Цікаві факти про Сибір

Цікаві факти про Сибір

Величезний регіон Сибір Росія, що тягнеться від Уральських гір до узбережжя Тихого океану, перетворився в справжню Мекку для любителів природи з усього світу. Це царство дикої природи, густих лісів, кришталево-блакитних озер, унікальних видів тварин і надстійких до холоду місцевих жителів займає величезну територію площею понад 5 мільйонів квадратних миль, яка перевищує територію всієї Австралії, Гренландії і Мадагаскару разом узятих.

Сибір займає близько 77% всієї території Російської Федерації, але, зважаючи на суворі погодні умови, тут проживає всього 36 мільйонів чоловік. Простіше кажучи, на одну квадратну милю Сибіру припадає лише 7 осіб проти 86 в США. У Сибірський федеральний округ входить 130 сибірських міст, в тому числі 3 з більш ніж мільйонним населенням – Новосибірськ, Омськ і Красноярськ.

Сибір увійшла до складу Російської держави в XVI-XVII століттях, але перші згадки про цей район в російських літописах відносяться до XII століття, коли новгородські купці вирушили на схід за якісними хутром. Однак, згідно з китайськими джерелами, Сибір була заселена племенами вже в другому тисячолітті до нашої ери. Це підтверджують археологи, що виявили кам’яні знаряддя праці, що відносяться до цієї епохи.

Більш того, величезна похоронна човен завдовжки п’ять метрів була знайдена і в долині Інга, що на півдні Тюменської області. Говорячи про цікаві факти про Сибір, фахівці підрахували, що це відкриття було зроблено близько 3190 року до нашої ери, що фактично доводить, що Сибір була заселена набагато раніше, ніж була побудована єгипетська піраміда Хеопса.

Найглибше озеро у світі: Байкал.
Не дивно, що перлиною і найвідомішою пам’яткою Сибіру є чудове озеро Байкал. Масивне озеро є абсолютним світовим рекордсменом за віком і глибині, оскільки цей гігант глибиною 1700 метрів (5577 футів) може похвалитися більш ніж 25-мільйонної історією.

Так званий «Великий Блакитний очей Сибіру» містить близько 20% некрижаної прісної води в світі і є домом для близько 2600 видів тварин, половина з яких є унікальними і живуть тільки в водах Байкалу. Так що поїздка в Сибір – ваш єдиний шанс побачити милого байкальської тюленя на ім’я нерпа, це дуже мило!
Чи знаєте ви, що Сибір пережила вторгнення інопланетян? Ну, звичайно, справа не в НЛО і загадкових колах на полях, а в Сибірському регіоні дійсно впав метеорит! Сталося це понад століття тому в 1908 році і було названо Тунгуським подією. Рано вранці 30 червня 1908 року в Сибіру стався потужний вибух біля річки Кам’яна Тунгуска (який був майже в 185 разів важче, ніж вибух атомної бомби в Хіросімі!) І зрівняв близько 1200 квадратних миль тайги. Сейсмічна активність відчувалася навіть у Великобританії. Просто неймовірно!
Одним з найбільших подій в історії Росії було будівництво Сибірської залізниці або Транссибірської залізниці, яке було повністю завершено в 1916 році. Велика Транссибірська залізниця довжиною 5800 миль (9288 км) стала найдовшою в світі. world, а поїздка по всьому маршруту Москва – Владивосток займає близько 7 днів на поїзді, проходячи через 8 часових поясів і 87 міст Росії! Залізниця дає просто приголомшливі можливості для фантастичного подорожі по Сибіру і пізнання Росії.
Так що, якщо ви не були налякані згаданими вище божевільними фігурами і зачаровані дикою природою регіону, наберіться сміливості і станьте підкорювачем сибірських просторів у власному Транссибірському пригоді!

Вам також може сподобатися

50 цікавих фактів про Тихий океан

Понад 1,1 мільярда років тому існував суперконтинент під назвою Родинія, до якого входили землі, які ми тепер знаємо як Австралія, Антарктида, Америка, Південний Китай, Гренландія, Сибір та Західна Африка. Він розпався через 350 мільйонів років, що призвело до утворення раннього моря.
Відкрити

One step away from death

Once my family and I went on vacation to the mountains to try snowboarding. When you are on holiday, you hope to relax and have a lot of fun. But when you relax with an extreme sport, there are risks of getting hurt or even worse.
Відкрити

Екологічні проблеми Львівщини

Львів, як і багато інших міст, стикається з низкою екологічних проблем, які чинять негативний вплив на здоров’я мешканців і навколишнє середовище. У цій статті я розгляну деякі з основних екологічних…
Відкрити