Школа лідерства голови ХОДА – Куп’янськ

На даний момент існує необхідність перетворень в країні і для цього потрібні кадри з нестандартним мисленням, але це потреба не тільки в відповідальних працівниках – це потреба в молодих, наснагливих, амбіційних людях, які здатні стати локомотивом реформ та змін у суспільстві.

Саме тому і виник проект “Школа лідерства голови Харківської обласної державної адміністрації”, який здатен не тільки виявити таких особистостей, а й забезпечити їм комплексну підготовку.

Вказаний проект за ініціативи ГО “Куп’янськ-наш рідний дім розширює свої кордони та буде реалізований на території м.Куп’янська та Куп’янського району.

Мета проекту – залучення молоді Куп’янщини в діяльність, що сприяє формуванню активної життєвої позиції, а також участь в суспільно-політичному та економічному житті суспільства на основі становлення й розвитку лідерських якостей та управлінських здібностей, що реалізуються в процесі проведення перетворень у рідному місті, районі та країні в цілому.

Одним із головних завдань проекту є комплексна підготовка нових молодих лідерів, в результаті чого з’являться фахівці, готові самостійно ініціювати та реалізовувати актуальні соціальні, економічні, культурні та інші проекти.

До участі запрошуються всі бажаючі віком від 15 років.

Завдання проекту:
– провести комплексну підготовку нових молодих лідерів, в результаті чого з’являться фахівці, готові самостійно ініціювати та реалізовувати проекти в соціальній та економічній сферах;
– долучити активних молодих людей до вирішення актуальних соціальних міських завдань;
– запустити в регіоні нові громадські ініціативи та розвивати проекти активізації громади;
– популяризація громадської діяльності та місцевого самоврядування серед молоді.

Навчальна програма розрахована на 4 місяці та включає в себе чотири основні етапи.
Перший етап – теоретичний тривалістю 2 місяці, під час якого учасники отримують базові навики та вміння, необхідні для сучасної економічно та соціально активної особистості – лідера, покращуючи свій емоційний інтелект. Завдяки освітній програмі учасники зможуть усвідомити сутність сучасного лідера, командотворення та роботі в команді, навчитися: управлінням проектами, основам тайм-менеджменту, фінансового менеджменту, здобудуть досвід подолання конфліктів, мистецтва спілкування. Перший етап проекту відбувається у формі семінарів/тренінгів, що проводяться щосуботи.
Другий етап – практичний тривалістю 1 місяць, під час якого учасники стажуються у відділах та управліннях Куп’янської міської ради та Куп’янської районної державної адміністрації, вирішують запропоновані їм кейси та розроблюють власні проекти щодо реформування актуальних сфер життєдіяльності міста. Під час другого епату відбудеться знайомство з концепцією роботи органів влади та місцевого самоуврядування. Цей етап навчання також включає в себе всебічне розкриття того, як формальні лідери міста через владні повноваження здійснюють керівництво містом та вирішують проблеми різного типу.
Третій етап — тривалістю 1 місяць, під час якого здійснюється захист проектів та визначення переможців.
Четвертий етап – реалізація власних проектів учасниками та запровадження нових молодіжних ініціатив.
Протягом усього періоду навчання, учасники проекту «Школа лідерства», реалізуючи власний лідерський потенціал, підвищують свій рівень знань, щоб бути корисними суспільству. Учасники програми добровільно на безоплатній основі відвідують заходи проекту, де вони отримують необхідну інформацію від кваліфікованих трренерів/спікерів/наставників, яку можуть використовувати для підтримки та розвитку своєї власної діяльності.
Загальний термін здійснення проекту “Школа лідерства” залежить від термінів реалізації проектів учасників.

Всі участники проекту мають можливість розробити та презентувати власний проект щодо реформування або покращення будь-якої сфери життєдіяльності міста, району, суспільства, громади тощо.
Учасники, проекти яких отримали затвердження та взяті до реалізації за підсумками отримують персональні стипендії від організаторів та спонсорів проекту.
За підсумками проекту всі учасники, які дотримувалися умов програми, отримують сертифікати про завершення навчання у проекті “Школа лідерства голови ХОДА – Куп’янськ”.
Рішення щодо затвердження та подальшої реалізації приймається спільно організаторами та партнерами Проекту: Куп’янською міською радою та Куп/янською райдержадміністрацією (за погодженням).

Зайняття проекту проходять на базі:
ГО “Куп’янськ-наш рідний дім” (м.Куп’янськ, вул.Студентська, 10а) – 1-й та 3-й етапи;
Куп’янської міської ради — презентація проекту “Школа лідерства” (м.Куп’янськ, пр.Конститції,3);
Управлінь та відділів Куп’янської міської ради – 2-й етап;
ГО “Куп’янськ-наш рідний дім” та/або Куп’янської міської ради, Куп’янської райдержадміністрації під час 4-го етапу
Розклад лекцій та тренінгів проекту «Школа лідерства» складається ГО «Куп’янськ-наш рідний дім».
Участь у проекті є добровільною та безкоштовною. З метою забезпечення оптимальної кількості учасників проекту та виявлення мотивації осіб, що бажають приймати участь у проекті, ГО «Куп’янськ-наш рідний дім» може організувати співбесіду з кандидатами.
Пропуск учасником більше 30% зайнять відповідного етапу без поважних причин є підставою для його виключення з проекту.
Для участі в проекті «Школа лідерства» кандидату необхідно зареєструватися заявку на участь, вказавши достовірні дані, та з’явитися на співбесіду, якщо вона буде призначена.

Проект у м.Куп’янську та Куп’янському районі реалізується під патронатом Харківської обласної державної адміністрації. Організатори: ГО “Куп’янськ-наш рідний дім” та ГО “Всеукраїнське студентське братство “Еліта Нації”.
Партнерами проекту є Куп’янська міська рада, Куп’янська райдержадміністрація, Куп’янська міська рада старшокласників.