Флешмоб #КапелюхаНаВуха з нагоди Всесвітнього дня паліативної допомоги

Флешмоб #КапелюхаНаВуха з нагоди Всесвітнього дня паліативної допомоги

В Україні протягом другого тижня жовтня відбувається флешмоб #КапелюхаНаВуха на підтримку невиліковно хворих.  Оранізатори акції – благодійна організація «Мережа 100 відсотків життя в життя» у співпраці з програмною ініціативою «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження» – запрошують усіх небайдужих приєднатися до флешмобу. Для цього потрібно вдягти веселого капелюха, зробити селфі та розмістити його в Instagram або мережі Facebook з хеш-тегом #КапелюхаНаВуха та #HatsOn4CPC. Флешмоб покликаний привернути увагу громад до потреб паліативних пацієнтів та до необхідності створення доступної та якісної паліативної допомоги в Україні.

Наразі в Україні налічується до 500 тисяч пацієнтів, яким необхідна паліативна допомога, з них 17 тисяч – діти. Однією з проблем фахівці називають обмежений доступ хворих до адекватного знеболення, відсутність мережі закладів, де має надаватися медична і психосоціальна допомога людям, які зіткнулись із невиліковним захворюванням чи знаходяться в термінальній стадії.

Серед проблем фахівці також відзначають нерозуміння медичним персоналом  необхідності зміни підходів до знеболення. Саме тому так важливо привертати увагу до різних аспектів паліативної допомоги, бодай у такий простий спосіб, як участь у флешмобі.

Паліативна  допомога – це підхід, що дозволяє поліпшити якість життя пацієнта та їхніх сімей, які зіткнулися з проблемою смертельних захворювань, шляхом запобігання і полегшення страждань пацієнта, лікування фізичних симптомів, надання психосоціальної та духовної підтримки.