Цікаві факти про кіз

Кози традиційно використовувалися як джерело м’яса та молока, а також були пов’язані з людиною вже більше 10 000 років.
Цікаві факти про кіз
Цікаві факти про кіз, які ви можливо не знали. Головне і навіть більше читайте на сайти.

Кози традиційно використовувалися як джерело м’яса та молока, а також були пов’язані з людиною вже більше 10 000 років. Вони також завжди вважалися дуже цінними тваринами за їх хороші продукти, включаючи шерсть і шкіру. Вирощування кіз має багато переваг, наприклад, вони швидко ростуть, адаптуються до багатьох кліматичних умов, потребують менше корму та місця. Сьогодні багато людей усвідомлюють, що кози також можуть бути чудовими тваринами-компаньйонами. Приходьте і насолоджуйтесь цими 50 фактами про козлів і оцініть ці чудові створіння.

Кіз більше, ніж свиней

У світі налічується близько 1 мільярда кіз. За останні 40 років їх населення у всьому світі зросло більш ніж вдвічі. Майже 90% їхнього населення проживає в країнах, що розвиваються, причому більшість – в Азії, а потім в Африці. Цікаво, що його поголів’я перевищило поголів’я свиней, яких близько 700 мільйонів, а корів теж близько 1 мільярда.

Більшість кіз від природи мають два роги

Більшість кіз від природи мають два роги різних форм і розмірів, залежно від породи. Були випадки поліцератних кіз (мають більше двох або аж вісім рогів), і це генетична рідкість, яка часто передається у спадок. Загалом роги самок кіз менші за роги самців.

У кіз також можуть бути «пастухи»

Пастух або козовод — це людина, яка пасе кіз і займається цим, як професійною діяльністю або майже так само, як пастух, який пасе овець. Козоводи зазвичай працюють у місцях, де популяція кіз висока, наприклад в Азії та Африці.

М’ясна промисловість використовує козенят на м’ясо

Тривалість життя кіз коливається від 15 до 18 років. Козенят або молодих кіз часто забивають у віці від 3 до 5 місяців з вагою від 25 до 50 фунтів. Більшість кіз забивають протягом перших 12 місяців життя, іноді до 16 місяців. Діти не накопичують багато жиру, поки їм не виповниться приблизно рік і старше.

Самки кози можуть завагітніти до 12 років

Цікаві факти про кіз

Заводчики можуть починати спаровувати свою козу вже у віці від 10 до 15 місяців. Залежно від породи та середовища, період вагітності або вагітності кози може становити від 145 до 155 днів, у середньому 150 днів. Нерідкі випадки, коли кіз або самки мають 2 або 3 козенят в посліді, і навіть народжують дітей до 12 років.

Козяче молоко має менший вміст лактози, ніж коров’яче

Козячий сир або шевр (французький термін для козячого сиру) користуються популярністю як у молоді, так і у літніх людей, які, швидше за все, демонструють низьку толерантність до коров’ячого молока. Козяче молоко має менший вміст лактози, ніж коров’яче, приблизно від 10 до 12% на склянку. Більше того, шевре містить менше жирів і більше вітаміну А і калію, що робить його чудовою альтернативою для багатьох людей на дієті.

Козяче молоко не підходить для немовлят

Американська академія педіатрії не рекомендує давати немовлятам молоко від кіз. Хоча козяче молоко може бути корисним для дорослих, воно не рекомендується для немовлят, оскільки воно містить меншу кількість фолієвої кислоти, заліза, вітамінів C і D, тіаміну, ніацину, вітаміну B6 і пантотенової кислоти, щоб задовольнити потреби дитини в харчуванні. Крім того, це може завдати шкоди ниркам немовляти та спричинити порушення метаболізму.

Козяче м’ясо є більш здоровою заміною іншого м’яса

Козяче м’ясо є більш здоровою заміною іншого червоного м’яса, такого як баранина, яловичина та свинина. Він дуже поживний, від природи пісний і має ряд переваг для здоров’я. Козяче м’ясо містить більше заліза, менше жиру, менше насичених жирів і приблизно таку ж кількість білка, 27 г білка на кожні 100 г, відповідно до яловичини, свинини, баранини або курки.

Кози — істоти соціальні

Кози – соціальні істоти, і вони люблять бути поруч з іншими козами. Якщо вам подобається мати козу як домашню тварину, ви повинні розглянути питання про задоволення їхніх потреб, наприклад, великий задній двір і більше ніж одну козу в якості компаньйона. Кози також дуже добре уживаються з іншими тваринами, включаючи сільськогосподарських собак, кішок, корів, овець, ослів і коней. Але майте на увазі, що, на жаль, мисливські собаки можуть сприймати кіз як здобич.

У вас проблеми зі шкірою? Спробуйте мило з козячого молока!

Сьогодні, з такою кількістю доступних варіантів мила, ви можете заплутатися, який з них найкраще підходить для вашої шкіри, а мило з козячого молока — це ще один продукт, який ви можете розглянути. Мило з козячого молока є м’яким очисним засобом, на відміну від більшості мила, виготовленого на ринку, що містить жорсткі поверхнево-активні речовини, які можуть позбавити вашу шкіру природної вологи та олії, що змушує вас відчувати себе сухим. Крім того, мило з козячого молока містить велику кількість жирів, зокрема каприлової кислоти, що дозволяє м’яко видаляти забруднення, не видаляючи природні жирні кислоти шкіри. Нарешті, він також може запобігти появі прищів (через вміст молочної кислоти), а також служити природним ексфоліантом.

Тобаго — світова столиця козлячих перегонів

Козячі перегони — це вид спорту, який розпочався в Баку, Тобаго в 1925 році. Зараз він відомий як Фестиваль козлячих перегонів у Буку, відома і жвава подія, яка збирає тисячі людей, переважно з Тринідаду. Протягом дня перегонів у районі проходить парад кіз і жокеїв, а модератори ведуть натовп, яким кози є фаворитом для перемоги під час матчів. Фестиваль козиних перегонів сприяє розвитку туристичної індустрії Тобаго, який проходить з середини липня по 1 серпня.

Англо-нубійська коза — британська порода домашніх кіз

Англо-нубійська коза є однією з найпопулярніших порід сьогодні. Ця порода виникла в 19 столітті в результаті схрещування корінних британських кіз і змішаної популяції великих вислоухих кіз, імпортованих з Близького Сходу, Північної Африки та Індії.

Кози переглядають тварин

Кози мають репутацію тварин, які готові їсти майже все. Хоча кози буквально не споживають неїстівний матеріал, вони переглядають тварин або травоїдних тварин, які харчуються листям, м’якими пагонами або плодами високорослих, часто деревних рослин, таких як чагарники. На відміну від овець і великої рогатої худоби, які пасуться, кози будуть жувати і смакувати майже все, що нагадує рослинну речовину. Вони роблять це, щоб визначити, чи добре це їсти, включаючи картон, одяг та папір.

Деякі кози вміють дуже добре балансувати і лазити по деревах

Ще однією рисою деяких кіз є їх здатність лазити на дерева, в тому числі досить високі, і стояти на маленьких гілках, які, здається, ледве витримують їх вагу. У країнах, де їжі відносно мало, таких як Марокко, нерідко можна побачити такого роду кіз.

Американський пігмей маленький і компактний

Цікаві факти про кіз

Американський пігмей — американська порода ахондропластичних кіз, яка має генетичне захворювання, основною ознакою якого є карликовість. Більшість власників цієї породи вирощують їх на м’ясо або як тварин-компаньйонів. Цікаво, що карликову козу також часто асоціюють з науковими дослідженнями, оскільки виявилося, що вона є хорошим виробником антитіл для імунологічних досліджень.

Дамаська коза – чудовий виробник як м’яса, так і молока

Дамаська коза — це порода кіз, яка виникла в країнах Близького Сходу, наприклад, в Сирії. Інші його назви – Халеп, Дамаскин, Алеппо, Баладі, Шамі та Чамі. Дамаська коза – чудовий виробник як м’яса, так і молока, а також забезпечує свого власника тонкою шкірою. Він також може народжувати трійні або навіть чотирьох дітей.

Альпійські кози — важкі доярки

Альпійська — середня та велика порода кіз, яка виникла у французьких Альпах. Він популярний завдяки своїм доїнням. Потім молоко перетворюється на сир, масло, мило, морозиво або все, що пов’язано з молочними продуктами, які зазвичай отримують з коров’ячого молока.

У Китаї налічується понад 55 місцевих порід кіз

У країнах Азії найбільша популяція кіз існує в Китаї, Індії, Бангладеш і Пакистані. Китайські кози становлять понад 15% загальної популяції кіз світу. У Китаї існує понад 55 місцевих порід кіз, розташованих у різних районах, включаючи північний скотарський регіон, регіон Цинхай-Тибетського плоскогір’я, змішаний скотарсько-сільськогосподарський регіон, а також північний і південний сільськогосподарський регіон.

Салем Блєк — високий козел

Салемська чорна — цінна порода кіз у північно-західній частині Таміл Наду, Індія. Батьківщиною цієї породи є райони Салем, Крішнагірі, Дхармапурі, Карур, Ероде і Намаккал Таміл Наду. Салемські чорні кози — це високі тварини, повністю чорного кольору і вирощені в основному для отримання м’яса.

Нігерійська карликова коза — ще одна порода карликових кіз

Як і американська карликова коза, нігерійська карликова коза є ще однією породою карликових кіз. Ця порода може бути рогатою або від природи безрогою. Шерсть у нього тонка і відносно коротка, може бути будь-якого кольору або різнокольорової. Його поширені кольори – чорний, шоколадний і золотий, часто з білими відмітками. Хоча спочатку нігерійську карликову козу розводять для показу і як тварину-компаньйона, тепер також розводять для молочних цілей.

Гірські кози живуть на великій висоті

Гірські кози є одними з найбільших ссавців у високогірних місцях проживання понад 13 000 футів (4 000 м) над висотою. Іноді вони опускаються до рівня моря в прибережних районах, хоча це, по суті, альпійські та субальпійські види. Найпоширенішими хижаками гірських кіз є ведмеді, вовки, орли, росомахи, гірські леви.

Проходить більше двох років, перш ніж гірські кози стають статевозрілими

Гірські кози починають свою статеву зрілість приблизно в 30 місяців. Самки в стаді зазнають синхронної тічки з кінця жовтня до початку грудня, в цей час самці і самки беруть участь у процедурі спарювання. Самки гірських кіз зазвичай ігнорують молодших самців, які намагаються брати участь у шлюбних ритуалах, і віддають перевагу старшим самцям.

Ринок козячого молока зростає

Кози становлять приблизно 2% від загальної річної кількості молока у світі. У 2018 році обсяг світового ринку козячого молока оцінювався в 8,5 мільярдів доларів. Очікується, що ці цифри зростуть до 2026 року (близько 11,4 мільярда доларів), зростаючи зі складним річним темпом зростання 3,8% з 2019 по 2026 рік.

Кози можуть допомогти запобігти лісові пожежі

Люди використовували кіз для видалення небажаної рослинності протягом багатьох століть. Деякі називають їх «машинами для поїдання їжі» та «засобами біологічного контролю». Ще в 90-х роках люди використовували стада кіз для очищення сухого чагарника та запобігання лісових пожеж.

У китайському зодіаку є коза

Цікаві факти про кіз

Коза — одна з 12 тварин китайського зодіаку. Згідно з китайським зодіаком, люди, які народилися в 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003 і 2015 роках, вважаються м’якими, ніжними, сором’язливими, стійкими, чуйними, доброзичливими. сильний дух доброти та справедливості. Крім того, у них дуже тонкі ідеї, велика креативність і наполегливість, вони можуть добре розвивати професійні навички.

Кози чисті, згідно з Біблією

У Біблії багато разів згадуються кози. За єврейськими дієтичними законами коза вважається «чистою» твариною (чисте м’ясо визначається як м’ясо кожної тварини, у якої копита роздвоєно і жує жуйку). Зазвичай для почесного гостя зарізали молоду козу.

Пневмонія може бути поширеною у кіз

Незважаючи на те, що кози часто називають «сильними тваринами» і в багатьох ситуаціях не потребують незначної медичної допомоги, вони все ще схильні до ряду захворювань. Деякі з поширених станів, що вражають кіз, – це респіраторні захворювання, такі як пневмонія, внутрішні паразити, гниль ніг, отруєння кормом і токсикоз вагітності.

Вірусні захворювання вражають кіз

Вони також можуть бути заражені різними вірусними та бактеріальними захворюваннями, такими як артрит кози, енцефаліт, ящур, рожа, казеозний лімфаденіт, мастит та псевдорабіє. Крім того, вони можуть переносити і передавати людям різні зоонозні захворювання, такі як бруцельоз, туберкульоз, сказ і лихоманку.

Вам також може сподобатися

Кумедні факти про їжаків

Після котів, їжаки вважаються улюбленцями інтернету. Але чи багато ви знаєте? Їжачки вважаються нелегальними в деяких частинах Америки Вони набули певної популярності як домашні тварини, але деякі міста і штати…
Відкрити

15 цікавих фактів про лемурів

Лемур на латині означає “Духи ночі” Факти про лемурів показують, що корінні жителі Мадагаскару боялися лемурів. Їх зовнішній вигляд може нервувати, особливо вночі, коли вони найбільш активні. Досвід тубільців привів…
Відкрити

10 фактів про жирафів

Що ви знаєте про жирафів? Те, що вони високі … дуже високі тварини. Пропонуємо вам познайомитися з ними ближче, прочитавши кілька цікавих фактів. Можливо, деякі з них стануть для вас…
Відкрити

Твариний світ Тихого океау

Морж Атлантичний вид моржів здебільшого зустрічається між Канадською Арктикою на сході та Російською Арктикою на заході. У цьому регіоні налічується близько 25 000 моржів, кількість дорослих моржів постійно зменшується. Морські…
Відкрити