Цікаві факти про Антарктиду

Цікаві факти про Антарктиду

Коли ви думаєте про Антарктиду, ви, ймовірно, уявляєте безплідну пустку, заповнену снігом і льодом і позбавлену життя. Це уявлення більшості людей, але воно не зовсім правильне. Як один з семи континентів, він насправді відрізняється набагато більшою розмаїтістю, ніж ви думаєте, і стає популярним місцем для любителів пригод.

Він долає понад 5 400 000 миль, має низку цікавих особливостей і більш доступний, ніж думає більшість людей, хоча і коштує дорого. Знайомство з тим, що люди живуть тут цілий рік і що там дійсно є місцева рослинність, ймовірно, шокує більшість людей.

Ось п’ять найцікавіших фактів про найпівденнішому континенті світу, які покажуть вам, наскільки прекрасна і різноманітна Антарктида.

1. В Антарктиді дійсно багато прісної води.
Хоча більшість людей знають, що цей континент оточений океаном, вони не знають, що насправді він містить близько 60% прісної води на Землі. Однак це не означає, що він доступний, так як більша його частина заморожена круглий рік.
Однак станції, побудовані людьми, насправді можуть розтоплювати лід, створюючи ями і озера, які використовуються людьми та іншими істотами. Після того, як вода розтане, її зазвичай поміщають назад в ями або озера, роблячи їх більше, перш ніж направляти в підігріваються резервуари для зберігання, які забезпечують легкий доступ для всіх на цих дослідних станціях. Поруч зі станцією Маккуорі є гребля, яка підживлює резервуари прісною водою. Вони навіть наймають сантехніків і чистильників резервуарів, які постійно живуть в Антарктиці!

Цікаві факти про Антарктиду

2. Антарктида насправді пустеля.
Коли ми думаємо про пустелі, ми зазвичай думаємо про пустелю Сахара, піщаної, безплідної і спекотної пустелі Африки. Однак Антарктика також вважається пустелею через відсутність опадів в цьому районі.
Пустеля – це будь-яка територія, де випадає менше 10 дюймів опадів на рік. Антарктида щорічно отримує 2 дюйма або менше, що робить її однією з найбільш посушливих пустель з точки зору кількості опадів. Однак постійні шари льоду і снігу, а також той факт, що він оточений океанами, роблять його менш посушливим і безплідним, ніж в інших пустелях світу.

3. По берегах Антарктиди проходить марафон.
Це може здатися трохи дивним, коли хтось говорить, що він пробіг марафон на всіх семи континентах, але є велика ймовірність, що вони говорять правду.
Кожного грудня Антарктичний льодовий марафон проводиться в Антарктиді, приблизно в 100 милях від суші. Цей марафон – єдина, але не єдина гонка на цьому континенті. Довжина розміченій траси становить майже 27 миль, середня температура становить близько мінус 20 градусів за Цельсієм, і на проходження потрібно близько 3 днів, включаючи час на переліт до траси і назад. Фактичний біг виконується протягом одного дня, протягом якого також проводиться напівмарафон. Учасники розміщуються разом, забезпечуються їжею і водою, а вхідна ціна включає навіть переліт в Чилі і назад. Зазвичай Чилі є відправною точкою туристичних експедицій в Антарктиду.

Цікаві факти про Антарктиду

4. В Антарктиді є діючі вулкани під поверхнею.
Зазвичай вважається, що вулкани знаходяться в дуже жарких місцях, які зазвичай не дозволяють гігантським верствам льоду перебувати над ними, але насправді в Антарктиді є принаймні 138 різних вулканів під льодом. З цих вулканів в даний час активні тільки два – Устя Еребус і Острів Десепшн, але у більшості з них все ще є потенціал для повторної активації. На горі Еребус є озеро киплячої лави, але воно також покрито льодовиками. Якби вам не сказали, що вони там були, ви б не повірили, що в цьому районі так багато вулканів.

Антарктида приховує так багато дивовижних речей, і ще так багато належить відкрити, але через надзвичайно низьких температур на цьому континенті існують дуже обмежені часові рамки для досліджень, які будуть проводитися щороку, чого вже достатньо для багатьох. бути виявленим. Завдяки додатковому фінансуванню і таким технологіям, як дрони, сонячні батареї і поліпшена теплова одяг, ми можемо тільки сподіватися, що в найближчі роки дізнаємося про це все більше і більше.

5. В Антарктиді є водоспад «криваво-червоний».
Хоча зазвичай ви не думаєте, що на південному континенті є проточна вода, насправді є водоспад, який не тільки тече більшу частину року, але і виглядає так, як ніби він зроблений з крові.

Колір води насправді пофарбував лід і каміння навколо водоспаду, через що здається, що місцевість постійно залита червоним. Це вражаюче видовище викликано окисленням заліза в солоній воді – явище, подібне помаранчевому або червоному кольору, викликаного іржею. Високий рівень заліза і солі насправді є причиною того, що вода може текти, а не замерзати.

Подорож в Антарктиду також швидко розвивається. В останні роки кількість туристичних експедицій на крижаній материк значно збільшилася. Це непросте або дешеве подорож, але безумовно пригода на все життя. Хоча ви не можете дістатися до самого південного континенту, ви можете задовольнити своє бажання морозного пригоди, відправившись в Ісландію чи здійснюючи пошуки північного сяйва в Рованіємі, Фінляндія.

Вам також може сподобатися

Різноманітність коралів у Великому Бар’єрному рифі

Дивовижний масив коралів на Великому Бар’єрному рифі відповідає за багато яскравих і красивих кольорів, якими ця природна ікона відома на світовому рівні. Близько 600 різних видів коралів можна знайти в…
Відкрити

23 цікавих фактів про змій

Різновид видів змій. Змії – глобальний і різноманітний вид тварин. Важко сказати, скільки видів змій живе в дикій природі. На сьогодні виявлено та зареєстровано 3686 видів змій. Змії були знайдені…
Відкрити

15 цікавих фактів про лемурів

Лемур на латині означає “Духи ночі” Факти про лемурів показують, що корінні жителі Мадагаскару боялися лемурів. Їх зовнішній вигляд може нервувати, особливо вночі, коли вони найбільш активні. Досвід тубільців привів…
Відкрити