Цікаві факти про Івана Купала

Цікаві факти про Івана Купала

Кожна країна має свої звичаї та традиції. Саме це робить кожну країну унікальною та цікавою для вивчення, тому що іноді цю традицію можна знайти деінде у світі. Особливо це стосується Росії, де це одна з етнічно найрізноманітніших країн світу. Люди, які мешкають у західній частині, мають власні традиції, що відрізняються від людей зі сходу, Сибіру. У сибіряків є свій фестиваль. таких як Tун Aйран, один з трьох корінних фестивалів у Сибіру. Росіяни також святкують те, що вони називають ніччю Іваном Купала. Це одна з традицій та фестивалів, що проводяться влітку. Що таке нічний фестиваль Івана Купала? Давайте дізнаємось, дізнавшись невідомі факти нічного фестивалю Івана Купала.

1.Слов’янські ритуали, не тільки в Росія

Щоб не помилитися, Івана Купала святкують не лише в Україні. Його відзначають у Білорусі, Польщі та Росії. Це одна з подій у Росії, яку можна зустріти влітку. Більше ви можете дизнатися перейшовши за посиланням.

Цікаві факти про Івана Купала

2.Язичницькі ритуали, а не християнські

Купальська ніч – одне з найвизначніших свят у минулому для слов’ян. Раніше слов’янські люди мали багато богів, кожен зі своєю роллю допомагав їм для різних потреб. Купала – відтоді, коли християнство ще не було прийняте слов’янськими правителями. Це день сонця, природи та літа. Святкування має похвалити богів за їхні дари у вигляді природи, гарної погоди та шансу займатися фермою та отримати щедрий урожай. Люди святкують Купальську ніч танцями та співами.

3.Походження назви поєднується з християнством

Коли православне християнство було прийняте у всьому слов’янському регіоні, вони поєднали його з християнськими елементами. Спочатку Івана Купала – це ритуал родючості язичництва, але потім він поєднується з днем ​​свята Івана, який припадає на кожні 24 червня кожного року. Ім’я “Іван” було додано пізніше. Івана Купала – Іван Хреститель, згідно з православним християнином. Саме Купала означає «купання», що походить від старослов’янських слів. Християнська влада виявила подібність між купанням Івана Купала та ритуалом купання Івана Хрещення. Отже, таким чином він пристосований до християнства. Спочатку він святкувався 23 – 24 червня, але за новим календарем люди сьогодні святкують ніч Івана Купала 6-7 липня. Слов’янський регіон раніше використовував традиційний юліанський календар, який затримувався приблизно на тиждень, ніж грузинський календар.

Цікаві факти про Івана Купала

4.Івана Купала це культурне свято, а не релігійне

Навіть якщо хтось не пов’язаний з жодною релігією, він вважатиме ніч Івана Купала веселою та захоплюючою. Це стало однією з культурних ідентичностей Росії та інших східнослов’янських країн. Туристи можуть також прийти і відчути хвилювання. Запрошуємо взяти участь.

5.Він має аналог зимового фестивалю

Взимку люди святкують зимовий ритуал під назвою Коляда, який згодом став тим, чим є Різдво. Цікаві факти, що за радянських часів Різдва не було. Натомість люди святкують новий рік. У російської нації навіть є власний Санта, якого називають Дідом Морозом, та його помічник і онучка, Снігурка. Читайте більше зимових фестивалів у Росії.

Цікаві факти про Івана Купала

6.Дівчата відрізняються від хлопців, відзначаючи це

Святкування Івана Купала розпочинається рано вранці. Хлопчики та дівчатка роблять це по-різному. Молоді дівчата прокидаються вранці і збирають трави та квіти і вплітають це в головний убір чи вінок. Вінок призначений для процесії пізніше, де його одягнуть дівчата, а пізніше, в кінці торжества, спливуть на річку. Дівчата бажатимуть про свою наречену та бажати шлюбу. Якщо вінок буде продовжувати плавати далеко, тоді її бажання здійсниться. Якщо воно потоне ніччю Івана Купала, то дівчина почекає чергової купальської ночі, щоб побажати цього ще раз.

https://youtu.be/0CjcLkpJXMc

Дівчата також збирають трави з міфічним значенням. Вони вплітали в оберіг і вішають його на пояс на щастя. Натомість хлопчики шукають дерево. Потім рубають і ставлять трійку у центр фестивалю (сільська площа, наприклад). Дівчата прикрашають дерево різнокольоровими квітами. Біля кореня дерева розміщують велику ляльку з соломи. Ця лялька представляє старого бога Сонця Ярило. Пізніше ввечері ляльку та дерево спалюють.

7.Ігри під час свята Івана Купала

Протягом ночі святкування проводяться ритуали та ігри. Найголовніше – це перестрибування над багаттям. Люди роблять величезний вогонь, і молодь стрибає через нього. Якщо пара здатна стрибнути, не похитнувшись, кажуть, що їх любов триватиме довго, а стосунки будуть успішними. Стрибки вогню також зігрівають тіло перед тим, як пізніше зануритися у річку.

Потім молодь заходить у ліс, щоб знайти квітку папороті. Люди знають, що у папороті немає квітки, але, на їх переконання, її можна знайти під час ночі Івана Купала. Людина, яка знайде квітку папороті, отримає рік, повний удачі та процвітання, згідно з віруванням. Спочатку в ліс заходять дівчата, а потім молоді хлопці. Вранці дівчата, одягнені в традиційні сукні, занурюються у річки та відправлять свої вінки. Хлопчики можуть його зловити, якщо він хоче здійснити мрію дівчини.

Також читайте: цікаві факти про Великдень

8.Є страшні забобони

В ніч на Івана Купала, як вважають, пробуджуються нечисті сили, такі як відьми, русалки та перевертні. Вам слід піти до річки на ритуал купання, але не слід плавати, бо злий дух може вас потонути.

Вам також може сподобатися

Цікаві факти про Великдень

Люди з різних культур та країн по-різному ставляться до того, що таке Великдень. Вони також по-різному тлумачать його первісне значення та свої традиції щодо того, як це святкувати. Ось декілька…
Відкрити

10 знакових японських богів

Традиція синтоїзму Апана міцно пов’язана з природою, з твердо вкоріненою вірою в те, що камі або боги є майже скрізь. Введення буддизму в Японію додало ще одну групу шанованих божеств…
Відкрити

Чашка кави за 24$

Люди готові платити 25,000 $ за тако та 195,000 $ за пляшку вина, але чи може ціна за чашку кави досягати таких вершин? Чашка кави в Eleven Madison Park в…
Відкрити

Coffee time

Ні для кого не є таємницею, що ранок починається з кави. Люди з багатьох країн готові підтримати нашу думку. Цей напій із просто чудовим ароматом здатний підкорити серця мільйонів. І…
Відкрити