Цікаві факти про Тихий океан

Цікаві факти про Тихий океан

Тихий океан

Найбільший океан на Землі наповнений таємницями, але також зазнає великих тисків, таких як зміна клімату, забруднення пластиком та надмірний вилов. Тихий океан – найбільший і найглибший океан на Землі. Він охоплює 60 мільйонів квадратних миль від Каліфорнії до Китаю, а в деяких регіонах простягається на десятки тисяч футів під поверхнею води. Щоб зрозуміти, наскільки величезним є Тихий океан, можна скласти всі маси Землі, і Тихий океан все одно буде більшим.

Назва океану

Тихий океан – версія тихого або мирного. Його назвав дослідник Фердинанд Магеллан у 1520 році, коли він пропливав через спокійну ділянку води по океану. Попри свою назву, Тихий океан – це величезна водойма, яка кишить активністю. Велика частина океану все ще чекає на вивчення, але діяльність людини, така як промислове рибальство, глибоководний видобуток корисних копалин та спалювання викопного палива, вже істотно змінює це. Величезна водойма є домом для деяких найунікальніших форм життя на Землі та містить найглибші досяжки, відомі людству. Ось огляд деяких ключових особливостей цього великого океану, а також проблем, що впливають на нього.

Пологи ураганів

Тихий океан викликає деякі найсильніші урагани, які коли-небудь бачили. Наприклад, у 2018 році найсильнішою бурею року був Super Typhoon Mangkhut. Він вразив Філіппіни наприкінці вересня, перш ніж розсіятися над материковим Китаєм. Найсильніше, штормові вітри досягали 165 миль на годину, викопчуючи дерева, руйнуючи будинки та спричиняючи смертельні селеві зсуви.

Урагани, тайфуни та циклони насправді є різними назвами для одного і того ж погодного режиму. Ураган застосовується у східній частині Тихого океану, тайфун у північно-західній частині Тихого океану та циклон у південно-західній частині Тихого океану. Шторми харчуються енергією теплої води, що робить Тихий океан потужним розсадником для них.

Вогняне кільце

Тихоокеанський басейн називають «Вогняним кільцем» через область землетрусу та вулканічної активності навколо його країв. В результаті ланцюг вулканів становить приблизно 25000 миль в довжину та оживає там, де тихоокеанська тектонічна плита ковзає проти інших тектонічних плит, які її обводять, або стикається з ними. Заглиблення тектонічних плит – коли плита ковзає під іншою – у певних районах також допомагає формувати глибоководні траншеї.

Маріанська впадина

Маріанська западина – одна з таких глибоких океанічних траншей, яка розташована вздовж Вогняного кільця в Маріанському архіпелазі на схід від Філіппін. Це найглибше відоме місце на планеті – глибше гори. Еверест високий, досягає приблизно семи миль. Найглибша точка в траншеї називається Challenger Deep, на висоті 36000 футів.

Люди спустилися в «Челленджер Глибокий» у 1960 році в підводний флот ВМС США, а режисер і дослідник фільму Джеймс Кемерон здійснив сольну подорож у 2012 році. Сьогодні вчені періодично відправляють транспортні засоби з дистанційним управлінням на дно траншеї з різними цілями дослідження. Вчені тільки починають дізнаватися про життя в найглибших частинах Світового океану. Істоти в глибокому морі існують у водах з нульовим освітленням, тиском, що стискає, і за умови, що жодна людина ніколи не зможе вижити. Тим не менше, в глибокому морі живе різноманітна група морських істот із таємничим життям – від сяючих приманок до величезних очей. Вчені мало що знають про багатьох із цих істот та про роль, яку вони можуть зіграти у глобальній екосистемі, оскільки їх так важко вивчити.

Закислення океану та “крапля”

Спалювання викопного палива та викид вуглекислого газу в повітря не просто змінює структуру нашої атмосфери. Океани, які поглинають близько 30 відсотків CO2, що викидається в атмосферу, також дуже чутливі до змін, що відбуваються в потеплішаючому світі. Коли це вуглець поглинається, відбувається низка хімічних реакцій, що утворюють більше іонів водню і ведуть до більш кислих вод. За даними NOAA, pH океану за останні 200 років знизився на 0,1 одиниці pH. Це дорівнює океанічним водам, які на 30 відсотків кислотніші. Більш кисла вода ускладнює виживання організмів, які виготовляють оболонки з карбонату кальцію, як молюски та корали. 

З 2014 по 2016 рік аномалія теплої погоди, яку часто називають краплею, відповідальна за знищення високого відсотка морського життя в Тихому океані. На західному узбережжі США багато морських ссавців, таких як морські леви та видри, виявилися мертвими. З того часу деякі вчені припускають, що тихоокеанська крапля була ознакою того, яким може бути життя у світі, що потепліє.

Вчені остаточно не знайшли пояснення того, що спричинило краплину. Деякі припускають, що це крайній кінець циклічної океанічної картини погоди, тоді як багато хто каже, що антропогенні зміни клімату створили ідеальні умови для концентрації інтенсивної, теплої океанської води над східною частиною Тихого океану.

Великий тихоокеанський смітник

Між Гаваями та Каліфорнією знаходиться територія, більша за штат Техас, яку охрестили Великою тихоокеанською сміттєвою плямою. Хоча назва може викликати масивний острів пластику, що стирчить з моря, 94 відсотки пластмас, знайдених у пластирі, насправді є мікропластиками – крихітними шматочками пластику, меншими за зерно рису, і їх часто неможливо побачити неозброєним оком. Велика частина найважчого пластику, знайденого в пластирі, – це занедбані знаряддя для риболовлі, які часто називають «мережами-примарами». Примарні сітки загрожують морському життю, тому що вони легко можуть потрапити в затвор тварин, що плавають.

Сміттєва ділянка в Тихому океані є найбільшою з відомих на планеті, але кілька інших можна знайти в інших океанах (часто повідомляється про п’ять основних). Сміття має тенденцію накопичуватися у кружляючих кругових течіях, які називаються круговими обертами.

Експерти кажуть, що очищення пластиру цілком імовірно неможливе, але деякі намагаються принаймні пом’якшити проблему. Одна голландська компанія Ocean Cleanup на початку 2019 року інвестувала 32 мільйони доларів у прибирання тихоокеанського сміття. Ранні випробування в океані дотепер показали неоднозначні результати.

Перевилов

Мільярди людей у ​​всьому світі покладаються на рибу як на основне джерело білка, а мільйони – на її існування. Багато світових популяцій дикої риби, видобутої для споживання людиною, зараз переловлюється або надмірно експлуатується за межі того, що риба може замінити шляхом розмноження. Точна цифра часто обговорюється природоохоронцями, але, за оцінками ООН, близько третини світового рибальства переловлюється. Незалежно від того, на відстані милі від узбережжя країни чи далеко до моря, перелов впливає на більшу частину Тихого океану, хоча існують обнадійливі ознаки того, що деякі риболовлі відновлюються.

Успішні менеджери рибного господарства регулярно контролюють стан своїх запасів, щоб диктувати, коли регіон можна ловити, скільки та коли потрібно створити “зони заборони”, щоб дати населенню більше часу для розмноження та розмноження.

Тихий океан також є місцем значної частини рибальства у відкритому морі у світі, як легального, так і незаконного, – практика, яку природоохоронці розкритикували як нестійку та збиткову. Нещодавні міжнародні дискусії підняли питання про те, чи слід об’єднуватись країнам, щоб обмежити або навіть заборонити промисел у відкритому морі, яке нині стикається з невеликими обмеженнями.

Вам також може сподобатися

15 простих способів почати економити гроші

Прості та ефективні способи почати економити гроші вже зараз Почніть складати бюджет Це простий спосіб візуалізувати свої витрати та оцінити, де можна заощадити. Бюджетування дає вам можливість контролювати свої гроші,…
Відкрити

Факти про мед

Полийте їм тости або додайте трохи в чай ​​- коли справа доходить до підсолоджувачів. Бджоли роблять мед як джерело їжі, щоб пережити зиму, і навіть перші люди отримували свою частку…
Відкрити

40 цікавих фактів про хімію, які повинен знати кожен

Хімія – це життя. Неважливо, чи вмієте ви перераховувати таблицю Менделєєва по атомній вазі або очікували отримати список про Райана Гослінга і Рейчел Макадамс в «Записній книжці», є ще багато…
Відкрити