Міжнародний фестиваль документального кіно – Kharkiv MeetDocs

У Харкова з’явиться новий власний кінофестиваль – Kharkiv MeetDocs. З 29 вересня по 1 жовтня 2017р. він збере авторів найважливіших документальних фільмів про права людини останніх років. Режисери особисто представлять свої останні роботи: «Головна роль» (Сергій Буковський), «Процес: Російська держава проти Олега Сенцова» (Аскольд Куров). Також на фестивалі відбудуться прем’єри, авторські покази з дискусіями, майстер-класи кращих фахівців документалістики. Kharkiv MeetDocs триватиме три дні в цьому фестивальному форматі – на різних локаціях по всьому місту, з абонементами на покази для справжніх кіногурманів. А в 2018 році фестиваль повернеться вже з повноцінною конкурсною програмою.

«Kharkiv MeetDocs буде щорічним, постійним фестивалем. Поки що це заявка – ми тут, в Харкові, ми готові показувати і обговорювати кіно, – пояснює глава оргкомітету фестивалю Євгенія Крігсхайм. – У наступному році авторські покази та майстер-класи доповняться конкурсною програмою, і у молодих документалістів з’явиться можливість позмагатися з визнаними майстрами на рівних ».

Kharkiv MeetDocs, в першу чергу, орієнтований на фільми про права людини, отримав підтримку від Федеративного міністерства закордонних справ Німеччини (Auswärtiges Amt). “Ми особливо раді підтримати ідею провести фестиваль не в столиці, а в Харкові – найважливішому культурному центрі Східної України, – пояснює Бен Диппе, представник німецької сторони. – Про права людини потрібно говорити скрізь, не тільки в Києві”.

«У Харкові є розумна, досвідчений, активна публіка, любляча документальні фільми. Є багато талановитих людей, яким є, що сказати засобами кіно. Але немає того об’єднуючого центру, де вони могли б знайти один одного, поспілкуватися, зав’язати дружні і робочі відносини. Таким центром стане Kharkiv MeetDocs », – впевнена Євгенія Крігсхайм.

Крім того, молоді «кіношники» отримають унікальну можливість зазирнути в «творчу майстерню» відомих документалістів – мало хто може собі дозволити подорожувати заради навчання у майстрів. Тепер майстри самі їдуть до Харкова, щоб поділитися секретами і розповісти про принципи своєї роботи.

«Ми запросили, дійсно, видатних документалістів: Віталій Манський, Аскольд Куров, Сергій Буковський, – перераховує імена« зірок »координатор Kharkiv MeetDocs Вікторія Цвирко. – Але для нас важлива не тільки популярність імен режисерів, а й важливість тих питань, які піднімаються в їхніх фільмах. Адже документальне кіно говорить на вкрай важливі теми, яких ми іноді боїмося торкатися. Використовує аргументи, яких ми часто не можемо знайти або побачити – для цього потрібна камера і творчий геній ».

В рамках фестивалю відбудуться всеукраїнські прем’єри: “Довге відлуння” Вероніки Глазунової і Лукаса лаком, “Павленський. Гола життя “Дар’ї хреново,” Переконання “Тетяни Чистовий;
харківські прем’єри: “Школа №3” Єлизавети Сміт і Георга Гену, “Діти 404” Аскольда Курова і Павла Лопарева.
Важливо показувати в Харкові харківське кіно – на фестивалі можна буде побачити картину “Герої не вмирають” (автор – Володимир Чистилин).
Також в програмі – показ фільму Сергія Буковського про Голодомор “Живі”, приурочений до 85-х роковин трагедії.

«Це – далеко не всі фільми, будуть і інші, остаточна програма з’явиться найближчим часом, – обіцяє Євгена Крігсхайм. – Ми зараз активно готує. Зоряних авторів ми вже знайшли, тепер потрібно познайомити їх з активними, досвідченими в кіно, вимогливими глядачами – їх в Харкові багато. І тепер у них буде свій кінофестиваль ».
Майданчиками фестивалю стануть: Харківський національний академічний театр опери та балету імені М. В. Лисенка, Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна, Кінотеатр «8 ½», інтелектуальний бар «Lacan», Хаб «Студія 42».

Актуальна програма – на сайті фестивалю Kharkiv MeetDocs за посиланням Посилання
Абонементи фестивалю вже в продажу: за посиланням Посилання

Для інформаційного співробітництва звертайтеся до
Тетяні Ландесман (PR-агентство «Bagels & Letters»),
+38 063 22 22 583, + 38 095 592 66 68, landesman@bagels-letters.com.

Організатори:

  • Громадська організація Media Frontline e.V.
  • Продюсерський центр Boekamp & Kriegsheim GmbH
  • За фінансової підтримки Auswärtiges Amt (Федеративна міністерство закордонних справ Німеччини)

Контакти:

Сайт фестивалю:  за посиланням
Сторінка в Facebook:  за посиланням

Організатори висловлюють подяку за підтримку і дружню участь:
Локаціях-партнерам: Харківський національний університет ім. Каразіна та його ректору Бакірову В.С., ХНАТОБ, Хаб-студія 42, Інтелектуальний бар Лакан, Кінотеатр 8 1 \ 2
Партнерам: гіпермаркет Караван, Центр розвитку особистості VitaNova, Memory, ЕВА, Fclub, Vino Belle, UProfi, Luxury, BoutiqueTV, ГО День музики
Інфопартнерам: Вгороде – Харків, Накипіло, Східний Дозор, Медиапорт, 057.ua, Cross-Media, Справжня Варта, Kharkiv Today, Харківська тиждень, ІМХО, Реприза, Kharkiv Observer, Весь Харків, радіо KissFM, Куди б сходіть.Харьков, SunDays , Авто Леді, Час Пік, Харків на долонях

Обнаружен блокировщик рекламы!

Исключите нас из Adblock. Сайт стал доступным благодаря показу рекламы. Пожалуйста, добавте наш сайт в белый список.