Як утворюється перли

Як утворюється перли

Як утворюється перли і які види роблять його

Перли, якв ви можете носити в сережках і намистах, є результатом дії подразника під оболонкою живого організму. Перли утворені морськими або прісноводними молюсками – різноманітною групою тварин, в яку входять устриці, мідії, молюски, раковини і черевоногі молюски.

Як молюски роблять перли?
Перли утворюються, коли такий подразник, як шматочок їжі, піщинка, бактерії або навіть шматок мантії молюска, потрапляє в пастку молюска. Щоб захистити себе, молюск виділяє речовини арагонит (мінерал) і конхиоліном (білок), які є тими ж речовинами, які він виділяє для формування своєї оболонки. Поєднання цих двох речовин називається перламутром. Шари осідають навколо подразника і з часом розростаються, утворюючи перлину.

Залежно від того, як влаштований арагонит, перли може мати блиск (перламутр) або більш фарфороподобную поверхню, яка не має такого блиску. У разі перлів з низьким блиском листи кристалів арагонита розташовані перпендикулярно або під кутом до поверхні перлів. Для перламутрового перламутру шари кристалів накладаються один на одного.

Перли можуть бути різних кольорів, включаючи білий, рожевий і чорний. Ви можете відрізнити штучні перли від справжнього перлів, потерши їх об зуби. Справжні перли через шарів перламутру здається піском на зубах, а штучний – гладким.

Перли не завжди круглі. Прісноводний перли часто більше нагадує повітряний рис. Незвичайної форми також можна цінувати прикраси, особливо великі перли.

Які молюски виробляють перли?
Будь-який молюск може утворювати перлину, хоча у одних тварин вони зустрічаються частіше, ніж у інших. Є тварини, відомі як перлинні устриці, включаючи види з роду Pinctada. Вид Pinctada maxima (так звана перлова устриця з золотими губами або перлова устриця з срібними губами) мешкає в Індійському океані і Тихому океані від Японії до Австралії і виробляє перли, відомий як перли Південних морів.

Перли також може бути знайдений і вирощений в прісноводних молюсках і часто проводиться видами, які собирательно називаються «перловими мідіями». До іншим тваринам, які видобувають перли, відносяться морські вушка, молюски, раковини загону і дитинчата.

Як роблять культивовані перли?
Деякі види перлів культивовані. Ці перлини не випадково утворюються в дикій природі. Їм допомагають люди, які вставляють в молюска шматок панцира, скла або мантії і чекають, поки сформується перли. Цей процес включає в себе багато етапів для фермера, який вирощує устриць. Фермер повинен вирощувати устриць протягом приблизно трьох років, перш ніж вони стануть достатньо зрілими для імплантації, зберігаючи їх здоровими. Потім вони імплантують їм трансплантат і ядро ​​і збирають перли від 18 місяців до трьох років.

Оскільки натуральні перли дуже рідкісний, і потрібно було б відкрити сотні устриць або молюсків, щоб знайти одну дику перлину, культивовані перли зустрічається частіше.

Вам також може сподобатися

23 цікавих фактів про змій

Різновид видів змій. Змії – глобальний і різноманітний вид тварин. Важко сказати, скільки видів змій живе в дикій природі. На сьогодні виявлено та зареєстровано 3686 видів змій. Змії були знайдені…
Відкрити

17 фактів про дельфінів, яких ви не знали

Наші кращі друзі моря, дельфіни, завжди викликали у людей велике захоплення. Це доброзичливі, щасливі і товариські тварини, які були позитивно відзначені своїм грайливим характером, інтелектом і випадкової допомогою людям, будь…
Відкрити

10 фактів про жирафів

Що ви знаєте про жирафів? Те, що вони високі … дуже високі тварини. Пропонуємо вам познайомитися з ними ближче, прочитавши кілька цікавих фактів. Можливо, деякі з них стануть для вас…
Відкрити