Дифузія в житті людини

Дифузія

Дифузія – це форма змішування, як правило, коли молекули розходяться. Більш конкретно, це чистий рух молекул або атомів з області високої концентрації в область низької концентрації і є ефектом, безпосередньо пов’язаним із кінетичною енергією речовин випадкового руху. [2] Кінетична енергія випадкового руху різна для кожної речовини, і тому швидкість дифузії для різних речовин змінюється. У процесі дифузії суміш рівномірно розподілятиметься з рівномірною концентрацією речовини по всьому резервуару, як показано на малюнку.

Дифузія в житті людини

Приклади

Дифузія є скрізь навколо нас у нашому повсякденному житті. Ніколи не дивувались, чому повітряні кулі, наповнені гелієм, повільно спустошуються через пару днів. Це тому, що гелій дифузує через аеростат у навколишнє середовище. Дифузія зазвичай відбувається в нашому повсякденному житті, коли існує бар’єр або мембрана, що відокремлює високу концентрацію від низької. Що стосується енергетичної науки, існують форми поділу ізотопів, які використовують дифузію. Газова дифузія використовується для збагачення урану з метою використання урану на атомних електростанціях. Осмос, де є градієнт концентрації, розділений напівпроникною мембраною, є ще одним хорошим прикладом дифузії.

Завдяки дифузії відбувається:

  • підтримується однорідний склад атмосферного повітря поблизу поверхні нашої планети,
  • відбувається живлення рослин,
  • здійснюється дихання людини і тварин.
  • В саду, де квіти виділяють свій аромат завдяки дифузії (їх частинки перемішуються з частинками навколишнього повітря).
  • Розчиняючи цукор в чаї або каві, чай або кава стає солодким завдяки дифузії.
  • При різанні цибулі у вас почнуть сльозитися очі, відбувається це теж через дифузію, молекули цибулі змішуються з молекулами повітря і ваші очі на це реагують.

Дифузія в житті людини

Примітка

Дифузію не слід плутати з конвекцією, яка є іншою формою розповсюдження / змішування. Багато прикладів змішування, про які ви можете подумати у повсякденному житті, насправді є випадками конвекції. Речовини також можна змішувати за допомогою комбінації обох цих методів, і з цієї причини визначення багатьох випадків змішування може бути трохи складним.