Порівняльна характеристика героїв твору Гомера “Іліада”

Ахілл це головний герой «Іліади» сина Пелея і богині моря Фетіди. Його ім’я перекладається, як «швидконогий». Він є людиною, яку можна охарактеризувати так: благородний; доблесний; відважний.

1. Вступ. Ахілл і Гектор – найхоробріші воїни ахейців та троянців

Герої поеми Гомера “Іліада” Ахілл і Гектор – найхоробріші воїни у своїх військах. 

Ахілл це головний герой «Іліади» сина Пелея і богині моря Фетіди. Його ім’я перекладається, як «швидконогий». Він є людиною, яку можна охарактеризувати так: благородний; доблесний; відважний.

На першому місці для Ахілла стоять честь та обов’язок. Він готовий прощати несправедливості. Юнак без тіні сумнівів іде мститися, коли дізнається про смерть свого друга. Йому не шкода пожертвувати навіть своїм життям. Він не знає, що таке хитрість і двуличность. Разом з тим, він має і негативні риси, такі як запальність і відсутність терпіння. Юнак сприйнятливий у всьому, що стосується питань честі. Після того, як йому завдали кривди, він відмовляється боротися далі. Йому все одно, що через його армія може зазнати серйозних збитків.

Юнак перетворюється на своєрідного демона-знищувача, коли мститься своїм ворогам за Патрокла. Він сумує за своїм другом, через що плаче на колінах у матері. Він дуже хоче помститися всім, хто на це заслуговує, але намагається залишитися благородним.

Порівняльна характеристика героїв твору Гомера “Іліада”

Гектор — син Пріама та Гекуби, ватажок троянських військ у війні з ахейцями.

Троянський народ називав його щитом свого міста і шанував як бога. Гектор був не тільки наймогутнішим і найвідважнішим троянським воїном, він відрізнявся також красою та шляхетністю духу. В усьому Гектор був вище за вождя ахейських військ Агамемнона, а герой Ахілл перевершував його тільки силою.

Гектор був сином цариці Гекуби і троянського правителя Пріама, останнього володаря міста, якому судилося стати поваленим грецьким військом. Крім Гектора, у Трої були й інші царевичі, однак саме цього юнака піддані шанували практично на рівні із божествами. Гектор вирізнявся красою, був відважним воїном, славився доблестю і своєю шляхетною вдачею.

Чи знав Гектор про слабке місце Ахілла? Чому тоді він не скористався цим знанням? Певною була у цьому поєдинку саме смерть Гектора, і він, це розуміючи, все одно зустрічає свою смерть обличчям до ворога. Можливо тому, що поєдинок Ахілла з Гектором виглядав би жахливим вбивством, оскільки перед ним троянець був абсолютно незахищеним, беззбройним. Думаємо, що головна вина Ахілла полягає у втраті почуття міри. У стародавніх греків існувала одна з найважливіших заповідей та життя, і мистецтва – почуття міри. Будь-яке перебільшення, будь-який вихід за межі заходу обертається лихом, а Ахілл постійно порушує кордони. Він надмірно любить, надмірно ненавидить, надмірно сердиться, ображається, мститься. У цьому полягає його трагічна вина. Він нетерплячий, педантичний, нестримний у своєму роздратуванні. Навіть найближчий до нього Патрокл побоювався Ахілла та його гніву. І Гектор, і Ахілл – найкращі з найкращих серед учасників Троянської війни. Обидва сильні, мужні, витривалі, справжні воїни чудово володіють усіма видами тогочасної зброї. Невипадково Гомер по черзі називає їх ” богорівними ” . Але головною відмінністю є надзвичайна людяність порядність Гектора та надмірна гнівність та жорстокість Ахілла.

Вам також може сподобатися

Цікаві факти про Тихий океан

Тихий океан Найбільший океан на Землі наповнений таємницями, але також зазнає великих тисків, таких як зміна клімату, забруднення пластиком та надмірний вилов. Тихий океан – найбільший і найглибший океан на…
Відкрити

40 цікавих фактів про хімію, які повинен знати кожен

Хімія – це життя. Неважливо, чи вмієте ви перераховувати таблицю Менделєєва по атомній вазі або очікували отримати список про Райана Гослінга і Рейчел Макадамс в «Записній книжці», є ще багато…
Відкрити