Різноманітність коралів у Великому Бар’єрному рифі

Дивовижний масив коралів на Великому Бар’єрному рифі відповідає за багато яскравих і красивих кольорів, якими ця природна ікона відома на світовому рівні. Близько 600 різних видів коралів можна знайти в Морському парку Великого Бар’єрного рифу, і всі вони мають різноманітну форму, розміри та кольори. Незважаючи на те, що вони схожі на рослини, ці корали насправді є колоніями дуже дрібних тварин, званих кораловими поліпами, які тісно пов’язані з медузами.

Існує два основних типи коралів – твердий і м’який.

Різноманітність коралів у Великому Бар'єрному рифі

Тверді корали виступають будівельними блоками для Рифу. Вони утворюються, коли колонії коралових поліпів виробляють вапнякові скелети для підтримки. У більшості випадків твердий корал складається з сотень, тисяч або навіть мільйонів окремих коралових поліпів, що живуть разом як колонія. Вони мають шість гладких щупалець. Поширені типи твердих коралів на Рифі включають коралі мозку та корали staghorn.

М’які корали гнучкі, оскільки їм бракує твердого скелета, а це означає, що їх часто приймають за рослини. Натомість вони підтримуються крихітними вапняковими колосоподібними структурами, які називаються спікулами. Окрім хитливих тіл та відчуття, схожого на желе, м’які корали також мають по вісім щупалець на кожному поліпі. Щупальця мають пір’ястий вигляд, тоді як тверді корали мають гладкі щупальця. М’які корали, як правило, яскраво забарвлені, з яскравими рожевими і лиловими кольорами, рідко ці кольори можна спостерігати у твердих коралах. Ряд тварин, наприклад, різні види риб, креветки та морські слимаки, люблять влаштовувати свій будинок у гілках м’яких коралів. Часто ці тварини маскуються, маючи однаковий кольоровий малюнок з м’яким коралом, на якому вони живуть. М’які корали завжди знаходяться під загрозою з’їдання іншими тваринами, такими як риба, равлики та ракоподібні. Вони відбиваються, виробляючи в своїх тканинах хімічні речовини, які роблять їх несмачними або навіть отруйними для цих тварин. М’які корали також мають колючі спікули, які функціонують як колючки на кущі троянд.

Як швидко ростуть корали?

Точна швидкість росту колоній коралів коливається. Колонії коралів-валунів – які можуть прожити до тисячі років – ймовірно, будуть найдовшими коралями на Великому Бар’єрному рифі. Ці корали щорічно ростуть у висоту приблизно на один сантиметр. Деякі розгалужені види коралів, наприклад корали стаггорна, можуть рости до 30 сантиметрів щороку, тоді як поріти (кам’янисті корали з пальцеподібними структурами) ростуть в середньому щорічно на один-три міліметри. М’які корали ростуть відносно швидко і можуть збільшити розмір своїх колоній вдвічі або втричі за рік.

Звідки корали отримують забарвлення?

Різноманітність коралів у Великому Бар'єрному рифі

Деякі корали мають у своїх тканинах пігменти, які надають їм помаранчевий, жовтий, зелений, синій, червоний та фіолетовий кольори. Інші отримують свій золотисто-коричневий колір від водоростей, званих зооксанталами, що мешкають у їхніх тканинах. Чим живляться корали? Для отримання їжі корали використовують різноманітні методи. Більшість поживних речовин надходять із зооксантел. Як і рослини, зооксантели використовують сонце, щоб виробляти їжу для себе та коралів. Ось чому коралам важливо жити в чистих мілководдях, де вони можуть отримувати багато сонячного світла. Корали також їдять планктон – це крихітні тварини або рослини, які дрейфують у воді. Деякі корали також споживають дуже дрібну рибу. Щоб зловити цих тварин, корали використовують свої щупальця, щоб паралізувати свою здобич за допомогою спеціалізованих жалючих клітин, які називаються нематоцистами. Вони також можуть харчуватися крихітними рослинами або зооксантелами, що мешкають у їхніх клітинах.