Такого ви точно не знали: Топ-20 цікавих фактів про сон

Такого ви точно не знали: Топ-20 цікавих фактів про сон
Цікаві факти про сон

Довгий час, чому люди мріють, захоплювало вчених і простих людей. Незважаючи на нескінченні дослідження, пов’язані з мріями протягом багатьох років, ми все ще так мало знаємо про захоплюючу подію. Чи справді вони можуть розповісти про майбутнє? Чи послання сновидінь від вищої сили?

Деякі люди вважають, що сни є символічними або містять в собі послання, але для інших вони є лише побічними продуктами нашого мозку під час сну. Чи вірите ви, що мрії – продукт науки чи суто містичний характер – це поділ, яким ми всі поділяємось.

Незалежно від того, пам’ятаєте ви свої сни чи ні, ви мрієте щоночі. Насправді, кожен мріє; просто деякі люди краще пам’ятають свої мрії, а інші – ні. Чи знаєте ви, що третина свого життя люди проводять уві сні і мріють? Багато в чому це стало важливою частиною нашого життя.

Хоча надзвичайна річ стала для нас звичайною, все ж важливо, щоб ми намагалися її зрозуміти. Вивчаючи сни та мріючи про себе, ми краще пізнаємо людське життя в цілому.

Сон – це розумова діяльність.

Такого ви точно не знали: Топ-20 цікавих фактів про сон

Поки немає конкретної відповіді, чому люди сняться. Але згідно з деякими теоріями, сни відбуваються під час фази сну (швидкого руху очей). REM – це етап, коли люди сплять, але їх розум все ще активний, як і коли вони не сплять. Вважається також, що сни на стадії REM більш чіткі і запам’ятовуються.

Ясний сон – це коли сновидіння знають, що вони сняться.

Ясний сон – це як режисерський фільм уві сні. Людина усвідомлює, що їй сниться. Крім того, мрії здаються ясними та реальними, і люди навіть можуть контролювати те, що вони роблять у них. Деякі дослідження показують, що усвідомлені сни трапляються рідко – це відчуває лише половина людського населення.

Помилковий сон пробудження – це коли хтось помилково думає, що прокинувся.

Цей тип снів – це коли хтось думає, що прокинувся, і робить такі дії, як приготування їжі, прийом їжі, прибирання чи користування ванною, поки вони ще сплять.

Цікаво, що помилкові сновидіння, що пробуджуються, можуть траплятися неодноразово, іноді навіть до 10 разів, коли сновидець не може сказати, проснулися вони чи ні.

Коли хтось не спить, виникає мрія.

Такого ви точно не знали: Топ-20 цікавих фактів про сон

Різниця між мріями та іншими типами снів полягає в тому, що це відбувається, коли людина не спить. Мрії виникають, коли наш розум блукає і переходить на інші речі – фізичні чи психічні.

Хоча люди іноді уявляють, як вони бачать себе в минулому і в майбутньому, коли вони не сплять, уява та мріяння так чи інакше. Однак, мріяння менш керовані, а уява – над тим, щоб подумати або попрацювати.

Сни передчуття подібні до попереджень.

Деяким людям сновидіння передчуття, які також називаються упередженими, служать попередженнями. Це сон, який говорить нам про те, що найближчим часом станеться щось добре чи погане. Деякі кажуть, що цей тип сновидінь несе в собі повідомлення, такі як смерть, війна чи нещастя.

Месячне лунання – не тип сну.

Всупереч тому, що більшість людей вважає, що лунатизм – це розлад, а не частина етапу сну сновидіння. Месячне лунання часто зустрічається у дітей шкільного віку, частіше-у хлопчиків. Однак, якщо лунатизм трапляється пізніше в житті, це може бути наслідком стресу або інших медичних випадків.

Падіння – одне з найпоширеніших снів.

Падіння – одна з найпоширеніших сновидінь людей. Деякі експерти -сновидіння вважають, що це може символізувати речі в житті, які люди не можуть контролювати, або аспекти, з якими вони борються. Як правило, мрійники не опускаються на дно, а продовжують падати, поки не прокинуться.

Ще одна поширена тема мрії – переслідування.

Переслідується ще один звичайний або загальний сон, який може означати різні речі. На думку деяких тлумачів снів, це може означати втечу або уникнення людини чи проблеми; комусь доводиться стикатися з тим, від чого вони постійно тікають, а інші трактують це як небезпеку, яка ось -ось станеться.

Сни розкривають несвідомі бажання людей.

За словами австрійського невролога Зігмунда Фрейда, наші мрії розкривають наші думки, несвідомі бажання та мотивації. Більше того, він також згадував, що люди використовують мрії як спосіб задовольнити свої бажання та бажання, неприйнятні для суспільства. З іншого боку, деякі експерти стверджують, що сни не мають ніякого зв’язку з нашими думками та емоціями.

Ми не можемо читати, писати або говорити, коли мріємо.

Існує частина людського мозку, яка відповідає за переклад мови, і вона набагато менш активна під час сну. Наприклад, деякі люди знають, що вони розмовляють або спілкуються уві сні, але загалом вони насправді не чують звуків і не бачать нікого, хто розмовляє. Те саме відбувається під час читання, письма або навіть розповіді часу. Люди отримують лише основну ідею сну, але в цілому читати слова або навіть сказати точний час майже неможливо.

Алкоголь та ліки можуть стати причиною того, що більшість снів забуваються.

Є кілька пояснень, чому люди не пам’ятають більшість своїх снів. Однією з причин є те, що REM або швидкий рух очей не відбувається. Так само ліки, особливо антидепресанти, впливають на появу РЕМ. Алкоголь також може впливати на стадію REM людини під час сну.

Пробудження прямо зі сну збільшує згадування сну.

Широко відомо, що згадати сни важко. Але прокидання відразу після сну прискорить пам’ять. Дослідження 2011 року показало, що люди, які мають активність тета-хвилі або сповільнену активність після пробудження зі швидкого сну, зможуть краще запам’ятати свої мрії.

Вибір режиму сну – це хитрість, щоб запам’ятати сни.

На думку психолога, людина повинна вибрати правильний режим сну, щоб краще згадувати свої мрії після пробудження. Крім того, гарний сон вночі також покращує пам’ять про вашу мрію. Більшість людей мріють під час четвертої або шостої години сну. По мірі сну період REM стає довшим, що призводить до більш цікавих і яскравих снів.

Прокидання з будильником перешкоджає згадуванню снів.
Такого ви точно не знали: Топ-20 цікавих фактів про сон

Згідно з дослідженнями, пробудження зі звуком будильника миттєво припиняє сон, впливаючи на свідомість і допомагаючи зосередитися на годині. Ці умови пробудження роблять згадування снів складним і навіть неможливим.

Вживання великої кількості води перед сном покращує згадування снів.

Деякі психологи стверджують, що люди, які прокидаються під час свого сну, частіше згадують свої сновидіння, ніж ті, хто спить вісім годин. Отже, випивши три склянки води перед сном, ви змусите себе прокинутися, щоб ви могли пописати.

Стрес може призвести до химерних снів.

Ви ніколи не замислювалися, чому деякі ваші мрії такі дивні? Як правило, химерні сни є результатом стресу або зміни рутини. Також дивно, що перегляд страшних фільмів або читання газети перед сном викликають дивні сни.

Мрії допомагають людям вчитися.

Деякі експерти вважають, що насправді ми вчимося, коли спимо, і що сновидіння допомагають людям обробляти нову інформацію або навіть засвоювати нові навички. Згідно з дослідженнями, дрімота після вивчення нового завдання зробить вас у десять разів кращим у виконанні цього завдання. Дивовижні та корисні факти про сни!

Сни можуть полегшити хворобливі спогади.

Дослідження показує, що сни подібні до нічної терапії, яка зменшує хворобливі емоції. Також повідомляється, що після сну люди стають менш емоційними та почуваються краще наступного ранку. Це говорить про те, що сни можуть допомогти людям впоратися зі складними ситуаціями.

Сліпі люди частіше бачать кошмари.

Згідно з повідомленнями, люди, які сліпі від народження, не розуміють, як бачити речі в їхньому свідомому стані, тому вони також не бачать уві сні. Однак вони можуть «зобразити» свої мрії на основі свого досвіду. Вони також частіше бачать кошмари, ніж сни. Що ще цікавіше, сліпі люди, які втратили зір пізніше в житті, все ще можуть візуально мріяти.

Тварини теж мають мрії.
Такого ви точно не знали: Топ-20 цікавих фактів про сон

Хто сказав, що тільки люди можуть мріяти? Майже всі тварини, будь то водні, наземні чи повітряні, займаються розумовою діяльністю під час сну, як і люди. Отже, нерідкі випадки, коли собачі лапи рухаються так, ніби вони бігають під час сну. Вони мріють!

Жінки частіше згадують сни, ніж чоловіки.

На підставі різних досліджень жінкам частіше сниться мрія, ніж чоловікам. Також виявлено, що приблизно 95% жінок можуть згадати зміст і сюжетні лінії своїх снів після пробудження, тоді як лише близько 80% чоловіків можуть згадати свої сни.

Чоловіки та жінки мріють по різному.

На думку дослідників, чоловіки часто мріють про секс, а жінки – про те, щоб їх переслідували. Крім того, жінки відчувають більше кошмарів і частіше мріють про те, щоб не скласти іспит, бути паралізованими страхом і побачити, як хтось помирає. Більшість чоловіків мріють, що вони супергерої.

Сни, які ми не пам’ятаємо, можуть виглядати як дежавю.

Ви відвідали місце, і воно здається знайомим і не можете зрозуміти чому? Це може бути дежавю, французький термін, що означає «вже побачене», відчуття, коли щось здається знайомим, навіть якщо ви цього не бачили або не відчували раніше.

Деякі люди вважають, що дежавю можуть бути мріями, які ми не можемо згадати, а іноді вважають їх заздалегідь усвідомленими.

Скорботні сни часто зустрічаються під час свят.

Скорботні сни – це сни про померлого кохання, де вони здаються здоровими та молодшими. За словами дослідника, страшні сни дуже поширені під час свят. Близько 86% людей, які втратили кохану людину, відчували це.

Гіпнічний ривок падає під час сну або сну.

Такого ви точно не знали: Топ-20 цікавих фактів про сон

Гіднічний ривок – це м’язові поштовхи або тремтіння, відчуття падіння під час сну або сновидіння. Це нормальна реакція, викликана занадто великою кількістю кофеїну, дискомфортом під час сну або втомою. Зазвичай це відбувається в перші хвилини сну і дуже часто зустрічається у дітей.

Неможливо кричати уві сні.

Якщо ви часто відчуваєте кошмари, то знаєте, яке відчуття – намагатися кричати. Неможливість кричати, бігати, бити ударами та ходити, коли ви мрієте або спите, пояснюється тим, що рухові нейрони вимикаються, коли ви дрімаєте. Рухові нейрони в основному контролюють м’язи та залози. Оскільки язик і горло – це теж м’язи, уві сні кричати не можна.

Негативні сни зустрічаються частіше, ніж позитивні.

Дослідження снів показують, що негативні сни трапляються частіше, ніж позитивні. Також повідомляється, що загрозливі події уві сні частіші та серйозніші, ніж у реальному житті.

Ідея створити Google прийшла до Ларрі Пейджа уві сні.

За словами американського вченого та інтернет підприємця Ларрі Пейджа, ідея створення Google насправді виникла у його мрії. Коли йому було всього 22 роки, йому приснилася мрія, що йому вдалося завантажити всю мережу та зберегти всі ці посилання.

Вітамін В6 може сприяти покращенню яскравості мрій.

Вітамін В6 або піридоксин, як і мелатонін, є корисною добавкою для індукції сну. Це може змусити вас швидше заснути, особливо якщо вам важко заснути.

На думку деяких дослідників, він також може сприяти згадуванню мрій та яскравості. З цим вітаміном ви можете краще запам’ятати свої мрії!

Дослідники та психологи мають різні погляди на сновидіння.

Дослідники та психологи мають різні визначення та уявлення про сни. Деякі кажуть, що це прояв наших емоцій. Інші кажуть, що сни абсолютно безглузді; мрія – це фільтр пам’яті, що коли ми спимо, наш мозок зберігає всі спогади та інформацію, яку ми маємо. Це також передбачає, що сни містять ефект відскоку, і приховування чогось призводить до того, що це сниться.

Вам також може сподобатися

Банкрутство громадянина

Вступ Актуальність теми. Сьогодні відносно небагато країн світу впровадили в національне законодавство юридичні засоби розв’язання проблем заборгованості громадян, які не є суб’єктами підприємницької діяльності. Однак тенденції останніх років свідчать, що впровадження…
Відкрити

Торгова марка як об’єкт інтелектуальної власності

Вступ Актуальність теми. В умовах адміністративної економіки минулого торговельна марка не мала ефективного механізмі захисту прав і належної законодавчої бази. Після здобуття Україною незалежності це питання постало особливо гостро в…
Відкрити

Дослідження заломлюючих властивостей збиральної та розсіювальної лінз

Заломлюючі та розсіювальні лінзи є ключовими елементами оптичних систем і мають різні властивості та застосування. Дослідження заломлюючих та розсіювальних властивостей цих лінз відіграють важливу роль у вивченні оптичних систем та…
Відкрити