Морські види особливо вразливі до зміни клімату, їм загрожує безліч проблем, включаючи підвищення температури та людську діяльність. Згідно із Законом США про види, що перебувають під загрозою зникнення (ESA), близько 2270 видів на сьогодні занесені до списку видів, що перебувають під загрозою зникнення у всьому світі. Ось лише деякі з найбільш зникаючих морських видів, які відчайдушно потребують захисту.
Синій тунець

Популяції блакитного тунця значно скоротилися за останні кілька десятиліть через надмірний вилов та незаконний промисел, що вплинуло на атлантичні, тихоокеанські та південні види блакитного тунця. Скорочення популяції також значною мірою зумовлене попитом на цю рибу на елітних ринках суші – одна рибина була продана за 1,75 млн. доларів США. Крім того, скороченню популяції сприяла втрата здобичі. За оцінками Міжнародної комісії зі збереження атлантичних тунців (ІККАТ), залишилося не більше 25 000 дорослих особин синього тунця.
Сірий кит

Ці кити мають спинні горби замість плавників і відрізняються стогонами, гарчанням, стукотом та іншими характерними звуками. Століття надмірного вилову призвели до того, що одна популяція китів вимерла (північноатлантична), а інша перебуває під загрозою зникнення (західна частина північної частини Тихого океану). На щастя, обмеження на вилов дозволили третій популяції, у східній частині північної частини Тихого океану, відновитися настільки, що в 1994 році її було вилучено зі списку видів, що перебувають під загрозою зникнення.
Вакіта

Родом з вод біля берегів півострова Баха в Мексиці. Вакіта є найменшим у світі китоподібним, що перебуває під загрозою зникнення. Цей рідкісний ссавець опинився на межі вимирання всього через 50 років після того, як його вперше побачили. Вакиті загрожує широке використання зябрових сіток для вилову риби, через що її популяція скорочується на 15% щороку. За прогнозами WWF, у світі залишилося близько 10 особин цього виду.
Дюгонь

Ці доброзичливі гіганти класифікуються як “вразливі”, їм загрожує забудова узбережжя, втрата середовища проживання, їжі (морської трави) і забруднення води.
Перська затока має другу за величиною популяцію дюгонів у світі, вони населяють більшу частину південного узбережжя, а поточна чисельність популяції, як вважають, коливається від 5 800 до 7 300 особин.
Коралові рифи

Коралові рифи є важливою частиною екосистеми океану, забезпечуючи середовище проживання та захист для інших морських істот. Вони надзвичайно вразливі до підвищення температури – тепліші води спричиняють закислення океану, що призводить до знебарвлення коралів. Вони також вразливі до донного тралення, забудови узбережжя та інших видів людської діяльності.
Ламантини

Ламантинам загрожують токсичні водорості, спричинені забрудненням людиною, втратою середовища існування та зіткненнями з човнами. На сьогоднішній день популяція ламантинів по всьому ареалу становить щонайменше 13 000 особин, з них понад 6 500 – на південному сході США і в Пуерто-Рико.
Гаріал

Цього крокодила, що перебуває під загрозою зникнення, легко впізнати завдяки витягнутій вузькій морді. Колись вони мешкали на території від Пакистану до М’янми, а зараз зустрічаються лише в Індії та Непалі. Цьому виду загрожує полювання та зміни в середовищі існування (наприклад, побудовані людиною дамби).
Гавайський тюлень-чернець
Цей зникаючий морський ссавець є одним з двох, що залишилися в цьому виді – тюлень-чернець – разом з середземноморським тюленем-ченцем, в той час як третій вид з цієї родини, карибський тюлень-чернець, вимер.
Цим тюленям загрожує комерційне полювання заради м’яса, олії та шкіри, напади хижаків, включаючи тигрових акул, морське сміття та заплутування в рибальських сітках. За даними Національного управління океанічних і атмосферних досліджень, у світі залишилося лише близько 1 400 гавайських тюленів-ченців.
Дельфін Гектора

Знайдені біля узбережжя Нової Зеландії, дельфіни Гектора є найменшими дельфінами у світі. Найрідкісніші у світі дельфіни, що мешкають переважно біля Південного острова, мають чорні плями на морді, кремезне тіло та біле горло і живіт.
На жаль, їхня популяція значно скоротилася через траловий вилов та зяброву сітку. Залишилося близько 10 000 дельфінів Гектора. Інший підвид дельфінів Гектора, дельфін Мауї, перебуває під загрозою зникнення – за оцінками, залишилося 55 особин.
Яструбина черепаха
Знайдена в тропічних регіонах усіх світових океанів, заток і морів, переважно в коралових рифах, популяція яструбиної черепахи, за оцінками, скоротилася на 80% за останнє століття. Ці черепахи є об’єктом незаконного промислу через їхні барвисті панцирі та яйця, хоча вилов яєць заборонений. Їм також загрожує деградація видів коралових рифів, якими вони харчуються.
Рідкісна морська черепаха Кемпа

Також відома як атлантична морська черепаха Рідлі, морська черепаха Рідлі Кемпа є найрідкіснішою і найменшою морською черепахою. Морська черепаха, що мешкає в Мексиканській затоці, часто мігрує до Атлантичного океану лише для того, щоб повернутися і відкласти яйця. Їм загрожує втрата середовища існування, забруднення моря та заплутування в рибальських сітках.
Зелена морська черепаха

Одна з найбільших морських черепах. Зелена морська черепаха є травоїдною твариною і мешкає в тропічних і субтропічних морях. Їм загрожує торгівля дикими тваринами, а також втрата пляжів і недбале рибальство. Цей список зникаючих морських видів має стати тривожним сигналом, що наша діяльність призводить до зникнення видів по всьому світу. Уряди повинні негайно втрутитися і суворіше регулювати рибальство, а також створити більше морських природоохоронних територій.