Панельна дискусія Жіноче* тіло: міняти не можна прийняти

Панельна дискусія Жіноче* тіло: міняти не можна прийняти

Як Ви зрозуміли, що Ви дівчинка*? Швидше за все з початку Вам сказало про це ваше оточення. А потім почали про це нагадувати все частіше «сядь рівно, як дівчинка», «не сиди на холодному, тобі ще народжувати», «дівчатка так не ходять». Ми дорослішаємо і в якийсь момент ці коментарі переростають в поняття про те, як ми повинні виглядати, як виглядає «справжня жінка». Найчастіше це статичний образ «молодого, стрункого, здорового і сексуального тіла».

Однак, наше тіло так чи інакше трансформується протягом усього життя. Змінюються обсяги, наш зріст, довжина рук і ніг. Ми можемо змінити колір волосся і очей, наносити татуаж і косметику, носити стягуючу або надаючу форму білизну, нарощувати або видаляти волосся, худнути або набирати м’язову масу. Наша шкіра несе в собі пам’ять про життя у шрамах і зморшках, розтяжках і пігментації. Щось відбувається з тілом через час і стан здоров’я, щось ми робимо самі.

Прагнення відповідати образу «справжньої жінки» може перетворитися на нескінченну гонку без фінішу, де витрачаються не тільки матеріальні і часові ресурси, але сили і нерви, посилюючи ненависть до свого тіла.

В рамках панельної дискусії “Жіноче* тіло: міняти не можна прийняти” ми пропонуємо вам ознайомитися з доповідями учасниць і обговорити образ жіночого * тіла, норми і стандарти «краси», існуючі в нашому суспільстві.

Доповідачки:

Ульяна Пчелкина (Uliana Pcholkina) – громадська діячка, телеведуча, фіналістка першого у світі конкурсу краси Miss Wheelchair World 2017

Ксения Чубук (Kseniia Chubuk) – журналістка, феміністка, ЛГБТ-активістка

Inna Iryskina – транс-активістка та експертка, координаторка трансгендерного напряму ГО “Інсайт”

Модераторка: Herz Marina – феміністка, гендерна дослідниця, лекторка

Жіноче* Тіло – під жіночим тілом ми маємо на увазі тіла людей, яким при народженні була приписана жіноча стать і / або які відчувають себе жінками.

Дівчинка* – в тексті мається на увазі формування усвідомлення себе як «дівчинки», в більшій мірі відноситься до тих, кому при народженні була приписана жіноча стать, і яких виховували відповідно до їх «жіночої статті».

Транс-жінка – людина, що має жіночу гендерну ідентичність і досвід життя з офіційно приписаним гендером, відмінним від жіночого.