Як спілкуються тварини?

Як спілкуються тварини?

Тварини можуть бути не в змозі говорити або опановувати передові мовні прийоми, але вони, безумовно, мають інші способи спілкування. Китова пісня, вовчий виття, жабенькі квакання, пташині чіпси – навіть танець медоносних бджіл або енергійне помахування собачого хвоста – є одними з багатьох способів, як тварини передають інформацію одне одному та іншим жителям тваринного світу.

Види часто покладаються на вербальні та невербальні форми спілкування, такі як дзвінки; неголосні слухові сплески, як ляпас хвоста дельфіна по воді; біолюмінесценція; маркування запахом; хімічні або тактильні сигнали; зорові сигнали та постуральні жести. Світлячки і павичі – це класичні приклади блискучої біолюмінесценції та вражаючих візуальних зображень, відповідно. Мурахи використовують хімічні підказки (у процесі, який називається хеморецепцією), щоб допомогти керувати своїми пригодами на пошуки їжі, а також для інших видів діяльності, таких як передача знайомства другові ворогу, зв’язок з новими партнерами та розподіл захисту оборони.

Що стосується акустичного спілкування, не кожен представник виду просто подібний. Тварини в різних регіонах часто голосували на різних діалектах. Наприклад, одне дослідження показало, що блакитні кити виробляють різний малюнок імпульсів, тонів і висоти тону залежно від того, звідки вони. Деякі види птахів однакові. А як бути з тими птахами, які мешкають на кордоні між територіями різних співаків? Вони часто стають двомовними, так би мовити, і здатними спілкуватися співочою мовою, яку підтримує кожна із їхніх груп сусідів.

Спілкування між видами також може зіграти важливу роль. Одне дослідження припустило, що причина того, що у мадагаскарських колючих хвостів ігуани добре розвинені вуха – незважаючи на те, що вони не спілкуються голосово – полягає в тому, що вони можуть чути застережні дзвінки мадагаскарської райської мухоловки. Два види не мають нічого спільного, крім того факту, що вони мають загальне середовище існування, і хижаки люблять перекушувати ними. Отже, коли ігуана чує, як птах піднімає тривогу серед інших птахів, вона, ймовірно, знає, що також насторожена щодо вхідних хижаків.

Однак, оскільки шумове забруднення перешкоджає спілкуванню тварин по всій земній кулі, здатність багатьох тварин ефективно спілкуватися піддається критиці. Збільшення транспортних перевезень протягом останнього століття різко вплинуло на перенесення китової пісні навколо океанічного басейну. Дослідження показали, що співочі птахи теж страждають від галасливих (хоча і наземних) міських околиць. Деяким видам довелося модифікувати свої стилі співу, виробляючи пісні, які звучать голосніше і пронизливіше, щоб їх можна було почути над галасом.

Вам також може сподобатися

8 цікавих фактів про єнотів

Єноти – неймовірно милі тварини. Багато хто мріє зробити їх своїми домашніми улюбленцям. А як багато ви про них знаєте? Пропонуємо 8 цікавих фактів про єнотів-полоскунів. Добре відтворюють звуки. Вчені…
Відкрити

Собаки-рекордсмени

10 собак-рекордсменів потрапили в книгу Гіннеса Собаки – неймовірні істоти: вони люблять, надзвичайно віддані, розумні, захищають своїх людей і абсолютно чарівні. Деякі собаки – все це, а потім деякі, наприклад,…
Відкрити

12 неймовірних фактів про павуків

Павуки – одна з груп безхребетних, за якими найпростіше спостерігати, і вони чарівні істоти. Ось деякі з наших улюблених цікавих фактів про павуків. 1. Павуки комахи? Павуки – павукоподібні. Вони…
Відкрити