Як утворюються коралові рифи?

Як утворюються коралові рифи?

Як утворюються коралові рифи?

Рифи – це центри біорізноманіття, де ви знайдете безліч видів риб, безхребетних та інших морських мешканців. Але чи знали ви, що коралові рифи теж живі?

Що таке коралові рифи?

Перш ніж дізнатися, як утворюються рифи, корисно визначити риф. Акаральний риф складається з тварин, які називаються кам’янистими коралами. Кам’яні корали складаються з крихітних м’яких колоніальних організмів, які називаються поліпами. Поліпи дуже схожі на анемону, оскільки вони пов’язані з цими тваринами. Вони є безхребетними в типі Кнідарія.

У кам’янистих коралах поліп сидить у чашечці або чашці, яку він виділяє. Ця чашечка виготовлена ​​з вапняку, також відомого як карбонат кальцію. Поліпи взаємопов’язані, утворюючи над скелетом вапняку масу живої тканини. Саме тому цей вапняк і називають ці корали кам’янистими коралами.

Як утворюються рифи?

Поліпи живуть, розмножуються та гинуть, вони залишають свої скелети позаду. Кораловий риф забудований шарами цих скелетів, покритих живими поліпами. Поліпи розмножуються, фрагментуються (коли шматок відламується і утворюються нові поліпи), або розмножуються статевим шляхом через нерест.

 

Рифову екосистему можуть складати багато видів коралів. Здорові рифи – це, як правило, різнокольорові різновиди різноманітних біорізноманіття, що складаються з мішанки коралів та видів, що їх населяють, таких як риби, морські черепахи та безхребетні тварини, такі як губки, креветки, омари, краби та морські коники. М’які корали, як і морські віяла, можуть бути знайдені в екосистемі коралових рифів, але не будують рифи самі. Корали на рифі додатково скріплюються організмами, такими як коралові водорості, і фізичними процесами, такими як хвилі, що вимивають пісок у простори рифу.

Зооксантели

Окрім тварин, що мешкають на рифах і в них, на коралах розміщуються зооксантели. Зооксантели – це одноклітинні динофлагелати, які проводять фотосинтез. Зооксантели використовують відходи коралового виробництва під час фотосинтезу, а корали можуть використовувати поживні речовини, що забезпечуються зооксантелами під час фотосинтезу. Більшість коралів, що будують рифи, розташовані на мілководді, де вони мають достатньо доступу до сонячного світла, необхідного для фотосинтезу. Наявність зооксантел допомагає рифу процвітати і збільшуватися.

Деякі коралові рифи дуже великі. Великий Бар’єрний риф, який простягається понад 1400 миль від узбережжя Австралії, є найбільшим у світі рифом.

3 типи коралових рифів

1.Риф з бахромою: Ці рифи ростуть близько до узбережжя на мілководді.

2.Бар’єрні рифи: Бар’єрні рифи, як і Великий бар’єрний риф, – це великі суцільні рифи. Вони відокремлені від суші лагуною.

3.Атоли: Атоли мають форму кільця і ​​розташовані поблизу поверхні моря. Вони отримують свою форму завдяки зростанню на вершинах підводних островів або неактивних вулканів.

Загрози для рифів

Важливою частиною коралових рифів є їх карбонатний каркас кальцію. Якщо ви стежите за проблемами океану, ви знаєте, що тварини з карбонатним каркасом кальцію зазнають стресу внаслідок закислення океану Підкислення океану спричиняє зниження рН океану, і це ускладнює корали та інших тварин, у яких є карбонатні кальцій.

Інші загрози для рифів включають забруднення з прибережних районів, що може вплинути на здоров’я рифів, відбілювання коралів внаслідок потепління вод та пошкодження коралів внаслідок будівництва та туризму.

Вам також може сподобатися

12 неймовірних фактів про павуків

Павуки – одна з груп безхребетних, за якими найпростіше спостерігати, і вони чарівні істоти. Ось деякі з наших улюблених цікавих фактів про павуків. 1. Павуки комахи? Павуки – павукоподібні. Вони…
Відкрити

Як спілкуються тварини?

Тварини можуть бути не в змозі говорити або опановувати передові мовні прийоми, але вони, безумовно, мають інші способи спілкування. Китова пісня, вовчий виття, жабенькі квакання, пташині чіпси – навіть танець…
Відкрити

Екологічні проблеми Африки

АФРИКА ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ. Ще сто років тому Африку уявляли материком незайманої природи. Проте вже й тоді природа була значно змінена господарською діяльністю людини. На початку ж ХХІ ст. екологічні проблеми,…
Відкрити

Дифузія в житті людини

Дифузія Дифузія – це форма змішування, як правило, коли молекули розходяться. Більш конкретно, це чистий рух молекул або атомів з області високої концентрації в область низької концентрації і є ефектом,…
Відкрити