Наслідки ураження електричним струмом організму людини

Наслідки ураження електричним струмом організму: м’язові спазми, зупинку серця, опіки тканин і органів, вплив на нервову систему
Наслідки ураження електричним струмом організму людини

М’язові спазми

М’язи стимулюються електрикою. Ефект залежить від інтенсивності струму та типу м’язів, через які він проходить.

Ми всі відчували дзижчання або поколювання, які не спричиняють травми. Це ефект струму до 0,25 міліампер (мА), що надходить в організм.

Коли струм понад 10 мА проходить через м’язи-згиначі, наприклад ті, які змикають пальці передпліччя, це викликає тривале скорочення. Потерпілий може бути не в змозі відпустити джерело струму, що збільшує тривалість контакту та посилює тяжкість поштовху.

Коли струм понад 10 мА проходить через м’язи-розгиначі, це викликає сильний спазм. Якщо уражені м’язи є розгиначами стегна, які відводять кінцівки від тіла, потерпілого може відштовхнути, іноді на багато метрів!

М’язи, зв’язки та сухожилля можуть розірватися в результаті раптового скорочення, викликаного ударом електричним струмом. Також можна обпекти тканину, якщо шок тривалий або струм сильний.

Зупинка серця

Якщо струм 50 мА проходить через серце, це може викликати зупинку серця.

Серце також є м’язом, який б’ється, щоб перекачувати кров по тілу. Ритм нашого серцебиття контролюється електричними імпульсами — саме ці імпульси контролюються електрокардіограмою. Якщо струм ззовні тіла проходить через серце, він може маскувати ці імпульси і порушувати серцевий ритм. Це нерегулярне серцебиття називається аритмією і може навіть проявлятися як повна дезорганізація ритму, відома як фібриляція шлуночків.

Коли виникає фібриляція шлуночків, серце припиняє перекачування, а кров перестає циркулювати. Потерпілий швидко втрачає свідомість і помирає, якщо не відновити здорове серцебиття за допомогою пристрою, який називається дефібрилятором.

Аритмія може виникнути під час удару або через години після ураження електричним струмом.

Опіки тканин і органів

Коли через тіло проходить струм понад 100 мА, він залишає сліди в місцях дотику до шкіри. Струми понад 10 000 мА (10 А) викликають серйозні опіки, які можуть вимагати ампутації ураженої кінцівки.

Деякі опіки легко розпізнати, оскільки вони схожі на опіки, які можна отримати від контакту з високою температурою. Інші можуть здатися нешкідливими, але це не так: крихітні обвуглені кратери вказують на наявність набагато більш серйозних внутрішніх опіків.

Електричні опіки часто вражають внутрішні органи. Вони викликані теплом, що виділяється внаслідок опору тіла струму, що проходить через нього. Внутрішні пошкодження можуть бути набагато серйознішими, ніж припускають зовнішні.

Внутрішні опіки часто мають серйозні наслідки: рубці, ампутація, втрата функції, втрата чутливості і навіть смерть. Наприклад, якщо руйнується велика кількість тканин, велика кількість відходів, що утворюються, може спричинити серйозні порушення в роботі нирок або кровообігу.

Вплив на нервову систему

Нерви – це тканини, які дають дуже невеликий опір проходженню електричного струму. Коли нерви вражаються електричним струмом, наслідки включають біль, поколювання, оніміння, слабкість або утруднення рухів кінцівкою. Ці ефекти можуть зникнути з часом або бути постійними.

Електротравми також можуть вплинути на центральну нервову систему. Коли виникає шок, потерпілий може бути приголомшений або може виникнути амнезія, судоми або зупинка дихання.

Довгострокове пошкодження нервів і мозку буде залежати від ступеня травми і може розвинутися протягом кількох місяців після шоку. Цей тип пошкодження також може викликати психічні розлади.

Наслідки ураження електричним струмом можуть бути самі найрізноманітніші.

Інші несподівані наслідки

Інші розлади можуть з’явитися через тижні або місяці після шоку, залежно від того, через які органи пройшов струм. Наприклад, якщо струм пройшов через очі, з часом може розвинутися катаракта.

You May Also Like

Що ви не знали про клімат?

Деталі клімату повідомляють нам, що тропосфера – це нижній шар атмосфери Землі. Тропосфера – це місце, де відбувається магія клімату. Тропосфера становить 75% атмосфери Землі. Він також утримує багато водної…
View Post

Неймовірно цікаві факти про Стародавній Єгипет

Річка Ніл мала важливе значення для розвитку давньоєгипетської цивілізації Факти Стародавнього Єгипту показують, що велика єгипетська цивілізація не могла б розвиватися до такої міри, якби не річка Ніл. Завдяки воді…
View Post

Чи викликають навушники втрату слуху?

Чи викликають навушники втрату слуху? Навушники внутрішнього типу і навушники стали основним продуктом нашої електроніки і Невід’ємною частиною того, як ми слухаємо музику. Слід запитати, чи викликають навушники втрату слуху…
View Post

20 відомих математиків

Математики отримують мінімальне визнання за свою роботу. Їх внесок в історію справив великий вплив на світ, але більшість людей не знають, хто вони. Ми змінимо це. Завдяки концепціям, викладеним цими…
View Post

Цікаві факти про хімію

Більшість студентів часто ненавидять хімію. Але хоча це може здатися нудним, це досить цікава область. Ось пара цікавих фактів з хімії, які ви, можливо, упустили під час останнього уроку хімії.…
View Post

12 неймовірних фактів про павуків

Павуки – одна з груп безхребетних, за якими найпростіше спостерігати, і вони чарівні істоти. Ось деякі з наших улюблених цікавих фактів про павуків. 1. Павуки комахи? Павуки – павукоподібні. Вони…
View Post