Що краще пк або консоль

Що краще пк або консоль

Запитайте сьогодні геймера, на чому вони грають «ПК або консоль», і ви, ймовірно, отримаєте детальний список причин, чому одна з них краще, ніж інша.

Проте, цей обмін думками очікується, оскільки суперечки між ПК і консолями ведуться десятиліттями. Деякі вважають за краще потужність і гарну графіку на ПК, інші віддають перевагу простим у використанні консолі.

У цій статті ми обговоримо плюси і мінуси кожного ігрового пристрою і чому ці суперечки не мають значення в найближчі кілька років.

ПК проти консольних ігор
Перш ніж заглиблюватися в відмінності, нам потрібно визначити призначення кожного пристрою. Популярні сучасні консолі, такі як Xbox One і PlayStation 4, використовуються в основному для ігор, але також можуть транслювати мультимедійний контент з хмарних додатків.

З іншого боку, ПК можна використовувати для різних цілей, таких як графічний дизайн, ведення блогів, програмування, потокова передача, веб-серфінг і багато іншого. При наявності відповідного заліза ПК можна також використовувати його для ігор.

А тепер давайте перейдемо до більш докладних відомостей про ПК і консолях.

Відчуття від гри
Якщо ви витрачаєте час і гроші на ігровий пристрій, вам потрібно знати, як воно працює. При цьому ПК працює помітно краще, ніж консолі, коли справа доходить до ігор. Це не означає, що консолі працюють погано, просто ПК історично завжди випереджали технологічні досягнення.

Середній ігровий ПК сьогодні не поступається останнім консолей з точки зору технічних характеристик (специфікацій). Коли справа доходить до ігрових ПК більш високого класу, ви побачите різке зростання продуктивності. Ці ПК зазвичай можуть запускати гри з дозволом 4K від 60 до 100 кадрів в секунду – це майже вдвічі більше, ніж можуть робити консолі.

Оперативна пам’ять (RAM), комп’ютерні процесори (CPU), графічні процесори (GPU) і жорсткі диски для високопродуктивних ігрових ПК – все це набагато перевершує сучасні ігрові консолі. Але за це доведеться заплатити.

Ціни
Для випадкового геймера середній ігровий ПК з 8 гігабайтами оперативної пам’яті, роздільною здатністю Full HD і чотирьохядерним процесором Intel підійде за конкурентноздатною ціною в порівнянні з консолями. Насправді, за оцінкою Steam Hardware Survey, це середні показники для більшості користувачів.

Для більш завзятих геймерів, які бажають отримати максимум задоволення, очікуйте, що ваш гаманець постраждає. У той час як базова збірка ПК може коштувати від 400 до 700 доларів, високопродуктивні ПК можуть коштувати від 2000 доларів, а іноді і вище. Одні тільки відеокарти можуть бути дорожче, ніж цілий комп’ютер.
Звичайно, це ціна безпрецедентного якості. В учасників кіберспорту нерідко є ПК такого калібру.
Перевага консолей – недорога і стабільна ціна. Ви можете придбати найдорожчу версію Xbox One або PlayStation 4 не дорожче 300-400 доларів. Незважаючи на те, що можливості консолей обмежені, ви отримаєте якісне пристрій за таку ціну.

Легкість використання
Ще одна перевага консолей – простота використання. Купивши консоль, ви можете розпакувати її, підключити і почати грати. Так просто.

Консольні інтерфейси сьогодні інтуїтивно зрозумілі і прості для розуміння. Технічні проблеми з консолями також вирішуються досить легко. Є безліч онлайн-ресурсів від самих розробників консолі, якщо потрібно усунення неполадок.

ПК, в порівнянні з консолями, вимагають більшого розуміння того, як має працювати пристрій, особливо якщо ви плануєте зібрати свій власний ігровий ПК. Чи сумісні мій процесор і материнська плата? Яку відеокарту мені слід купити? Чи є оптимальна кількість блоку живлення для ігор? Вам потрібно буде заздалегідь вивчити ці питання.
Пошук та усунення несправностей, налаштування ігр та загальне обслуговування – це те, чого слід очікувати, якщо ви підете по шляху ПК. На щастя, є стільки ж, якщо не більше онлайн-ресурсів, відео і форумів, які можуть допомогти.

Гнучкість
Одне з найбільш очевидних переваг ПК, незалежно від того, чи плануєте ви його купити або побудувати свій, – це гнучкість і керованість в порівнянні з консолями.

Якщо щось не вдається або ви плануєте оновити деталі, ви можете легко увійти і поміняти місцями. Ви також можете утилізувати деталі з інших комп’ютерів, такі як жорсткі диски і блоки живлення, і використовувати їх для свого нового ПК. Звичайно, все це вимагає технічних знань про те, як кожен компонент працює один з одним.

Про консолях не можна сказати такий же гнучкості і контролю. Ви отримуєте те, що бачите, і специфікації залежать від того, що виберуть Microsoft, Sony, Nintendo або інші розробники консолей.

Користувачі ПК також мають в своєму розпорядженні додаткові контролери, такі як модифіковані контролери, клавіатури, клавіатури, миші, джойстики та багато іншого. Для консолей ви обмежені контролером, який вам надали, або додатковими опціями.

Довговічність
Крім продуктивності, вам потрібно знати, як довго прослужить ваше ігрове пристрій і як довго воно буде актуальним.

Консолі досить міцні, їх легко усувати, і вони можуть прослужити десятиліття, в залежності від того, в якому стані знаходиться пристрій і як часто воно використовується. Що стосується актуальності, старі консолі швидко виходять з моди, як тільки на ринку з’являються нові пристрої. Відеоігри згодом перестануть випускатися для старої консолі, і видавці зосередяться виключно на розробці ігор для нової. Хоча зворотна сумісність (можливість грати в старі ігри на нових консолях) стає все більш поширеною.

Комп’ютери також можуть прослужити довго, але компоненти, з яких складається ПК, в кінцевому підсумку вийдуть з ладу і втратять свою пікову продуктивність. Для ПК, які виходять за рамки графічних можливостей, швидкості і запускають відеоігри з найвищими налаштуваннями, регрес може бути більш очевидним, але все ж може знадобитися кілька років, щоб дійсно помітити. Але з такою гнучкістю ПК деталі можна легко міняти, і пристрій може залишатися актуальним протягом дуже довгого часу.

Варіанти гри
ПК досить адаптивні, і їх ігрові можливості настільки ж гнучкі. З обліковим записом Steam у вас є доступ до більш ніж 30 000 ігор. Деякі з кращих на сьогоднішній день відеоігор також можна придбати в Steam не дорожче 40 доларів. Steam регулярно проводить операції по іграх і розпродажів по всьому сайту, і це лише одна з багатьох торгових майданчиків онлайн-ігор.

Коли справа доходить до ігрових можливостей, консолі досить обмежені. Для контексту існує приблизно 1100 ігор для Xbox One. На PlayStation 4 стільки ж ігор.

Обмежена кількість ігрових бібліотек на консолях – це палиця з двома кінцями. З одного боку, вам не вистачає різноманітності, але з іншого боку, у вас є ігри, ексклюзивні для консолей, в які не можна грати більше ніде.
Наприклад, на Xbox One є Halo, Gears of War, Forza і інші. На PlayStation 4 є Marvel’s Spider-Man, God of War, Uncharted і багато іншого. Всі ці ігри користуються величезним успіхом і створюють базу відданих шанувальників.

Модифікації гри
З ПК теж є модифіковані гри. По суті, моди – це звичайні ігри зі зміненою графікою, геймплеєм або і тим, і іншим. Це привносить ще один унікальний елемент в ігровий процес. Фактично, деякі з найбільш популярних сьогодні ігор для ПК були натхненні модами.

Для консолей вам буде складно знайти моди, якщо вони не були зламані. Це тому, що консолі – це закриті системи, на відміну від ПК.

Кінець дискусії про ПК і консолях?
Шанувальники ПК і консолей займалися цим десятиліттями, але чи може все це скоро закінчитися? Ну мабуть.

Експерти кажуть, що майбутнє ігор знаходиться в хмарі і платформ. Хмарні ігри – це «гри за запитом», коли користувачі можуть підписатися на сервіс і передавати потоковий контент відеоігор на свої пристрої через хмару.

У той час як хмарним ігор все ще потрібен час, щоб набрати обертів, Кросплатформені гри – це тут і зараз. Цей тип досвіду покликаний подолати розрив в багатокористувацької грі між консолями і ПК, щоб користувачі могли грати онлайн разом незалежно від свого пристрою. Це дозволяє уникнути відчуження великої кількості гравців.

Керівництво Microsoft вже оголосило про зусилля щодо забезпечення більшої кількості кроссплатформенних можливостей для ОС Windows і Xbox One. Nintendo також дозволила багатоплатформовий ігровий процес між Switch, Xbox і ПК.

Що стосується Sony, Кросплатформені гри (на даний момент) повністю заблоковані. Керівники Sony заявляють, що їх консоль вже є «кращим місцем для ігор», що викликає суперечки в ігровому співтоваристві.

Отже, чи віддаєте перевагу ви зручність і ексклюзивність консолей або гнучкість і високу продуктивність ПК, додаються додаткові зусилля, щоб налагодити відносини між двома фан-базами. Це може дати дорогу майбутньому, в якому всі гравці об’єднаються в одну спільноту.

Вам також може сподобатися

Хто відкрив електрику?

Хто відкрив електрику? Електрика – це форма енергії, яка трапляється в природі, тому вона не була «винайдена». Що стосується того, хто це відкрив, існує безліч помилок. Деякі вважають, що Бенджамін…
Відкрити

Ноутбук або настільний комп’ютер: що краще?

Ноутбук або настільний комп’ютер: що краще? На перший погляд може бути складно перебрати всі варіанти ноутбуків і настільних комп’ютерів. Але коли ви знаєте, для чого будете його використовувати, все стане…
Відкрити

Технології, що змінять світ

За останні п’ять років технології зробили великий крок у своєму розвитку. Однак це тільки початок, адже нескінченність не межа, і в майбутньому ми, можливо, зможемо жити як герої науково-фантастичних фільмів.…
Відкрити

Топ 10 найкращих серіалів

Ви вже знаєте, які у вас улюблені телешоу, і ви, ймовірно, знаєте, які шоу у ваших друзів, особливо якщо вони відверто висловлюються в соціальних мережах. Але чи замислювалися ви коли-небудь…
Відкрити