Моніторинг рекламних оголошень за ознакою сексизму

Моніторинг рекламних оголошень за ознакою сексизму

У рамках Проекту ЄС «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді» за напрямом «Дослідження та моніторинг гендерних питань» планується проведення моніторингу рекламних оголошень за ознакою сексизму.

Сексистська реклама – це реклама, що принижує гідність людини за ознакою статі у контексті або в сукупності з ознаками фізичних характеристик, соціального статусу, трудової діяльності, сімейного положення та сімейних обов’язків, материнства та батьківства, національності, раси, політичних уподобань, релігійного віросповідання, інших типів та форм соціально-економічних та особистих відношень людини.

У сучасному українському суспільстві ми зустрічаємось із сексизмом не лише  у рекламі: теле та радіо-передачі, шоу-бізнес, естрада, анекдоти, навіть, шкільні підручники заражені вірусами сексизму. Ми не помічаємо іноді, що вживаємо самі, або чуємо від інших сексистські висловлювання. Сьогодні у всьому світі проти сексизму виступають громадські, культурні, політичні течії суспільства.

Запрошуємо до участі у проекті активну молодь, дослідниць і дослідників, представників і представниць студентського самоврядування, молодіжних ініціатив, громадських об’єднань, що працюють (або хочуть працювати) у сфері захисту прав людини та протидії дискримінації.

Шукаємо відповідальних, уважних і гендерночутливих волонтерок/волонтерів, які прагнуть проінспектувати рекламні оголошення за ознакою сексизму і звільнити рекламні площі та ЗМІ від реклами, що дискримінує за ознакою статі та/або гендерної ідентичності.

Для участі у моніторингу необхідно:

– пройти реєстрацію за посиланням:https://goo.gl/uMnMDthttps://goo.gl/uMnMDt

– взяти участь у тренінгу про гендерні стереотипи і моніторинг реклами,

– перевірити рекламні оголошення за ознакою сексизму,

– підготувати та надіслати  звернення на скриньку genderkharkiv@gmail.com.

Терміни  проведення моніторингу – з 15 березня по 30 квітня 2018 року.

За додатковою інформацією звертайтеся:

+38(063) 49 21 728

d.nagayivska@gmail.com

Дар’я Нагаївська – координаторка напряму;

+38(099)688 01 88

imagestatus@gmail.com

Юлія Башук – менеджерка з комунікації

 

Більше про проект на сайті  http://www.genderculturecentre.org