Діалог у темряві

Кожен, хто коли-небудь хотів дізнатися, як сліпі люди сприймають світ, тепер має можливість зробити це.

“Діалог у темряві” – це захоплююча соціальна, моральна й емоційна подорож. Ви отримаєте можливість відчути повсякденне життя: прогулятися парком, здійснити круїз на човні або відвідати кафе в абсолютній темряві. Щоденна рутина стає захоплюючою, ролі людей змінюються, коли зір залишає одних і переходить до інших.

Сліпі і слабозорі люди беруть активну участь у відкритті очей на те, що їх світ не бідний, а просто відрізняється.

Виставка покликана надати відвідувачам унікальний досвід, познайомити їх з багатим світом відчуттів, прихованим всередині кожної людини, і створити неупереджену зустріч між сліпими і зрячими людьми.

Перша виставка була відкрита у Німеччині 1988 року. З того часу концепція поширилася по всьому світу і отримала велике визнання.

Виставка має 3 основні теми:

Зустріч із собою та своїми почуттями

У світі постійної візуальної стимуляції, в якій комп’ютер і телебачення домінують більшу частину нашого часу, виставка виштовхує нас із зони комфорту, орієнтуючи на світ без зображень, де кожен може відчути один одного.

Зустріч із собою в групі

Під час прогулянки ви відчуваєте соціальний тиск, через який ті проблеми, які вже існували в групі можуть сильно зрости.
Після туру ви зможете обговорити питання, пов’язані з особистим і груповим спілкуванням, а також інші теми, що стосуються соціальних норм, які існують в групі.

Зустріч зрячих і сліпих

Прогулянка у темряві імітує світ, який відчуває сліпа людина, і, таким чином, відкриває інтимний, неупереджений діалог між сліпими і зрячими людьми. На виставці здійснюється зміна ролей, де «ослаблена» людина стає лідером і, тим самим, «показує», що його або її світ має свої власні кольори.

Відкритість у спілкуванні зі сліпими людьми також дає можливість піднімати теми особистих і групових відмінностей, включаючи розходження в думках і перспективи життя.

Ми щиро віримо, що виставка може допомогти зміні у сприйнятті людей один одним.

Більше інформації