Чим займаються жителі в пустелі?

Чим займаються жителі в пустелі?

Населення в пустелях розташоване нерівномірно і сконцентроване в оазисах і вздовж річок. Там розвинене землеробство. Селяни вирощують овочі, фрукти, баштанні культури, виноград, зернові. У напівпустелях багато пасовищ, де розводять корів, овець, коней, верблюдів.

Яке господарство веде людина в пустелі?

Господарська діяльність людей у пустелі дуже обмежена, оскільки клімат і ґрунт не підходять для ведення господарської діяльності. Однак, є люди, які кочують пустелями, розводять тварин, випасають їх на пасовищах і займаються видобутком води.

Що приваблює людей у пустелі?

Сьогодні пустелі – це місце вельми екстравагантного відпочинку, винятково для туристів, які не бояться відсутності життя, гарячого повітря та екстремальних умов. Сприятливі регіони, де є оазиси і вода – це найприємніші умови для проживання. 

Чим займаються люди в пустелі Сахара? 

Люди в пустелі Сахара займаються тваринництвом, землеробством, будівництвом каналів, перевезенням людей і вантажів. 

Тваринництво 

Тваринництво в пустелі Сахара обмежене і здійснюється на обмежених пасовищах. Це мисливські племена, які кочують пустелею і заводять племінних коней і верблюдів. Також, вони розводять овець і кіз. 

Землеробство

Хоча пустельні ґрунти зовсім не підходять для землеробства, люди в пустелі Сахара знайшли свій спосіб використання землі. Використовуючи правильну систему зрошення та контролюючи воду, селяни вирощують пряно-ароматичні рослини, фрукти та овочі. 

Будівництво каналів

У пустелі Сахара немає повеней, тому доступ до води – це життєво важливе завдання для жителів. Також, будівництво каналів і резервуарів дає змогу зберігати воду і збільшувати площу використовуваної землі.

Перевезення людей і вантажів

Долаючи величезні відстані в пустелі, місцеві жителі використовують верблюдів, коней і ослів для доставки товарів і перевезення людей. Це також один зі способів заробітку грошей у пустелі.

Життя в пустелі 

Життя в пустелі суворе. Екстремальні температури характерні для більшості пустель. У деяких пустелях температура піднімається настільки високо, що людям загрожує зневоднення і навіть смерть. Вночі ці райони швидко охолоджуються, оскільки їм бракує ізоляції, що забезпечується вологістю і хмарами. Температура може впасти до 4°C (40°F) або нижче. Життя тут вимагає обережності, глибокого знання цього середовища та поваги до місцевих умов. 

Корисні поради

  • Під час відвідування пустелі необхідно підготуватися до екстремальних умов і порадитися з фахівцем. 
  • Необхідно використовувати надійну та функціональну екіпіровку. 
  • Важливо зберігати питний режим і не нехтувати правильним харчуванням. 
  • Ніколи не слід пити воду з неперевірених джерел. 
  • Необхідно поважати місцевих жителів та їхні звичаї. 
  • Не залишати сміття і стежити за екологічною чистотою пустелі. 

Висновки 

Життя в пустелі хоч і дуже важке, але багато людей знайшли спосіб адаптації та виживання в таких умовах. Господарська діяльність тут обмежена, але люди продовжують займатися тваринництвом, землеробством, будівництвом каналів і перевезенням людей і вантажів. Подорожі в пустелю стають дедалі популярнішими серед туристів, які готові випробувати себе в екстремальних умовах і зрозуміти, як люди адаптувалися до нестерпної спеки та відсутності води. Але під час відвідування пустелі необхідно бути пильним і відповідальним, щоб не зашкодити цьому унікальному середовищу.

Вам також може сподобатися

Твір-роздум «Люди-векселі» нашого часу

У повісті відомого Оноре де Бальзака “Гобсек” автор пише про одну з найголовніших проблем суспільства. Він змальовує картину, в якій людські стосунки тримаються і повністю залежать від грошей, нескінченних фінансових…
Відкрити

Влада грошей над людьми за повістю Бальзака “Гобсек”

Повість “Гобсек” Оноре де Бальзака розповідає про життя старого єврейського кредитора Жан-Естахаана Гобсека, який збирав великі суми грошей від своїх боржників і контролював їх життя через це. Він був дуже…
Відкрити

У чому сенс життя і де його треба шукати? (за твором М.Метерлінка “Синій птах”)

П’єса належить до жанру феєрії та ознакою цьому є казковий сюжет та різні незвичайні образи. Міфологічні образи, ліризм, наявність сценічних ефектів це є ознаками цього жанру. Казкова подорож діток дроворуба…
Відкрити

Твір-характеристика персонажа роману П.Куліша “Чорна рада»

З усіх персонажів роману «Чорна рада» мені найбільше сподобався Петро Шраменко – «орел не козак» . Це молодий і сильний парубок, красень, від якого складно відвести погляд. Божий чоловік казав…
Відкрити