Твір-роздум «Люди-векселі» нашого часу

Твір-роздум «Люди-векселі» нашого часу

У повісті відомого Оноре де Бальзака “Гобсек” автор пише про одну з найголовніших проблем суспільства. Він змальовує картину, в якій людські стосунки тримаються і повністю залежать від грошей, нескінченних фінансових транзакцій. Люди в цій картині не сприймаються як особистості, їх цінність визначає лише їх сума борга.

Гобсек – головний персонаж твору, лихвар, що має велику владу у суспільстві. Він знає багато таємниць оточуючих його людей, постійно стає свідком того, як гроші та жадоба до збагачення руйнує щасливі життя та сім’ї. Розуміє та бачить як люди продають свою честь, гідність, інколи навіть життя заради купюр. 

Найяскравішим прикладом цього божевілля стає історія Анастазі де Ресто. Її мати, графиня де Ресто, аби зберегти свою аристократичну репутацію, вдається до жахливого шахрайства. Вона видає свою дочку за багату спадкоємицю, використовуючи підроблені векселі.

Анастазі, щиро закохана в Максима де Трай, стає жертвою цих махінацій. Її щастя зруйновано, адже вона змушена вийти заміж за нелюбого їй чоловіка, щоб розплатитися за борги.

Наш головний лихвар, Гобсек, володіє цими векселями тож повністю контролює Анастазі. Він тримає її в страсі і покорі, можна сказати, що стає її володарем. І ось уже зламане людське життя через жагу до збагачення, майбутнє якого нам чітко покаже повість. Історія Анастазі – це лише один з мільйонів прикладів того, як люди перетворюються з особистостей та прекрасних створінь на пішок в чиїйсь грі, фактично векселями. 

В картині Оноре Де Бальзака символов цього божевільного світу стає Гобсек, адже він має найбільшу жагу до грошей, заради них він готовий абсолютно на все. Він ніколи не палив камін, щоб заощадити на собі, в дровах у нього лежало золото. Його склади були наповнені їжею, мішками з кофе, чого там тільки не було. Всього цього він навіть не торкнувся пальцем, щоб заощадити на собі. Настільки хвора людина це була. 

Бальзак застерігає своїх читачів від жахливої ​​долі людей, які втрачають свою людяність в погоні за багатством. Він показує, що справжні цінності – це не гроші, а любов, честь і гідність.

Твір дуже актуальний в наш час. Дуже багато людей мають мислення Гобсека, думають що “Гроші правлять світом”. Так, без них нікуди, але головне в житті – це точно не гроші. Потрібно завжди пам’ятати, що люди не повинні ставитися один до одного як до цінних паперів, векселів. Потрібно цінувати людські стосунки та оточуючих нас людей, значи що всі вони – особистості. Тоді, можливо, і наш світ стане трохи кращим.

Вам також може сподобатися

Роздуми про миттєве й вічне, сенс життя, щастя людини в розумінні Володимира Винниченка та моєму розумінні

Володимир Винниченко – дуже відомий поет, політик та письменник. В своїй відомій новелі “Момент” він пише про щастя в житті людини, відповідаючи на запитання: “Чи може бути щастя вічним?”. Відверто…
Відкрити

Проблема співвідношення краси, мистецтва і моралі в романі «Портрет Доріана Грея»

Роман Оскара Уайльда «Портрет Доріана Грея», містить у собі співвідношення моралі, прекрасного мистецтва та могутньої краси. Також у цьому творі мистецтва зображається конфлікт між естетичними та етичними людськими сторонами. Автор…
Відкрити

Чим займаються жителі в пустелі?

Населення в пустелях розташоване нерівномірно і сконцентроване в оазисах і вздовж річок. Там розвинене землеробство. Селяни вирощують овочі, фрукти, баштанні культури, виноград, зернові. У напівпустелях багато пасовищ, де розводять корів,…
Відкрити

У чому сенс життя і де його треба шукати? (за твором М.Метерлінка “Синій птах”)

П’єса належить до жанру феєрії та ознакою цьому є казковий сюжет та різні незвичайні образи. Міфологічні образи, ліризм, наявність сценічних ефектів це є ознаками цього жанру. Казкова подорож діток дроворуба…
Відкрити

Актуальність поеми І. Котляревського «Енеїда»

Поема Івана Котляревського “Енеїда” залишається шедевром та не губить своєї популярності та актуальності й в наші часи через безліч факторів та причин. Наприклад, цей витвір мистецтва є культурною спадщиною української…
Відкрити