Nova Sinfonietta Art Talk: в Харкові стартує освітня програма сучасної класичної музики у виконанні нового камерного оркестру

Nova Sinfonietta Art Talk: в Харкові стартує освітня програма сучасної класичної музики у виконанні нового камерного оркестру

Nova Sinfonietta Art Talk: в Харкові стартує освітня програма сучасної класичної музики у виконанні нового камерного оркестру

Всіх, хто прагне глибше розуміти сучасну класичну музику, запрошують стати слухачами проекту Nova Sinfonietta Art Talk: циклу концертів нового камерного оркестру з коментарями диригента і інтерактивними презентаціями.

У Харкові проект стартує 19 вересня в 20.00 в ДК ART AREA (ул. Чернишевська,13).

О 13.30 там же, в ДК ART AREA відбудеться брифінг за участю диригента Станіслава Христенко і арт директором ДК ART AREA Оленою Воробйової.

Засновник і керівник Nova Sinfonietta (оркестру і освітнього проекту) – американський диригент і піаніст харківського походження Станіслав Христенко,, арт-директор Міжнародного Музичного Фестивалю “Дзеркальний струмінь”. Чотири роки тому Станіслав був удостоєний звання Steinway Artist, яке вже 150 років вручають кращим піаністам світу.

Під керівництвом Станіслава камерний оркестр даватиме в Харкові кілька концертів в рік.

Репертуар Nova Sinfonietta Art Talk орієнтований на прогресивну аудиторію. Перша програма присвячена творам американських композиторів ХХ і ХХI століття: Скотта Джопліна, Лероя Андерсона, Джорджа Гершвіна, Самюеля Барбера, Філіпа Гласса, Джона Адамса та інших.

На концерті 19 вересня відбудеться Європейська прем’єра твору для струнного оркестру та аудіозаписи Роберта Паттерсона “I see you” (2016).

«Цей твір композитор створив під враженням від різноманітності звуків в лікарні, де він був зі своїм батьком, – розповідає Станіслав. – Воно засноване на звуках апаратів штучного дихання, шумів відвідувачів ».

Також вперше в Харкові прозвучить твір для струнного квартету і аудіозаписи Стівена Райха WTC 9/11 (2010). Його перша частина побудована на компіляції записів переговорів пілотів і рятувальників під час аварії літаків в будівлі веж Всесвітнього Торгового Центру в Нью-Йорку 11 вересня 2001 року.

Коментарі до творів буде давати сам диригент. «Важливо, щоб коментувати не стороння людина, а сам виконавець, – каже Станіслав. – Я буду говорити про композиторів, структуру й особливості творів мовою, доступною широкій аудиторії ».

Ідея створення камерного оркестру Nova Sinfonietta (він називається майже так само, як і програма) у Станіслава виникла в минолому році.. Він каже, що мета проекту – не тільки дати місту глибоку музичну програму, а й створити визнаний музичний колектив міжнародного рівня з харківських музикантів.

Проект Nova Sinfonietta (і як оркестр, і як концертно-лекційна програма) важливий для Харкова як мінімум в двох аспектах.

По-перше, інтерактивний і освітній формат в класичній музиці досить незвичайний і новий. Станіслав ж, грунтуючись на досвіді міжнародних проектів, впевнений: слухачеві коментарі полегшують сприйняття, а значить – піднімають інтерес.

А, по-друге, в Харкові до сих пір немає камерного оркестру, що, каже Станіслав, дивно: такі колективи існують в Дніпрі, Києві, Одесі, Львові та інших великих містах України.

Важливе завдання проекту – запалити любов’ю до інтелектуальної музики молоду аудиторію. Цим продиктований і вибір концертного майданчика. «Ми хочемо відійти від академізму, від сформованого в Харкові і Україні консервативного уявлення про класичну музику, – каже Станіслав. – Класичне музичне мистецтво – важлива складова життя сучасної людини, і бар’єрів між музикантом і слухачем все менше ».

Від традиційних оркестрів Nova Sinfonietta відрізняється і візуально – наприклад, одяг для музикантів розроблена харківським дизайнерським брендом 7P.M. “Ще музиканти будуть використовувати планшети замість паперових нот, – каже керівник проекту. – Це дозволить експериментувати зі світлом і простором під час концерту. Ми хочемо, щоб людина, яка прийде на концерт, не була стороннім глядачем, а учасником дійства. Щоб слухач відчував себе максимально вільно і комфортно. Особливо людина, яка прийшла на подібний концерт вперше ».