Цікаві факти про дихальну систему тварин

Цікаві факти про дихальну систему тварин

1. Легені – єдиний орган, який може плавать у воді.

Кожне з ваших легенів містить близько 300 мільйонів повітряних куль структур, альвеол, які замінюють вуглекислий газ в крові киснем. Коли ці структури заповнені повітрям, легкі стають єдиними органами людського тіла, які можуть плавати у воді.

Фактично, судмедексперти використовують так званий «тест плавучості легких» під час розтину, щоб визначити, чи народилася дитина мертвонародженим (помер в утробі). Якщо легкі спливають, дитина народилася живою; якщо легені не плавають, дитина народилася мертвонародженим. Згідно з дослідженням, опублікованим в Міжнародному журналі правової медицини за 2013 рік, цей метод є точним в 98% випадків.

2. Ваші легені не стерильні і не вільні від мікробів, навіть якщо вони здорові.

Цікаві факти про дихальну систему тварин

Дослідження показали, що нижні дихальні шляхи рясніють різноманітними спільнотами бактерій як в здоровому, так і в хворобливому стані. Однак було б справедливо припустити, що це нормальна флора або мікроби, які зазвичай живуть всередині нашого тіла, але не викликають хвороб.

3. Застуда може бути викликана сотнями різних вірусів.

Застуда на сьогоднішній день є найбільш поширеним захворюванням дихальної системи. Насправді існує більше 200 вірусів, які можуть викликати застуду, в тому числі коронавірус людини і респіраторно-синцитіальних вірус.

4. Ваш ніс – це фільтр, обігрівач і зволожувач.

У носі є невеликі кісткові полички, звані носовими раковинами, які виступають з бічної стінки носа. Турбінати вистелені безліччю кровоносних судин, тепло від яких зігріває проходить повз повітря до температури тіла. Вони також вистелені келихоподібних клітинами, які виділяють слиз, і вони допомагають зволожувати проходить повз повітря. Вдихувані частки і мікроби уловлюються липкою слизом і переміщаються по «ескалатору» в задню частину глотки для проковтування, де шлунковий сік їх руйнує.

5. Кашель, чхання і позіхання – природні механізми.

Кашель і чхання захищають ваші легені від сторонніх речовин і загарбників, які ви можете неусвідомлено вдихнути. Крім того, позіхання допомагає нам вдихати більше кисню в легені і в разі, якщо наш мозок відчуває нестачу кисню.

6. Деяка кількість повітря ніколи не покидає ваші легені.
У вас є невелика кількість повітря, зване залишковим об’ємом, яке завжди залишається в ваших легенів. Це важливо, тому що це запобігає колапс ваших дрібних дихальних шляхів і альвеол. Це трохи тримає їх відкритими, щоб зробити наступний вдих легше, як маленький повітряна кулька, який вже надували один або два рази. Отже, після видиху ви завжди можете виштовхнути більше повітря з легенів. У легенях залишається як мінімум близько 1200 мл повітря. Це хороша річ.

7. Можна жити з одним легким.

Хоча це обмежує ваші фізичні можливості, це не завадить вам вести нормальний спосіб життя. Фактично, багато людей у ​​світі живуть з одним легким.

8. Коли щось не так, ніздрі перемикаються, щоб поміняти свою роботу.

Цікаві факти про дихальну систему тварин

Зазвичай здається, що права ніздря переважає в денний час, а ліва ніздря – в нічний час. Ви можете відчути це зрушення на світанку або під час заходу.

9. Діти, які дихають безпосередньо ротом, можуть шепелявити під час розмови.
Людський ніс має чотири стадії фільтрації. Волосся всередині носа допомагають фільтрувати небажані речовини, що потрапляють в легені. Коли ми дихаємо через рот, повітря потрапляє прямо в стадію 4, долаючи всі 3 стадії. Це призводить до тонзиліту, вушних інфекцій, інфекцій дихальних шляхів і ангіні. Дихання через рот приводить до скорочення сечового міхура, що викликає позиви до сечовипускання посеред ночі.

Щоб збалансувати дихання між кожною з ніздрів, наше тіло автоматично змінює сторону кожні 30 хвилин.

10. Ви втрачаєте багато води, просто дихаючи.

Дихання дозволяє вам поглинати кисень, якого потребують ваші клітини, і виводити вуглекислий газ. Але коли ви видихаєте, ви також видихаєте багато води.

У стані спокою люди видихають до 17,5 мілілітрів (0,59 рідких унцій) води в годину, відповідно до статті 2012 року в журналі «Польська пневмонологія та алергологія». Але ви втрачаєте приблизно в чотири рази більше, коли тренуєтеся, йдеться в дослідженні.

Вам також може сподобатися

Кумедні факти про їжаків

Після котів, їжаки вважаються улюбленцями інтернету. Але чи багато ви знаєте? Їжачки вважаються нелегальними в деяких частинах Америки Вони набули певної популярності як домашні тварини, але деякі міста і штати…
Відкрити

15 цікавих фактів про лемурів

Лемур на латині означає “Духи ночі” Факти про лемурів показують, що корінні жителі Мадагаскару боялися лемурів. Їх зовнішній вигляд може нервувати, особливо вночі, коли вони найбільш активні. Досвід тубільців привів…
Відкрити

10 національних парків Австралії

Австралійські національні парки легко відносяться до найрізноманітніших у світі. Їх заповідні ландшафти настільки різноманітні, що ви могли б присвятити роки свого життя їх вивченню. 500+ національних парків країни охоплюють понад…
Відкрити

17 фактів про дельфінів, яких ви не знали

Наші кращі друзі моря, дельфіни, завжди викликали у людей велике захоплення. Це доброзичливі, щасливі і товариські тварини, які були позитивно відзначені своїм грайливим характером, інтелектом і випадкової допомогою людям, будь…
Відкрити

Які сни бачать собаки?

Кожен власник собаки швидше за все не раз спостерігав картину, коли його улюбленець відчайдушно смикає лапками уві сні, ніби-то женеться за уявної кішкою. У такі моменти ви можете думати про…
Відкрити