Про це потрібно говорити!

У Харкові стартує соціальний проект «Gvalt»

Три перформанси та інформаційна кампанія — такі найближчі плани плейбек-театру «Вахтери». Не творчі, а просвітницькі, бо їх мета — змінити ставлення до насильства як теми, що замовчується.

«Про це потрібно говорити без остраху, найперше, щоб припинити знущання. Але поки суспільство не вміє адекватно сприймати оповідь про насильство, навіть схильне звинувачувати жертву, буцімто вона сама спровокувала насильника. Так не має бути», — розповідає тренерка плейбек-театру «Вахтери» Олена Калашникова.

Плейбек-театр — соціальний театр імпровізації, де актори грають історії глядачів. «Вахтери» як єдиний колектив існують понад два роки. Усі актори в ньому, хоча й не мають профільної освіти, пройшли тренінги та семінари, пов’язані з темою насильства.

«Нам важливо не заявити про себе, а створити простір, в якому можна спокійно та відверто розповісти про трагічний досвід. Методи плейбек-театру дозволяють не ятрити рану потерпілому, а дати йому можливість побачити історію з боку,  допрожити, можливо, знайти вихід. Також на кожному перформансі буде психологиня проекту, до якої можна одразу звернутися. Вона слідкуватиме і за тим, що відбувається, аби не допустити зайвої травматизації присутніх», — пояснює Олена Калашникова.

Організатори вважають проект «Gvalt» першим кроком до створення такого безпечного комунікаційного простору для жертв насилля. «Gvalt» — соціальний проект плейбек-театру «Вахтери», що реалізується за підтримки Upshift Україна, який є частиною глобального інноваційного проекту ЮНІСЕФ «UPSHIFT», та здійснюється за фінансової підтримки Європейського союзу.

Докладніше організатори розкажуть під час прес-конференції, запланованої на 28 листопада о 14:00 у прес-центрі «Накипіло» (вул. Свободи, 7/9). Наприкінці прес-конференції відбудеться невеликий перформанс (десь 20 хвилин), щоб ви могли скласти уявлення, як це проходитиме.

Розклад перформансів:

  • Перформанс «Складно сказати» проходитиме 30 листопада о 18:30 у «Карітас Харків», вул. Молочна, 3. Реєстрація.

  • Перформанс про сімейні стосунки «Коли ми» — 7 грудня, 18:30, КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва», вул. Пушкінська, 62. Реєстрація.

  • Перформанс про культуру згоди та насильство «(Не)згода» — 15 грудня о 19:00 у «ПТІцентрі», вул. Клочківська, 3. Реєстрація.

Про це потрібно говорити!