Те, що ви не знали про мурах

Те, що ви не знали про мурах

На нашій планеті існує більше 10 000 відомих людству видів мурах.

Це по-справжньому чарівні створення. Не вірите? Тоді пропонуємо вам кілька цікавих фактів, які можуть змінити вашу точку зору!

Мурахи мають надлюдську силуТе, що ви не знали про мурах

Як би дивно це не звучало, але вони можуть піднімати і переносити речі, в 10, а то і в 50 разів важче ваги свого тіла. Їх здібності залежать від їх виду. Наприклад, одні з азіатських мурах можуть піднімати вагу в 100 разів більше своєї!

У мурах немає легень

Через маленькі розміри, у тілі мурах просто немає місця щоб вмістити повноцінну дихальну систему, подібну до людської. Замість цього, у них є своя унікальна система транспортування кисню по всьому тілу.

У мурах немає вухТе, що ви не знали про мурах

На відміну від інших тварин, таких як щури, у мурах немає вух. Але це не означає, що вони глухі. Ці крихітні комахи використовують вібрації в землі, щоб подавати сигнали і розпізнавати небезпеку.

Деякі мурахи не мають статі

Замість того, щоб розмножуватися традиційним статевим шляхом, деякі види, які проживають в Амазонії розмножуються клонуванням.

Мурахи займаються фермерствомТе, що ви не знали про мурах

Деякі з вас можуть подумати що це все вигадки, але це дійсно так. Мурахи є єдиними істотами, крім людей, які розводять інших істот.

Так само, як ми вирощуємо корів, овець, птицю та інших тварин, щоб прогодувати себе, мурахи чинять так із іншими комахами. В основному, вони розводять тлю. Дбайливі господарі захищають тлю від хижаків та сильних злив, а ті в свою чергу забезпечують мурах нектаром.

У мурах два шлунки

І не тому, що вони ненажери! В одному зі своїх шлунків вони зберігають їжу для себе, а в іншому для інших мурах. Завдяки такому пристрою, вони можуть працювати особливо ефективно. Одні мурахи постачають їжею інших, таким чином, останні можуть не відволікатися від виконання своїх обов’язків.

Деякі види мурашок є рабовласницькими.Те, що ви не знали про мурах

Деякі з них нападають на сусідні колонії, захоплюють їх жителів і змушують працювати на себе.

А що нового ви дізналися про мурах? Можливо деякі речі вас шокували?

Додаткова інформація про мурах.

Вам також може сподобатися

10 національних парків Австралії

Австралійські національні парки легко відносяться до найрізноманітніших у світі. Їх заповідні ландшафти настільки різноманітні, що ви могли б присвятити роки свого життя їх вивченню. 500+ національних парків країни охоплюють понад…
Відкрити

8 цікавих фактів про єнотів

Єноти – неймовірно милі тварини. Багато хто мріє зробити їх своїми домашніми улюбленцям. А як багато ви про них знаєте? Пропонуємо 8 цікавих фактів про єнотів-полоскунів. Добре відтворюють звуки. Вчені…
Відкрити