Цікаві факти про морськеих Анемонів

Цікаві факти про морськеих Анемонів

Морські анемони – тварини, які відіграють важливу роль в морській екосистемі. Вони схожі на рослини. Безхребетні слугують домівкою для численних морських істот, таких як креветки-чистильники і навіть риби-клоуни, такі як Немо. Незважаючи на те, що вони виглядають як красиві квіти, які лежать нижче припливів, морські анемони – досить грізні хижаки. Отримайте більш детальну інформацію про цих морських істот, читаючи ці шокуючі факти про морських анемонів.

Морські анемони – сильні хижаки.

Хоча вони можуть виглядати як морські істоти, які мало що роблять, морські анемони можуть завдати серйозного удару. Вони сильні хижаки, незважаючи на те, що в основному ведуть осілий спосіб життя. Морські анемони харчуються безліччю хижих організмів, включаючи планктон, молюсків, ракоподібних і рибу. У рідкісних випадках великі види морських анемонів можуть навіть харчуватися більшими тваринами, такими як морські птахи.

Вони паралізують своїми щупальцями.

Щоб добути собі їжу, морські анемони чекають, поки жертва не підійде досить близько до їх щупалець. Як тільки жертва виявиться в межах досяжності, їх щупальця витягнуться, щоб зловити і вжалити жертву. Їх щупальця озброєні спеціальними жалкими клітинами, званими кнідоцітами, схожими на ті, що є у медуз.

Навіть найменший дотик може змусити ці клітини вистрілити в нічого не підозрюючу жертву гарпуноподобнимі структурами. Через ці структури морська анемона вводить потужний токсин, який паралізує здобич. Потім щупальця втягнутий безпорадну здобич в пащу морського анемона, і почнеться травлення. Крім того, ці щупальця можуть втягувати плаваючі залишки їжі.

Морські анемони можуть бути паразитичними.

Незважаючи на те, що більшість видів морських анемон є успішними хижаками в океані, деякі види також діють як паразити на інших морських тварин. Одним з яскравих прикладів є паразитична анемона з дванадцятьма щупальцями (Peachia quinquecapitata). Цей вид паразитує на деяких видах медуз. Коли медуза поїдає личинок цього паразитичного морського анемона, личинки спочатку з’їдають частки їжі з травної системи медузи. Однак у міру зростання анемона починає харчуватися гонадами медузи, а потім переходити до інших тканин. Коли анемона розвинеться у доросле життя, він відділяється від господаря і починає жити самостійно на морському дні.

Деякі морські анемони містять токсини, досить сильні, щоб убити людину.

Отрута морських анемонів складається з різних токсинів, які дуже ефективно паралізують їх видобуток. Хоча переважна більшість з них нешкідливі для людини, деякі види морських анемонів володіють сильнодіючою отрутою, яка потенційно може поранити або навіть вбити людину. Наприклад, анемона пекельна може викликати хворобливі виразки на шкірі. Деякі килимові анемони також можуть викликати анафілактичний шок і органну недостатність, що потенційно може призвести до смерті.

Морські анемони можуть мати симбіотичні відносини з водоростями, що дозволяє їм отримувати енергію від фотосинтезу.

Крім отримання енергії від видобутку морські анемони також можуть використовувати енергію Сонця, об’єднуючись з водоростями. Морські анемони не можуть пройти фотосинтез самі по собі, але вони можуть використовувати допомогу одноклітинних водоростей, щоб забезпечити їм деякі продукти фотосинтезу.

Одноклітинні водорості живуть в клітинах морських анемонів. Вони особливо поширені в щупальцях і ротових дисках, які звернені вгору і мають доступ до сонячного світла. Водорості забезпечують морських анемонів киснем і додатковим джерелом їжі. У свою чергу, морські анемони забезпечують захист водоростей від травоїдних і мікропітателей.

Усередині морських анемонів живуть риби-клоуни.

Одним з найбільш примітних фактів про морських анемонах є те, що кілька видів риб і ракоподібних живуть в щупальцях морських анемон. Можливо, найбільш впізнаваними з них є риба-клоун або риба-анемона, про які багато хто з нас можуть знати по фільму Pixar 2003 року «В пошуках Немо». Риба-клоун і морський анемон мають мутуалістіческіе відносини, що означає, що обидва організму отримують один від одного користь.

Через своїх жалких щупалець морські анемони забезпечують захист риб-клоунів і забезпечують їм безпечне місце для гнізд. Риба-клоун також може харчуватися залишками і мертвими щупальцями морських анемон. У свою чергу, риба-клоун може захистити морських анемон від паразитів і потенційних хижаків. Фекалії риб-клоунів також є джерелом азоту для водоростей, що мешкають в тілах морських анемон. Таким чином, це може сприяти зростанню і регенерації морських анемон. Їх яскраве забарвлення також може залучити невелику рибу, на яку можуть полювати актинії. Риба-клоун також може забезпечувати постійний потік води навколо щупалець морських анемон. Це може допомогти анемонам вирости в розмірах, а також поліпшити дихання риби-клоуна.

Є кілька теорій, чому морські анемони не шкодять рибі-клоуну. Одна теорія припускає, що слизова оболонка риб-клоунів робить їх не виявляються жалячими органеллами морських анемон. Інша причина полягає в тому, що риба-клоун виробила імунітет до токсинів анемонов-господарів.

Краби-боксери несуть в пазурах морських анемон для захисту.

У морських ловлять і крабів-боксерів також є цікаві взаємини. Краби-боксери або краби з помпонами (Лівія) несуть на своїх пазурах морських анемон. Це забезпечує захист для маленьких крабів. З іншого боку, морські анемони отримують доступ до більшої кількості корму, оскільки краби носять їх з собою. Цікаво, що коли краби-боксери втрачають анемони на одній лапі, вони розрізають іншу анемона навпіл. Оскільки деякі анемони можуть відтворюватися таким чином, краби-боксери знову отримують по одному анемону на кожну лапу.

Точно так же деякі раки-відлюдники носять в своїх панцирах морських анемон для захисту. Коли вони переходять зі своїх старих раковин в нові, вони пересаджують анемони в нові раковини. Зокрема, рак-відлюдник Eupagurus prideauxi і морської анемона Adamsia palliata майже завжди живуть разом.

Морські анемони можуть ходити і навіть плавати.

Тіла морських актиній в більшості своїй мають циліндричну форму, причому верхня частина є ротовим диском, а нижня – його педальним диском або «ступень». Вони використовують свої педальні диски, щоб прикріплятися до таких поверхонь, як камені, черепашки і занурене у воду дерево. Деякі види можуть навіть зариватися в пісок і бруд. Приєднавшись до поверхні, вони рідко рухаються і можуть залишатися на одному місці все своє життя.

Однак вони також можуть пересуватися ногами, якщо умови не підходять для їх виживання. Актинії можуть повільно ходити або ковзати за допомогою поділених дисків, хоча рух настільки повільне, що практично неможливо помітити неозброєним оком. Деякі можуть відірватися від поверхонь і згодом дозволити струмів перенести їх в іншу область. Морський лук (Paranthus rapiformis) може навіть приймати кулясту форму і дозволяти течіям відносити його геть. Інші види, такі як Gonactinia prolifera і Stomphia coccinea, можуть активно плисти в нові місця, використовуючи щупальця або тіла.

Вони можуть активно міняти свою форму.

Хоча морські анемони мало пересуваються, вони можуть бути досить жвавими істотами. Їх м’язисті тіла надзвичайно гнучкі, і вони навіть можуть вивертати живіт навиворіт. Більш того, вони можуть повністю втягувати ротові диски і щупальця всередину свого тіла. Їх щупальця також мають м’язові волокна, які мають вертикальну, горизонтальну і діагональну орієнтацію. Це дає щупальцям широкий діапазон рухів, дозволяючи їм подовжуватися, скорочуватися, скручуватися і згинатися.

Вони можуть розмножуватися як статевим, так і безстатевим шляхом.

Морські анемони, як правило, повільно ростуть і розмножуються, але у них різні методи розмноження. Вони можуть використовувати як статеві, так і безстатеві методи розмноження. Для статевого розмноження самці морських анемон зазвичай розпилюють свою сперму в воду. Це стимулює самок випускати ікру, а запліднення відбувається або в воді, або всередині тіла самок морських анемон. Утворилися личинки на деякий час стають планктонними або вільно плаваючими організмами, перш ніж оселитися на морському дні.

При безстатевому розмноженні вони можуть розмножуватися шляхом фрагментації або бутонізації, як і рослини. Вони також можуть розмножуватися, розсовуючи по горизонталі або вертикалі. Розмножуючись безстатевим шляхом, вони, по суті, створюють клони самих себе. Отримані особини генетично ідентичні вихідному морському анемону.

Деякі види можуть змінити свою стать в якийсь момент свого життя.

У деяких видів морських анемон підлоги різні, самці відокремлені від самок. Інші ж послідовно гермафродити. Це означає, що вони можуть змінити свою стать на більш пізньому етапі свого розвитку.

Яскравим прикладом цього є насиджує анемона (Epiactis prolifera). Всі особини цього виду починаються як самки. Пізніше вони стають гермафродитами і розвивають як чоловічі, так і жіночі репродуктивні органи. Таким чином, цей вид складається з більш старих гермафродитів і молодих самок. Самки анемонов можуть розмножуватися, що не запліднюючи ікру. Однак гермафродити можуть запліднювати власні яйця і розмножуватися між собою.

Вони можуть битися один з одним за свою територію – і вони можуть діяти як армії.

Один з найцікавіших фактів про морських анемона полягає в тому, що їх колонії можуть битися один з одним за території. Прекрасним прикладом цього є агрегує анемона (Anthopleura elegissima). Ці анемони розмножуються шляхом клонування, і колонії часто мають одну і ту ж ДНК. Коли одна колонія зустрічає іншу, генетично розрізняються, дві колонії будуть битися один з одним за свою територію.

У збираються анемонов є особливі щупальця, звані акрохагі. Вони використовують ці особливі щупальця тільки для нападу на інші колонії ловлять і запобігання їх вторгнення на свої території. Ці щупальця залишають після себе шкірку шкіри і жалкі клітини, які можуть викликати некроз у приймаючих анемонов.

Цікавий факт про ці морських анемона полягає в тому, що вони діють як армії. Колонії збираються морських анемон зберігають чітке простір між конкуруючими територіями. У колоніях є особливі касти розвідників, воїнів та інших типів. Іноді вони можуть посилати розвідників в простір між колоніями. Потім анемони-воїни з іншого боку атакують вторглися розвідників. Коли розвідник повертається в свою первісну колонію, його власні товариші-клони атакують його, і це сигналізує колонії про те, що поблизу є колонія.

Рот морського анемона також служить анусом.

Анатомія морського анемона може бути досить дивною. Наприклад, їх рот служить декільком цілям, а не тільки для їжі. Їх травна система має тільки один отвір, а це означає, що їх щельовідні рот також функціонує як задній прохід. Що ще більш дивно, так це те, що ці роти також функціонують як репродуктивні органи. Морські анемони викидають яйця, сперму або личинки через рот.

Деякі морські анемони можуть досягати більше 3 футів в діаметрі.

Морські анемони дивно різноманітні – вони бувають самих різних форм і розмірів. Як правило, один з найменших видів морського анемона, анемона ярусний (Gonactinia prolifera), рідко виростає більше п’ятої дюйма (5 мм) в довжину. З іншого боку, деякі види, такі як твердий червоний анемона (Urticina columbiana) і морський вітрогон Мертенса (Stichodactyla mertensii), можуть виростати до більш 3 футів (1 м) в діаметрі. Гігантський перистий анемона (Metridium farcimen) також може вирости до більш 3 футів (1 м) у висоту.

Морські анемони мають прекрасну регенеративної здатністю.

Один з найцікавіших фактів про морських анемона полягає в тому, що вони мають досить вражаючими регенеративними здібностями. Подібно морським зіркам, вони мають здатність регенерувати свої кінцівки і вирощувати нових особин з фрагментів падіння тіл. Завдяки цій дивовижній здатності вчені вивчають їх гени, щоб більше дізнатися про механізми їх регенерації. Це потенційно може мати значення для поліпшення загоєння і лікування серцевих захворювань у людей.

Вони можуть жити до 80 років.

Морські анемони вважають за краще не поспішати – вони повільно ростуть і зазвичай живуть досить довго. Повідомляється, що деякі види можуть жити десятиліттями. Наприклад, чудовий морський анемона (Heteractis magnifica), як відомо, вижив більше 80 років в неволі.

Вони живуть в самих різних середовищах існування.

Морські анемони мешкають на різних глибинах в самих різних середовищах існування. Деякі плавають трохи нижче поверхні води, а інші живуть на дні океану до 33 000 футів (10 000 м). Хоча більшість видів процвітають в теплих тропічних водах, деякі живуть в регіонах з помірним кліматом.

Один з видів морського анемона, Edwardsiella andrillae, мешкає навіть на нижньому боці морського льоду недалеко від Антарктиди. Вчені виявили цей вид в 2010 році, і вони не впевнені, як вони можуть вижити при негативних температурах. Вони також дуже мало знають про його репродуктивному поведінці. Дослідники припускають, що цей вид харчується планктоном, який мешкає в крижаній воді.

Деякі морські анемони їстівні для людини.

Хоча деякі види морських анемон можуть становити серйозну небезпеку для людини, більшість видів нешкідливі, а деякі навіть їстівні. Наприклад, анемона змійки (Anemonia viridis) є цінним делікатесом на півдні Італії і на південно-заході Іспанії. Місцеві жителі Іспанії називають це ortiguillas de mar і зазвичай маринують анемони в оцті, покривають їх рідким тестом і обсмажують у фритюрі на оливковій олії.

Вони популярні серед любителів акваріума.

Крім того, що деякі види їстівні, багато акваріумісти, у яких є рифові акваріуми, також містять морських анемон в якості декоративних домашніх тварин. Морські анемони надають акваріуму привабливе різноманітність кольорів і текстур. Однак більшість видів досить чутливі до змін температури, pH і рівня кисню, що ускладнює їх збереження.

Їх популярність в торгівлі тваринами може стати проблемою для популяцій морських анемон. Більшість особин морських анемон видобувається в дикій природі, і це може привести до надмірної полюванні в деяких районах.

Вони важливі частини екосистеми.

Значення цих красивих тварин часто не береться до уваги; вони вносять в морську екосистему більше, ніж просто красу. Морські анемони – важливі хижаки в своїх житлах, а також вони є домівкою для різних видів риб, водоростей і ракоподібних. Крім того, вони також служать здобиччю деяких видів морських зірок, равликів, ракоподібних і риб. Вони сприяють різноманітності видів в рифових екосистемах та інших середовищах існування. Однак морські анемони стикаються з безліччю загроз, таких як браконьєрство, забруднення води і зміна клімату.

Вам також може сподобатися

Які сни бачать собаки?

Кожен власник собаки швидше за все не раз спостерігав картину, коли його улюбленець відчайдушно смикає лапками уві сні, ніби-то женеться за уявної кішкою. У такі моменти ви можете думати про…
Відкрити

17 фактів про дельфінів, яких ви не знали

Наші кращі друзі моря, дельфіни, завжди викликали у людей велике захоплення. Це доброзичливі, щасливі і товариські тварини, які були позитивно відзначені своїм грайливим характером, інтелектом і випадкової допомогою людям, будь…
Відкрити

12 морських видів, що перебувають під загрозою зникнення у 2023 році

Морські види особливо вразливі до зміни клімату, їм загрожує безліч проблем, включаючи підвищення температури та людську діяльність. Згідно із Законом США про види, що перебувають під загрозою зникнення (ESA), близько…
Відкрити