Цікаві факти про рисі

Цікаві факти про рисі

Рись, або інакше відома як руда рись, – це дика кішка середнього розміру. Віна родом з Північної Америки, і його наукова назва – Lynx Rufus. Наскільки вони великі? Рисі з гострими вухами і підстриженими хвостами вдвічі більше звичайних домашніх кішок, але не такі великі, як гірські леви. Рисі – екзотичні кішки, але вони не підпадають під категорію тварин, що знаходяться під загрозою зникнення. Фактично, з 2002 року Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи (МСОП) помістив його в категорію «найменших побоювань».

Чи знаєте ви, що рись – сама дружня з усіх екзотичних кішок, тому що вони міцно пов’язані зі своїми господарями? Насправді, незважаючи на їх велику статуру і лютий вигляд, рисі не класифіковані як небезпечні для людей, так як ще не було записів про напади.

Але це не означає, що вони не повинні битися, якщо їм потрібно! Рисі нападають, коли їм загрожують або якщо поруч знаходяться дитинчата. Вони швидкі і мають гострі кігті. Крім того, рисі, хворі на сказ, схильні до нестійкого поведінки, млявості і піни з рота. Дізнайтеся більше про ці диких кішок і їх характеристиках з нашої колекції цікавих фактів про рисі.

Рисі вважаються відмінними мисливцями в дикій природі і можуть бути досить лютими.

Ці дикі істоти можуть успішно полювати за здобиччю, яка набагато більше, ніж вони є. Однак зазвичай ці дикі кішки полюють на маленьких істот, таких як кролики, миші та багатьох інших дрібних тварин, які живуть в дикій природі.

Рисі мають відмінні здібності скритності, які дозволяють їм залишатися непоміченими під час полювання. Коли рись готова, вона може стрибнути до своєї здобичі майже на 20 футів з великою силою і швидкістю.

Самці рисі зазвичай живуть на більшій території в порівнянні з самками свого виду.

Як і інші види кішок, рисі вважаються територіальними і часто відзначають свій будинок, дряпаючи поверхні і залишаючи після себе відкладення сечі або фекалій. Самець рисі зазвичай бродить по декількох територій і охороняє їх, в той час як самка зазвичай живе на невеликих територіях, щоб піклуватися про своїх дитинчат.

Хоча рисі вважаються поодинокими тваринами, вважається, що деякі рисі нерідко міняються територіями. Деякі спостереження також показали, що рисі рідко б’ються за свою територію, стверджуючи панування над іншою.

Самець рисі звичайно крупніше самки.

Самець рисі зазвичай на третину більше середнього розміру самки. В середньому дорослі рисі-самці мають довжину близько 3 футів і важать від 20 до 30 фунтів.

В середньому, довжина хвоста рисі часто становить близько 5 дюймів, причому хвіст самки зазвичай коротше, ніж у самця. Крім того, в залежності від того, в якому регіоні Північної Америки живе рись, середня вага може також становити  більше 30.

У деяких містах США рисі поступово стають звичайним явищем.

Станом на 2017 рік, поява рисі в американських містах, таких як Лос-Анджелес і Нова півкуля, поступово стає все більш поширеним явищем. Згідно з дослідженнями, рисі поступово починають процвітати за рахунок тварин, що мешкають в містах і полюють на дрібних тварин, таких як птахи, гризуни, бродячі коти, білки і багатьох інших.

Через свого нічного способу життя рисі можуть жити в самих різних місцях, таких як всі типи лісів, чагарників, прибережних боліт і багатьох інших. У деяких випадках також були випадки, коли рисі харчувалися домашньою худобою та іншими тваринами.

Пращур рисі мігрував з Євразії в Північну Америку 4 мільйони років тому.

На думку вчених, найбільш ранній з відомих родичів роду рисей виник в Африці більше 4 мільйонів років тому і відомий вченим як рись Issoire або рись Issiodorensis. Подальші дослідження також показали, що зовнішність цієї рисі більше нагадувала середню сучасну домашню кішку, ніж сучасні родичі цього роду. Сьогодні сучасні рисі вважаються нащадками рисі старого світла.

Рисі, як відомо, мають прекрасний зір та нюх.

Вночі ці почуття використовуються, щоб допомогти рисі знайти здобич і уникнути інших хижаків. Вночі рисі звертають увагу на звуки навколо, щоб знайти дрібних тварин, на яких вони можуть полювати, або використовують свій ніс, щоб вловлювати запахи.

У рисі 28 зубів, включаючи 4 ікла.

Під час полювання рисі використовують свої чотири гострих ікла, щоб глибоко проникнути в свою жертву, щоб зловити і знерухомити її. Крім того, всі їх інші зуби також досить гострі, щоб прорізати шкіру і розірвати плоть своїх жертв.

Кусаючи свою здобич, рись також використовує свої п’ять висувних гачкуватих пазурів, щоб убезпечити маленька тварина і вбити його перед їжею.

Вагітність самки зазвичай триває від 50 до 70 днів.

Під час вагітності самка рисі часто залишається в берлогах з упалих колод або в ущелинах скель. В середньому самка вагітніє близько двох місяців. Вона також продовжить полювання на себе і своїх кошенят після того, як вони народяться.

Під час шлюбного сезону самці будуть спаровуватися з якомога більшою кількістю самок рисі, поки у них не закінчиться тічка. Після того, як самка закінчила народжувати, вона буде піклуватися про своїх дитинчат, поки вони не стануть достатньо придатними, щоб самі подбати про себе, і цикл триватиме.

Рисі зазвичай претендують на 2-3 різні території в якості свого будинку.

Ці істоти зазвичай претендують на території в межах від 1 до 18 квадратних миль один від одного, щоб збільшити розмір своїх мисливських угідь. Залежно від пори року розмір їх територій також може варіюватися, де взимку будуть менші площі, а влітку – ширші.

В середньому у рисі буде від 2 до 3 ділянок, позначених її територія, до тих пір, поки вона не буде готова до переїзду на нове місце.

Рисі не впадають в сплячку взимку і замість цього продовжують щодня полювати.

Згідно з дослідженнями, рисі залишаються активними протягом усього року. Вони не впадають в сплячку і не мігрують в інші місця в зимові місяці. Крім того, хоча в основному відомо, що вони мають сутінковим поведінкою, рисі можуть також полювати протягом дня, щоб знайти більше здобичі взимку, де менше видобутку вільно бродить.

Під час полювання рисі вважаються хижаками із засідок.

Під час полювання рисі демонструють таку поведінку, як переслідування своєї здобичі, щоб отримати елемент несподіванки. Зазвичай рисі влаштовують засідку на свою здобич, щоб вона не втекла і не втекла. Цей метод полювання також дозволяє рисі зберігати свою енергію, щоб зосередитися на атаці, замість того, щоб кожен раз бігати за своєю здобиччю.

Руда рись і канадська рись також можуть схрещуватися один з одним.

У серпні 2003 року вченим вдалося підтвердити успішну спробу розведення канадської рисі і рисі. Гібридне тварина між цими двома видами відомо як Blynx або Lynx cat. За цей час в північно-східній частині штату Міннесота було ідентифіковано в цілому три гібрида.

У штаті Флорида пітонів поступово розглядають як загрозу для корму рисі.

Станом на 2000 рік регулярно повідомлялося про зростання популяції пітонів в цьому районі, і було відзначено, що вони споживають ту ж здобич, що і рисі на цій території. В результаті кількість тварин, на яких рисі зазвичай полюють, щоб вижити, постійно зменшується, що загрожує їх виживання в цій області. Крім того, були повідомлення про скорочення популяції рисі в штаті Флорида.

Сліди рисі зазвичай мають діаметр близько двох дюймів і нагадують сліди маленької собаки.

Сліди рисі зазвичай вимірюються на відстані двох дюймів одна від одної в діаметрі, а також трохи нагадують ті ж сліди, що і слід невеликої собаки. Крім того, передні лапи рисі трохи більше, ніж ступні задніх ніг. Лапи рисі також мають невелику виїмку, розташовану на передній частині п’яткової подушки, де вона знаходиться в центрі сліду, який вона робить.

Рись вважається найменшою серед 4 видів рисі.

Серед чотирьох відомих видів рисі євразійська рись вважається найбільшою в групі і буде мати значні варіації цієї істоти в межах свого виду. Іберійська рись класифікується як другий за величиною вид рисі, де найменші класифікуються як канадська рись, за якою слідує рись.

Хутро рисі зазвичай оранжевого кольору, а також може мати натуральні кольори хутра, такі як коричневий або сірий.

Найпоширеніший колір хутра рисі – коричневий з червонуватим відтінком, через якого він здається помаранчевим. Однак інші підвиди цієї істоти також можуть мати кольору шерсті, такі як сірий, чорний і темно-коричневий. Як правило, хутро на нижньому боці рисі також буде світліше, ніж колір шерсті на верхній частині його тіла.

Під час шлюбного сезону рисі зазвичай видають шиплячі і кричущі звуки, щоб привернути помічника.

Відзначено, що рисі рідко видають будь-які заклики до спілкування, крім періоду шлюбного сезону. В цей час рисі також змагатимуться з іншими самцями, щоб привернути увагу самки. Згідно з дослідженнями, шлюбний поклик самця рисі часто нагадує крик кричущої в агонії жінки.

Дитинчата рисі починають вчитися полювати вже в 5 місяців.

Рисі зазвичай швидко дозрівають і можуть почати вчитися полювати самостійно у віці 5 місяців. До 8-11 місяців молодий рись буде готовий залишити свою матір і почати ставати більш незалежним. На той час, коли їм виповниться 1 рік, рисі досягли б повної зрілості.

Рисі зазвичай вважаються хорошими плавцями, хоча зазвичай уникають занурень у воду.

Рисі вважаються талановитими хижаками, які також уміли ловити здобич, яка живе у воді. Також було зареєстровано, що ці істоти також здатні плавати на великі відстані через озера і річки.

Якщо рисі які не доїдають свою здобич, вона сховає її останки під брудом, листям або снігом.

Відомо, що рисі не витрачають свою здобич, якщо вони не можуть з’їсти її за один присід. Коли після полювання у рисі залишається значна кількість їжі, вона зберігає її під землею або листям, щоб заховати від інших хижаків. Як тільки рись знову зголодніє, вона повернеться за останками і з’їсть все інше.

Рисі зазвичай приблизно в два рази більше середньої домашньої кішки.

У порівнянні зі звичайною домашньою кішкою, рисі вважаються більший і небезпечніше знаходитися поруч. В середньому рись зазвичай важить в два рази більше ваги домашньої кішки. Однак було також відзначено, що є кілька видів домашніх кішок, які дуже схожі на рисі, які зазвичай зустрічаються в дикій природі.

За віруваннями корінних американців, рись – символ пильності і терпіння.

Корінні американці також вважали, що дух рисі розкриває істину. В їх культурі цим істотам зазвичай робляться підношення. Крім того, є також кілька негативних символів, з якими корінні американці пов’язували рись, наприклад, наявність персонажа, який принесе невдачу.

Рисі потужні і можуть битися тварин в кілька разів важче їх самих.

Щоб описати міру своєї сили, середньостатистична рись може успішно вбити дорослого оленя незалежно від його розміру. Його сила укусу також становить близько 743 фунтів на квадратний дюйм. Крім того, їх мисливські угіддя не обмежуються сушею, так як вони також можуть полювати на здобич, таку як риба.

Вважається, що деякі древні люди колись тримали рисі в якості домашніх тварин.

У стародавні часи вважається, що рисі колись жили серед людей в Месопотамії і були навчені там приручити. Згідно з іншими археологічними розкопками, проведеними на початку 2010-х років, також представлені докази, що підтверджують це твердження. У дослідженні використовувалися сотні зразків ДНК, отриманих з останків, знайдених під час розкопок, а також зразки сучасних котячих порід, що мають котячу родовід.

Вам також може сподобатися

12 неймовірних фактів про павуків

Павуки – одна з груп безхребетних, за якими найпростіше спостерігати, і вони чарівні істоти. Ось деякі з наших улюблених цікавих фактів про павуків. 1. Павуки комахи? Павуки – павукоподібні. Вони…
Відкрити

Твариний світ Тихого океау

Морж Атлантичний вид моржів здебільшого зустрічається між Канадською Арктикою на сході та Російською Арктикою на заході. У цьому регіоні налічується близько 25 000 моржів, кількість дорослих моржів постійно зменшується. Морські…
Відкрити

80 цікавих фактів про сову

Дитинча називають совою. Після вилуплення самка сови, як правило, буде сидіти або роздумувати своїх новонароджених совок, щоб зберегти їх у теплі. Мати також полюватиме на їжу і годуватиме совок, поки…
Відкрити

Як спілкуються тварини?

Тварини можуть бути не в змозі говорити або опановувати передові мовні прийоми, але вони, безумовно, мають інші способи спілкування. Китова пісня, вовчий виття, жабенькі квакання, пташині чіпси – навіть танець…
Відкрити

Собаки-рекордсмени

10 собак-рекордсменів потрапили в книгу Гіннеса Собаки – неймовірні істоти: вони люблять, надзвичайно віддані, розумні, захищають своїх людей і абсолютно чарівні. Деякі собаки – все це, а потім деякі, наприклад,…
Відкрити