Роздуми про миттєве й вічне, сенс життя, щастя людини в розумінні Володимира Винниченка та моєму розумінні

Роздуми про миттєве й вічне, сенс життя, щастя людини в розумінні Володимира Винниченка та моєму розумінні

Володимир Винниченко – дуже відомий поет, політик та письменник. В своїй відомій новелі “Момент” він пише про щастя в житті людини, відповідаючи на запитання: “Чи може бути щастя вічним?”. Відверто кажучи, коли я читав твір вперше, оригінальні погляди автора дійсно вразили мене.

Твір починається з того, що нас знайомлять з головним героєм. Його мета на зараз – перетнути кордон та залишитися живим. В цьому йому допомагає Семен. Під час подорожі головний герой зустрічає прекрасну дівчину, яка теж намагається виїхати за кордон і… закохується в неї. Не можна не сказати, що і герой не милий дівчині. Але не дивлячись на все, вона не розкриває йому свого імені, також просить його не казати й своє.

Коли вони разом перебігають кордон непоміченими, вже через декілька хвилин щастя змінюється на сумну розлуку. Муся каже, що хоч вони й кохають одне-одного, їм потрібно розійтися. І як би чоловік не хотів піти з нею, він її відпускає…

Володимир Винниченко показує, що щастя не може бути вічним. “Щастя – це момент, далі вже йде буденщина та пошлість”. Мені здається, що в Мусі вже був досвід такого життя, тому вона вирішила розійтися. Я не згоден з автором в цьому розумінні щастя. Сенс життя в тому, щоб прожити його щасливо. І я впевнений, що це вічне щастя можна здобути, потрібно лише всією душею бажати цього.

Вам також може сподобатися

Як людство захищають Індійський океан від екологічних катастроф?

Захист Індійського океану від екологічних катастроф вимагає спільних зусиль країн, організацій та індивідуальних осіб. Заходи для захисту екології Індійського океану: Міжнародні угоди і конвенції Країни, що оточують Індійський океан, активно…
Відкрити