Проблема співвідношення краси, мистецтва і моралі в романі «Портрет Доріана Грея»

Проблема співвідношення краси, мистецтва і моралі в романі «Портрет Доріана Грея»

Роман Оскара Уайльда «Портрет Доріана Грея», містить у собі співвідношення моралі, прекрасного мистецтва та могутньої краси. Також у цьому творі мистецтва зображається конфлікт між естетичними та етичними людськими сторонами. Автор показує нам це через образ Доріана Грея.

Головний герой, і є втіленням цього конфлікту, адже його краса і молодість приховують у собі дуже багато: глибоку порожнечу та аморальність. Мистецтво в цьому творі має велике значення та також має дві сторони.

З одного боку, воно возвеличує ідеал краси, який зображується через портрет. Саме цей портрет, як витвір мистецтва, передає внутрішню сутність Доріана, але в поганих руках мистецтво стає ключем до руйнування та спокуси. І це ми можемо помітити, коли Лорд Генрі, який проповідує гедонізм, починає переконувати та запевняти нашого головного героя зраджувати своїм моральним принципам, тому що вони обмежують людей та не дають відчути насолоду.

Краса, яку герой сприймав як щось прекрасне та благословенне, в його ж думках та голові перетворюється на прокляття. Намальований портрет починає змінюватися кожен раз, коли чоловік робить погані вчинки, але герой так і залишається молодим та дуже гарним. І саме цим творець хотів підкреслити, що краса, яка є зовні, може приховувати в собі моральну потворність та навіть дещо жахливіше.

А що з приводу моралі? Згодом Доріан починає змінюватися, він стає більш черствим, він починає ігнорувати страждання інших, тому що думає про те, як задовольнити себе. Всі ці фактори призводять його до самознищення.

З цього висновок: роман «Портрет Доріана Грея» аналізує співвідношення краси, мистецтва і моралі. Також показує, що без моральних принципів краса стає руйнівною силою, і мистецтво не в тих руках може принести багато проблем. Також автор закликає бути морально чистою людиною та не забувати про те, що в цьому і полягає цінність людини.

Вам також може сподобатися

Твір-характеристика персонажа роману П.Куліша “Чорна рада»

З усіх персонажів роману «Чорна рада» мені найбільше сподобався Петро Шраменко – «орел не козак» . Це молодий і сильний парубок, красень, від якого складно відвести погляд. Божий чоловік казав…
Відкрити

Влада грошей над людьми за повістю Бальзака “Гобсек”

Повість “Гобсек” Оноре де Бальзака розповідає про життя старого єврейського кредитора Жан-Естахаана Гобсека, який збирав великі суми грошей від своїх боржників і контролював їх життя через це. Він був дуже…
Відкрити

Твір-роздум «Люди-векселі» нашого часу

У повісті відомого Оноре де Бальзака “Гобсек” автор пише про одну з найголовніших проблем суспільства. Він змальовує картину, в якій людські стосунки тримаються і повністю залежать від грошей, нескінченних фінансових…
Відкрити

У чому сенс життя і де його треба шукати? (за твором М.Метерлінка “Синій птах”)

П’єса належить до жанру феєрії та ознакою цьому є казковий сюжет та різні незвичайні образи. Міфологічні образи, ліризм, наявність сценічних ефектів це є ознаками цього жанру. Казкова подорож діток дроворуба…
Відкрити