Цікаві факти про амфибій

Амфібії – це дрібні хребетні, яким для виживання потрібна вода або вологе середовище.

До видів в цій групі ставляться жаби, жаби, саламандри і тритони. Будь-хто може дихати і вбирати воду своєї дуже тонкою шкірою.

У земноводних також є особливі шкірні залози, що виробляють корисні білки. Деякі переносять воду, кисень і вуглекислий газ всередину або з тварини. Інші борються з бактеріями або грибковими інфекціями. І принаймні один – у кожного виду – використовується для захисту.

Щоб попередити потенційних хижаків, самі отруйні земноводні також пофарбовані в самі яскраві кольори. Кураре, наприклад, знаходиться на шкірі різнокольорових отруйних жаб-дротиків. Іншою особливістю більшості земноводних є їхній життєвий цикл яйце-личинка-доросла особина. Личинки водні і вільно плавають – жаб і жаб на цій стадії називають пуголовками. При певному розмірі у молодих розвиваються кінцівки і легкі. Деякі теж втрачають хвости. Зрештою, вони стрибають або вилазять з води в дорослому віці і проводять залишок свого життя на суші. Цей процес відомий як метаморфоза.

Як і рептилії, амфібії холоднокровні. Через свою особливої ​​шкіри вони вимагають дуже специфічних умов життя. Занадто багато сонця може пошкодити їх клітини. Занадто сильний вітер може висушити шкіру і зневоднений тварина. В результаті земноводні першими вмирають, коли їх середовище проживання порушується або забруднюється хімічними речовинами, такими як вбивці бур’янів. Це основна причина, по якій більше половини всіх видів жаб знаходяться під загрозою зникнення.

Цікаві факти про амфибій

1. Амфібіі походять від лопастоперих риб.

У якийсь момент девонського періоду, близько 400 мільйонів років тому, відважна риба з лопатевими плавниками наважилася на сушу – не разовий подія, як часто зображується в карикатурах, а безліч людей в численних випадках, тільки один з яких продовжував виробляти нащадків, які все ще живі сьогодні.

Володіючи чотирма кінцівками і п’ятипалими лапами, ці предкові чотириногі встановили шаблон для пізнішої еволюції хребетних, і в наступні кілька мільйонів років різні популяції породили перших примітивних амфібій.

Цікаві факти про амфибій

2. Амфібії колись правили Землею.

Приблизно 100 мільйонів років, з початку кам’яновугільного періоду близько 350 мільйонів років тому до кінця пермського періоду близько 250 мільйонів років тому, земноводні були домінуючими наземними тваринами на Землі. Потім вони втратили почесне місце серед різних сімейств рептилій, які походять від ізольованих популяцій амфібій, включаючи архозавров (які в кінцевому підсумку перетворилися в динозаврів) і терапсид (які в кінцевому підсумку перетворилися в ссавців). Класичною темноспонділовой амфібією був великоголовий еріопс, довжина якого складала близько шести футів (близько двох метрів) від голови до хвоста і важила близько 200 фунтів (90 кілограмів)

Цікаві факти про амфибій

3. Вони ковтають свою здобич повністю

 

На відміну від рептилій і ссавців, земноводні не здатні пережовувати їжу; вони також погано оснащені зубної частиною, лише з кількома примітивними «зубами сошника» в передній верхній частині щелеп, які дозволяють їм утримувати звивалася видобуток. Проте, частково заповнюючи цей дефіцит, більшість земноводних також мають довгі липкими мовами, які вони викидають з блискавичною швидкістю, щоб зловити їжу; деякі види також віддаються «інерційному харчування», незграбно киваючи головою вперед, щоб повільно заштовхати видобуток до задньої частини рота.

 

Цікаві факти про амфибій

4. У них дуже примітивні легені.

Велика частина прогресу в еволюції хребетних йде рука об руку (або альвеола-в-альвеолі) з ефективністю легких даного виду. Відповідно до цього розрахунку, земноводні знаходяться в самому низу драбини, дихаючої киснем: їхні легені мають відносно невеликий внутрішній обсяг і не можуть обробляти майже стільки ж повітря, як легкі рептилій і ссавців.

На щастя, земноводні також можуть поглинати обмежена кількість кисню через свою вологу, проникну шкіру, що дозволяє їм ледь задовольнити свої метаболічні потреби.

5. Амфібії під загрозою істребленія.Із через свій невеликий розмір, проникною шкіри і залежно від легкодоступних водойм амфібії більш уразливі, ніж більшість інших тварин, перед загрозою і зникненням; Вважається, що половина всіх видів земноводних в світі знаходиться під прямою загрозою через забруднення, руйнування місця існування, інвазивних видів і навіть ерозії озонового шару. Можливо, найбільшу загрозу для жаб, саламандр і сліпих грибів являє хітрід, який, на думку деяких експертів, пов’язаний з глобальним потеплінням і знищує види земноводних у всьому світі.

Цікаві факти про амфибій