить 133 метри (близько 433 футів). У цьому районі також є кілька сіл онсен (гарячих джерел), які є ідеальним місцем, щоб вимочити втомлені ноги після завершення походу!

Доступ

Місто Танабе в префектурі Вакаяма забезпечує кращу точку доступу до Кумано-Кодо. Найближча станція – Киї-Танабе, де ви також знайдете дуже корисний інформаційний центр. Якщо вас цікавить маршрут Кохечі, то відправною точкою стане Тоцукава-онсен в префектурі Нара.

Вам також може сподобатися

Електромагнітний смог, що це таке, приклади

Електромагнітний смог – це форма забруднення довкілля, яка виникає в результаті використання технологій, пов’язаних з виробництвом та передачею електроенергії. Він включає в себе різні типи електромагнітних полів, таких як електромагнітне…
Відкрити

Вісім причин, за якими ви повинні побувати в Південній Америці

Південна Америка – дивовижний континент. Той, хто досліджував цей регіон, скаже вам, будь то короткострокову відпустку або тривала поїздка, є багато причин відвідати Південну Америку. Проте, Південна Америка – це…
Відкрити

Застосування інфра- та ультразвуків у техніці 

Нижче наведено кілька прикладів застосування цих технологій: Інфрачервоні датчики Інфрачервоні датчики використовуються для безконтактного вимірювання температури, виявлення руху та взаємодії з об’єктами на основі їх теплового випромінювання, в системах безпеки,…
Відкрити

10 незвичайних смаків морозива

Ви коли-небудь пробували морозиво зі смаком лобстера або помідора? Можливо ви навіть не чули про таке. А багатьом людям насправді подобаються такі екстравагантні смаки. Кукурудза, фуа гра, червоний перець тощо…
Відкрити