Показ документального фільму “Зберегти не можна зруйнувати” та дискусія

Показ документального фільму "Зберегти не можна зруйнувати" та дискусія

Запрошуємо 22 березня о 18:30 до прес-центру Kharkiv Today на перегляд фільму та обговорення шляхів вирішення проблеми збереження пам’яток культурної спадщини. Дякуємо за запрошенняKHARKIV Today та особисто Philip Dykan.

✅ Щоб взяти участь у перегляді та обговоренні стрічки, будь ласка, зареєструйтеся ➡️ http://bit.ly/2Gf3Z6N

«Зберегти не можна зруйнувати» — фільм, який порушує проблему зникнення архітектурних пам’яток по всій Україні. Фільм знімався як частина проекту « Ctrl+S Закон на захисті культурної спадщини».

Режисер Павел Сироменко (Pavel Siromenko) та сценаристка Татьяна Омельченко побували в 9-ти історичних містах, які за останні роки втратили в цілому сотні пам’яток архітектури: у Києві, Дніпрі, Полтаві, Одесі, Львові, Ужгороді, Івано-Франківську, Запоріжжі та Харкові. Вони провели інтерв’ю з 50-ма експертами — від жителів міст і активістів до мерів та міністрів, наприклад, взяли коментарі у мера Львова Андрія Садового та міністра культури України Євгена Нищука. Також поспілкувалися із зарубіжними експертами з Німеччини, Польщі, Росії. Серед харківських експертів фільму:

🔹 архітектор, дійсний член ICOMOS, член-кореспондент Української академії архітектури, член Національної спілки архітекторів Українивладимир новгородов (Vladimir Novgorodov);
🔸 екскурсовод і художник, кандидат архітектури, доцент Харківської академії дизайну та мистецтв Максим Розенфельд (Maxim Rozenfeld);
🔹 архітекторка та урбаністка, співзасновниця Urban Forms Center Jenia Gubkina;
🔸 провідний архітектор АСМ2 ТОВ “Інститут Харківпроект”, архітектор-реставратор, Лауреат Держпремії в галузі архітектури за 2011 рік (Стадіон “Металіст”), членкиня ГО UFC Katerina Kublicka;
🔹 депутатка Харківської міської ради, голова депутатської групи «Охорона культурної та архітектурної спадщини Харкова» Горошко Олена (Goroshko Olena);
🔸 краєзнавець і культуролог Михаил Красиков;
🔹 директор департаменту містобудування та архітектури Харківської ОДА Михайло Рабинович;
🔸 керівниця проекту «Ctrl + S. Закон на захисті культурної спадщини України», нащадок Бекетових і Алчевських Олена Рофе-БекетоваРебека Бека (Elena Rofe).
🔹 юристка проекту Olena Kupina

Автори зафіксували на камеру 150 архітектурних пам’яток, що само по собі вже є унікальним документом епохи — так багато, що не всі їх вдалося помістити у фільм. Серед тих, що все ж таки потрапили до остаточної версії картини — харківські «Дах світу» (провулок Театральний, 5), «Будинок Сурукчі» (вулиця Садова (колишня Чубаря), 7).

До або після показу (фільм триває 40 хвилин) можна буде отримати коментар авторів про те, як створювався фільм, про складнощі при зйомках, дізнатися в організаторів проекту «Ctrl + S. Закон на захисті культурної спадщини України» про його майбутнє, про юридичні тонкощі, які присутні в цій сфері, які зміни в проекті відбулися з часу проведення прес-конференції в грудні 2017 року.

А, найголовніше, команда проекту пропонує обговорити шляхи вирішення проблеми, в загалі, та які дії можуть бути зроблені в екстрених ситуаціях, що складаються навколо пам’яток архітектури.

Сайт фільму: http://zberehty-ne-mozhna-zruynuvaty.gobackmedia.com/

PR-підтримка проекту — PR agency “Bagels&Letters”
Команда проекту:
Ініціатори та організатори — БФ “Харків з тобою”
Партнери:
ГО «Харківський кризовий інфоцентр» та Харківський незалежний соціально-політичний медіа-проект «Накипело»
ГО «Центр «Урбаністичні форми» Urban Forms Center
ГО « Харківський антикорупційний центр »
Медіагрупа «GoBack Media»

Проект «Закон на захисті культурної спадщини України» був представлений БО «Благодійний фонд «Харків з тобою» в рамках «Програми сприяння громадської активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID Ukraine – USAID Україна) та реалізується Pact в Україні. Зміст релізу проекту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) чи уряду США.